Skocz do zawartości

Ssn - Kiedy I Gdzie Moge Uzyskac


Rekomendowane odpowiedzi

Z gory przepraszam, jesli podobny watek juz istnieje, ale po 40 minutach szukania po prostu sie poddaje. Prosze adminow/moderatorow o podczepienie tego posta w innym miejscu, jesli lepsze miejsce istenieje. I dziekuje z gory.

Wjechalam do USA na wizie B2, z I-130 zloznym przez meza na dwa miesiace przy moim przylotem. Rzecz jasna sprawa I-130 kula sie wybitnie wolno:( Po pol roku oczekiwania petycja zostala przeslana do biura w Nebrasce, gdzie tkwi od ponad miesiaca.

Tydzien temu wyslalam I-485, z I-131 i I-765 (wdziecznosc w kierunku uzytkownikow tego forum, bo inaczej pewnie dalej wierzylabym, ze I-130 wystarczy - jakkolwiek trudno przyznac sie do naiwnoscie:/). Dostalam potwierdzenie odbioru pakietu (acceptance dla I-485 i initial review dla dwoch pozostalych), czekam na NOA. To sytuacja w skrocie.

Z racji tego, ze juz i tak sporo czasu stracilam na czekaniu, chcialabym zaczac zbierac wszytskie potrzebne dokumenty, zeby podjac prace (mam w zasadzie pending offer, a pracowawca jest sklonny napisac list potwierdzajacy, gdybym chciala ubiegac sie o przyspieszenie procesu przyznania pozwolenia)

Ale potrzebny mi jest SSN (na razie przede wszystkim po to, zeby dostac lokalne prawo jazdy). Czytanie for daje jakas nadzieje, ze to wlasciwie mozliwe w kazdej chwili (czytuje tutaj i VJ, zagladam tez na inne mniejsze fora), ale ze strony rzadowej jasno wynika, ze dopoki nie mam statusu, nie moge sie o SSN ubiegac.

Czy moze mi ktos podpowiedziec, w ktorym momencie powinnam wlaczyc podanie o SSN? Bede bardzo wdzieczna za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyslalas tydzien temu I-765 i nie bedzie przeszkod to pozwolenie na prace powinnas dostac w 90 dni ,

do tego czasu zadne pismo od pracodawcy nic nie da.jak juz bedziesz miala pozwolenia na prace wtedy idziesz po numer SSN.

a potem czekasz na GC,rozmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyslalas tydzien temu I-765 i nie bedzie przeszkod to pozwolenie na prace powinnas dostac w 90 dni ,

do tego czasu zadne pismo od pracodawcy nic nie da.jak juz bedziesz miala pozwolenia na prace wtedy idziesz po numer SSN.

a potem czekasz na GC,rozmowe

to mam takie pytanie, bo mnostwo sprzecznosci znajduje:

kiedy moge ubiegac sie o przyspieszenie procesu wydania decyzji o pozwoleniu na prace?

czy sa jakies podstawy, zeby sadzic, ze musi sie to stac po biometrics? (takie odnosze wrazenie z roznych wypowiedzi w necie)

czy moge juz teraz?

edytuje, zeby unknac nieporozumien: piszac "kiedy," mam na mysli "w ktorym momencie" a nie "w jakim przypadku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podaj moze te przyklady, bo jest duzo na necie informacji .

spytaj sie Kariny o ta sprawe,moze Ona sama sie wypowie na ten temat.

na pozwolenie sie czeka 90 dni a wiec moze byc szybciej niz te 90 dni

moze sie zdarzyc tak ze po 60 dniach bedziesz miec GC a nadal pozwolenia na prace nie bedzie ;)

takie byly przypadki na forum opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.

znalazlam przynajmniej trzy przyklady osob, ktore poprosily o przyspieszenie procedury natychmiast po biometrics (tylko zupelnie nie wiem, czy to istotne, zeby poprosic po biometrics)

sytuacja generalnie podobna do mojej, czyli pending I-130/I-485, uzasadnione "severe financial loss for individual" + pending job offer

dwie akceptacje, ktore przyspieszy wydanie dokumentu (w ciagu trzech i chyba pieciu tygodni od prosby) i jedna odmowa

chyba rzeczywiscie napisze do kariny liczac, ze znajdzie chwile

straszny off-topic mi tutaj wyszedl:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

podrzucam ten temat, bo nie chce otwierac nowego, a mam jeszcze jedno pytanie o SSN

wyrobilam sobie SSN zaraz po otrzymaniu EAD (mam na nim adnotacje, ze jest wazny tylko, zeby podjac prace i z dokumentem z NHS)

po drodze dostalam GC

zastanawiam sie, czy musze ubiegac sie o wydanie nowej karty, tym razem na podstawie GC

podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzucam ten temat, bo nie chce otwierac nowego, a mam jeszcze jedno pytanie o SSN

wyrobilam sobie SSN zaraz po otrzymaniu EAD (mam na nim adnotacje, ze jest wazny tylko, zeby podjac prace i z dokumentem z NHS)

po drodze dostalam GC

zastanawiam sie, czy musze ubiegac sie o wydanie nowej karty, tym razem na podstawie GC

podpowiecie?

Mozesz ale zasadniczo nie musisz. Ja do dzisiaj nie zmienilem SS karty bo mi sie nie chcialo jechac do tego depresyjnego miejsca... Pojade jezeli kiedys dostane obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ale zasadniczo nie musisz. Ja do dzisiaj nie zmienilem SS karty bo mi sie nie chcialo jechac do tego depresyjnego miejsca... Pojade jezeli kiedys dostane obywatelstwo.

dzieki. tez mi nie po drodze z tym urzedem - rzeczywiscie pol godziny czekania w towarzystwie czesty bywalcow jakos mnie nie przyprawilo o dobry humor.

to nic nie robie. w nosie z urzedami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...