Skocz do zawartości

Czy Można “wyrosnąć” Z Zielonej Karty


Rekomendowane odpowiedzi

witam ;)
Mam pytanie odnośnie I-130 (przez sponsorowanie). Papiery zostały złożone na jednego z rodziców (plus reszta rodziny), gdy ja nie byłam jeszcze pełnoletnia. Teraz mam już ponad 22 lata i wyznaczoną rozmowę dot. zielonej karty. Zostały jeszcze do zrobienia badania. Czy istnieje możliwość że jej nie otrzymam ze względu na przekroczony wiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam ;)

Mam pytanie odnośnie I-130 (przez sponsorowanie). Papiery zostały złożone na jednego z rodziców (plus reszta rodziny), gdy ja nie byłam jeszcze pełnoletnia. Teraz mam już ponad 22 lata i wyznaczoną rozmowę dot. zielonej karty. Zostały jeszcze do zrobienia badania. Czy istnieje możliwość że jej nie otrzymam ze względu na przekroczony wiek?

Istnieje, bo to zalezy od wielu roznych czynnikow. Kategorii, priority date, czasu zatwierdzenia petycji itd... F2A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje, bo to zalezy od wielu roznych czynnikow. Kategorii, priority date, czasu zatwierdzenia petycji itd... F2A ?

Z tego co wyszukałam to było to chyba Family Third Preference (bo F2A dotyczy małożonków/nieletnich dzieci, ale pewna nie jestem), zatwierdzone zostało jakoś ok. 2lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w takiej samej sytuacji , prosze napisac kiedy zostala zlozona petycja , kiedy zostala zatwierdzona i na kiedy jest wyznaczona wizyta w ambasadzie . najwazniejszy jest czas od zlozenia petycji do jej zatwierdzenia . Jesli czas zatwierdzenia petycji wynosi na przyklad 24 miesiace ( pozwala to na odjecie od twojego wieku w chwili rozmowy w ambasadzuie tych 24 miesiecy) dzieki czemu masz szanse na uzyskanie GC razem z rodzicami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bylem w takiej samej sytuacji , prosze napisac kiedy zostala zlozona petycja , kiedy zostala zatwierdzona i na kiedy jest wyznaczona wizyta w ambasadzie . najwazniejszy jest czas od zlozenia petycji do jej zatwierdzenia . Jesli czas zatwierdzenia petycji wynosi na przyklad 24 miesiace ( pozwala to na odjecie od twojego wieku w chwili rozmowy w ambasadzuie tych 24 miesiecy) dzieki czemu masz szanse na uzyskanie GC razem z rodzicami .

petycja została złożona jakos okolo 10lat temu (2004r czy jakos tak, dokladnie nie pamietam), zatwierdzona zostala chyba w 2014 (jakos na poczatku roku, a ja jestem z konca roku, i akurat wtedy konczylam 21lat), rozmowa jest juz w tym miesiacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kategorie, w ktorych wiek 21 lat ma znaczenia, to z grubsza rzecz ujmujac, w dniu rozmowy w ambasadzie musisz miec max 21 lat plus czas, ktory USCIS kazal na siebie czekac. Aby to policzyc musisz policzyc roznice miedzy data twojego NOA2 a priority date.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...