Skocz do zawartości

Jakie Dokumenty Warto Zabrać Ze Soba Na Pierwsza Wizyte W Ambasadzie? Wiza Turystyczna.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed pierwszą wizytą w ambasadzie. Jest mnóstwo porad na ten temat , ale często jeden wykluczają drugie. Jakie dokumenty warto zabrać ze sobą? Czy warto w ogóle zabierać ich duzą ilość? Chcę odwiedzić siostre. Mieszka ona z mężem mają zieloną kartę na 10 lat. Czy według konsulów taki cel wizyty oprócz zwiedzania jest ok? Proszę o wasze porady na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bierz oprócz wymaganych dokumentów i zdjęcia. Przygotuj się tylko na szczegółowe pytania dotyczące Twojej siostry (gdzie mieszka? gdzie pracuje? czym zajmuje się jej mąż?), Twoich rodziców (czy mają pracę? jesli tak to gdzie pracują?) i Ciebie (co robisz? pracujesz czy studiujesz? jesli studiujesz to na jakim kierunku? czy utrzymują Cię rodzice? jeśli pracujesz to gdzie i ile zarabiasz? jak dużo czasu chcesz spędzic w USA) etc. Generalnie mogą też powtarzać pytania z wniosku wizowego, odpowiadaj zgodnie z tym co uzupełniłaś/eś na stronie. Krótko, zwięźle i na temat, bez kombinowania i zastanawiania się. Każdej odpowiedzi masz być w 100% pewna/y. Powód odwiedzin siostry w USA jest jak najbardziej wystarczający i o żadne dokumenty dodatkowe Cię nie poproszą (wyciągi z kont bankowych, akty własności, umowy o pracę etc.).

O ile nie masz nikogo z rodziny w USA kto jest/był tam nielegalnie i o ile sam/a coś nie przeskrobałaś/eś to będzie dobrze.

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymała wizę podczas drugiej wizyty w ambasadzie. Nie pamiętam już na jaki okres , bo dość dawno temu to było. Pózniej po minieciu jej ważności przeszedła z meżem cały ten proces legalizacji stosunkowo szybko. Z tego co mi wiadomo w tym roku będzie przechodziła próbę otrzymania obywatelstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...