Skocz do zawartości

Imigracja Do Kanady


Markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Sly,

Następne pytanie ^_^ Czy kserokopie dokumentów, które wysyłam razem z aplikacją FSW muszą być poświadczane przez notariusza za zgodność z oryginałem? W "Instruction Guide" znalazłam taki wymóg. Czy to odnosi się do kserokopii dyplomów? W Application Checklist jest napisane, że ewaluacja wykształcenia potwierdza jego autentyczność (po co miałabym wysyłać skerokopie innych dyplomów, niż tych poddanych ewaluacji?). Jeśli kserokopie dokumentów wymagają poświadczenia, to następnie trzeba je oddać do tłumacza przysięgłego, żeby przetłumaczył pieczątkę?

Drugie pytanie może głupie, czy wiesz jak szybko wychodzą wizy w FSW? Jeszcze nie wysłałam aplikacji, bo czekam na ostatnie zaświadczenie z pracy. Chyba raczej nie muszę się obawiać, że już we wrześniu wszystkie wizy zostaną rozdane?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie o opłatę. Jaki numer konta wpisać w przekazie bankowym? Na stronie Urzędu jest tylko jakiś "Receiver General for Canada"
Gdzie można zapłacić kartą za rozpatrzenie wniosku o pobyt stały? Czy to jest właściwa strona?

Opłata za Prawo do Pobytu Stalego

Wnioskodawcy ubiegający się o stały pobyt mogą uiścić Oplata za Prawo do Pobytu Stalego (CAD 490) w momencie składania wniosku lub w pożniejszym terminie, kiedy zostaną o to poproszeni. Opłata za rozpatrywanie wniosku jest wymagana w momencie składania wniosku.

Opłata za Prawo do Pobytu Stałego może być teraz opłacona przez internet. Instrukcje znajdują się na stronie: https://eservices.cic.gc.ca/epay/welcome.do?lang=en.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o opłatę. Jaki numer konta wpisać w przekazie bankowym? Na stronie Urzędu jest tylko jakiś "Receiver General for Canada"

Gdzie można zapłacić kartą za rozpatrzenie wniosku o pobyt stały? Czy to jest właściwa strona?

Opłata za Prawo do Pobytu Stalego

Wnioskodawcy ubiegający się o stały pobyt mogą uiścić Oplata za Prawo do Pobytu Stalego (CAD 490) w momencie składania wniosku lub w pożniejszym terminie, kiedy zostaną o to poproszeni. Opłata za rozpatrywanie wniosku jest wymagana w momencie składania wniosku.

Opłata za Prawo do Pobytu Stałego może być teraz opłacona przez internet. Instrukcje znajdują się na stronie: https://eservices.cic.gc.ca/epay/welcome.do?lang=en.

Już chyba wiem. Opłata za prawo do pobytu stałego to nie jest to samo co opłata za rozpatrzenie wniosku. Pod tym linkiem nie da się zapłacić za rozpatrzenie wniosku głównego wnioskodawcy (nie ma tam odpowiedniej kategorii), można zapłacić tylko za członków rodziny wnioskodawcy. Natomiast w formularzu opłaty, który dołącza się do wniosku, jest miejsce na upoważnienie urzędu imigracyjnego do pobrania opłaty z karty kredytowej. Trzeba wpisać kwotę, numer karty, kod zabezpieczający i podpisać oświadczenie o upoważnieniu. Urząd imigracyjny sam pobierze pieniądze z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...