Skocz do zawartości

Zielona Karta Partnera


innocente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ciotka mojego partnera ( która przebywa w USA legalnie z całą rodziną) kilka lat temu wystąpiła o GC dla swojej siostry z synami.

Niedawno przyszły dokumenty z zaproszeniem na interview w połowie stycznia. Z partnerem zastanawiamy się co zrobić w obecnej sytuacji, żeby wyjechać razem, bądź skrócić rozstanie najbardziej jak to jest możliwe.

Natknęłam się na wiele możliwości: od szybkiego ślubu przed interview (możliwość sponsorowania, wizą małżeńska), po ślub w USA (czekanie na to aż otrzyma obywatelstwo i korzystanie z wiz studenckich lub turystycznych).

Proszę o pomoc... może znacie jakieś rozsądne wyjście z takiej sytuacji (po za rozstaniem oczywiście)

Ps. Jeżeli taki temat już był, to przepraszam, możliwe że nie doczytałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotczytalas wielu innych sprawa jak widze

Takie cos jak szybki slub przed rozmowa dotyczy osob ktore leca na loterie wizowa ,w Twoim przypadku -musisz sie lepiej dowiedziec jak leci ktos z rodzicami na sponosrowanie rodzinne,czy takie cos jest wogole realne.

Nie trzeba czekac tez na obywatelstwo USA aby cos bylo szybko..teraz okres oczekiwania na wize w laczeniu rodzin jak w Waszym przypadku to wynosi z kolo 1 roku czasu,sprawa w tym ze Twoi przyszly maz musi miec odpowiednie zarobki lub tez znalesc jakiegos wspolsponsora ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź :)

czyli jak dobrze zrozumiałam, będąc na terenie USA, mógłby wziąć ze mną ślub i jako rezydent starać się o wizę dla mnie (oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków). A czy to pewne że trwałoby to do roku czasu? w tym momencie muszę być na terenie PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub nie musi byc na terenie USA,moze byc w Polsce

Kolejna sprawa to ten czas jest ruchomy i radze Ci zagladac do biuletynu wizowego jak kto jest z miesiaca na miesiac

travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html

i np styczniowy biuletyn i Twoja przyszla kategoria F2A to

www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6228.html

I tak tez ktos z sierpnia bedzie czekac z kolo 1 roku czasu..a jak bedzie za miesiac to zobaczymy

Nie musisz byc na terenie Polski przez ten caly czas,mozesz byc np Anglii,USA ,wazne ze jak beda przychodzic papiery do wypelnienia aby dlugo nie czekac z ich odeslaniem,przeslaniem.Mozesz czekac w USA legalizacje ale musisz utrzymac legalny pobyt caly czas a to przy wizie turystycznej moze byc ciezkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję:)

Z Twojej wiadomości wynika, że w trakcie trwania sprawy mogę być na terenie USA,gdzieś wyczytałam, że osoba która stara się o wizę małżeńską, nie może w tym momencie wystąpić o turystyczną lub studencką.

Czy ma to jakiś związek ze sobą, i czy faktycznie tak jest??

Przepraszam za tyle pytań, ale w życiu nie przypuszczałam, że będę musiała się z czymś takim uporać:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pisanie ze nie mozliwe to mozna w bajki i basnie wlozyc :)

To ze masz meza w USA nie oznacza ze wizy nie otrzymasz ,,musisz udowodnic ze lecisz na krotki okres czasu ,ze masz do czego wrocic do Polski i tutaj jest juz pod tzw gorke

jednym sie udaje zdobyc wize a innym juz nie .Tak samo wize studencka,w Konsulacie wiedza jak mozna zrobic aby zostac dluzej ,legalizowac pobyt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...