Skocz do zawartości

Życie W Poszczególnych Stanach


hanysOPP

Rekomendowane odpowiedzi

Georgia, Atlanta suburbs, 2 osobowa rodzina, wlasny dom w dobrej okolicy, 2 samochody , wydatki: jedzenie ok. 700$, oplaty ok. 2000$-3000$, itd. Jezeli chodzi o Atlante to mieszkac w niej bym nie chciala, ze tak powiem za duzo afroamerykanow :) mozna zyc taniej, jak ktos lubi towarzystwo afro i meksykanow, biale sasiedztwo duzo wyzsze ceny, duzo lepsze szkoly, lepsze warunki zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no właśnie, w samym centrum Atlanty nie będziemy mieszkać jest to Kennesaw 5-10 min od uniwersytetu , narzeczony mieszka na osiedlu strzeżonym, darmowy basen oraz siłownia koszt mieszkania 150m2 - 1200$ na msc plus opłaty. Z tego co również wiem - mega gorąco , trzeba będzie się przyzwyczaić po takim klimacie jak w Polsce - ale to chyba będzie akurat do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie na niemal kazdym osiedlu apartamentowym czy tak jak moim osiedlu szeregowek sa dla mieszkancow basen (u mnie rowniez kryty), silownia, sauna z ktorych mozna korzystac bez dodatkowych oplat. U mnie jest jeszcze sala klubowa z calkowicie wyposazona kuchnia wiec mozna robic naprawde spore imprezy a takze mamy parking na RV czy commercial vehicles. Wszystko bez extra oplat wiec nie jest to jakas wielka mecyja, standart taki, nie ma sie czym ekscytowac. :) Za pietrowe 2bdr + 2 lazienki o powierzchni (tak na oko bo wlasciwie nie wiem) 1300 sq ft place $1000 + elektryka. Woda, smieci, sewer w czynszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszę się, że pojawił się tu temat Atlanty.

My na sam koniec czerwca planujemy tam jechać razem z Żonką, potem ona wraca do PL po dzieciaki (sztuk 2).

Czy możecie nam doradzić w jakiej okolicy dobrze jest zamieszkać, aby nasze dzieci które od września maja iść tam do szkoły,

nie przeżyły szoku w postaci braku innych kolegów/koleżanek aniżeli afroamerykanie?

Nie mam nic przeciwko ale zależy mi też na większej różnorodności, a nie żebyśmy my się wyróżniali :)

Najbardziej odpowiadałby nam okolica północ, płn/zachód, płn/wschód lub najdalej wschód Atlanty.

Z drugiej strony nie chcemy też od razu wynieść się gdzieś strasznie daleko od Centrum i cywilizacji, ponieważ w początkowym

okresie może być ciężko z własnym środkiem transportu. Apropos tego tematu: jak wygląda kwestia poruszania się komunikacją

na terenie całej Atlanty (koszty, częśtotliwość, połaczenia)?

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej na polnoc od Atlanty tym bardziej bialo i szkoly maja po 10 pkt, sa okolice blizej Atlanty ale to sa poszczegolne osiedla oczywiscie drogie, im lepsza szkola tym wyzsza cena za dom, rent .

http://www4.uwm.edu/eti/integration/atlanta.htm

Jezeli chodzi o transport miejski to istnieje, ale tylko w centrum Atlanty i to kiepski, niestety bez samochodu jak bez reki tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszę się, że pojawił się tu temat Atlanty.

My na sam koniec czerwca planujemy tam jechać razem z Żonką, potem ona wraca do PL po dzieciaki (sztuk 2).

Czy możecie nam doradzić w jakiej okolicy dobrze jest zamieszkać, aby nasze dzieci które od września maja iść tam do szkoły,

nie przeżyły szoku w postaci braku innych kolegów/koleżanek aniżeli afroamerykanie?

Nie mam nic przeciwko ale zależy mi też na większej różnorodności, a nie żebyśmy my się wyróżniali :)

Najbardziej odpowiadałby nam okolica północ, płn/zachód, płn/wschód lub najdalej wschód Atlanty.

Z drugiej strony nie chcemy też od razu wynieść się gdzieś strasznie daleko od Centrum i cywilizacji, ponieważ w początkowym

okresie może być ciężko z własnym środkiem transportu. Apropos tego tematu: jak wygląda kwestia poruszania się komunikacją

na terenie całej Atlanty (koszty, częśtotliwość, połaczenia)?

Dzięki za odpowiedzi.

Jedno jest pewne, na pewno nie chcecie mieszkać na południe od drogi I-20:) Doskonale to widać na mapce wrzuconej przez Amy.

Można przyjąć, że wszystko wewnątrz I-285 to takie jakby "centrum" co może się wiązać z odrobinę wyższymi cenami.

Jakby się uparł to można jakiś czas przetrwać korzystając z komunikacji, ale to już zależy od konkretnego miejsca zamieszkania.

Ceny są tutaj: http://www.itsmarta.com/fares-passes.aspx#fare_table i tak np bilet jednorazowy kosztuje $2.50.

Bliżej centrum autobusy kursują średnio co 10-15min, dalej niestety jest gorzej i ten czas wydłuża się nawet do godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...