Skocz do zawartości

Jak Zdrowo Jeść W Usa :)


Paulina_89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miqhs

Kiedyś w Polsce można było kupić takie sojowe kotlety mielone, byly pyszne. Byly tez takie kawalki udające gulasz no i to już było ohydne ;) Robiłam ostatnio pasztet sojowy, jaki pycha. Może będzie ciężko zrezygnować całkiem z mięska ale dla urozmaicenia polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wegeterianizm w USA jest stosunkowo łatwy, oczywiście w zależności od lokalizacji - w NY, Bostonie, LA i SF prędzej niż np, w Teksasie. Sklepy Trader Joe's mają całe działy wegeteriańskie - sojowe kurczaki, mleko, sery, parówki, no i oczywiście tofurkey (rozśmiesza mnie ta nazwa) - sojowy indyk. Nieomal każda restauracja ma przynajmniej jedno jarskie danie w menu, a poniektóre nawet całe sekcje. Nawet w hamburgerowni Cheeburger Cheeburger dostanie się grylowany grzyb portobello na bułeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegeterianizm w USA jest stosunkowo łatwy, oczywiście w zależności od lokalizacji - w NY, Bostonie, LA i SF prędzej niż np, w Teksasie. Sklepy Trader Joe's mają całe działy wegeteriańskie - sojowe kurczaki, mleko, sery, parówki, no i oczywiście tofurkey (rozśmiesza mnie ta nazwa) - sojowy indyk. Nieomal każda restauracja ma przynajmniej jedno jarskie danie w menu, a poniektóre nawet całe sekcje. Nawet w hamburgerowni Cheeburger Cheeburger dostanie się grylowany grzyb portobello na bułeczce.

Niestety czesto te rzeczy (w sklepach, nie w restauracjach) sa u mnie relatywnie drozsze w duzych siecach (dwa petka kielbasy jakies $6-8). Zima rowniez warzywa i owoce ida duzo w gore. Jedynie tofu jest dosc tanie. Sa rowniez sklepy indyjskie, gdzie mozna kupic duzo skladnikow na wegetarianskie potrawy. Bez wiekszego zachodu mozna samemu ugotowac, zmielic np. fasole czy groch i zrobic jakies kotlety. Wiec nie ma problemu tylko potrzeba czasu i checi. Ja nie mam zadnego z nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych jogurtow nie znam, ale jak zobacze to na pewno sprobuje. Gdzie mozna je dostac?

Ja kupuje w sklepie Safeway

KaeR, owoce i jarzyny ostatnio osiągnęły astronomiczne ceny. Wczoraj za 2 brzoskwinie i 2 śliwki zapłaciłam $4.96

Zgadzam sie.Wczoraj za 1 pomidora zaplacilam $3 ,cztery male jablka $6 a za 2 male opakowania jagod i malin okolo $10.Nie da sie oszczedzac na zdrowym jedzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR, owoce i jarzyny ostatnio osiągnęły astronomiczne ceny. Wczoraj za 2 brzoskwinie i 2 śliwki zapłaciłam $4.96

Ja kupuje w sklepie Safeway

Zgadzam sie.Wczoraj za 1 pomidora zaplacilam $3 ,cztery male jablka $6 a za 2 male opakowania jagod i malin okolo $10.Nie da sie oszczedzac na zdrowym jedzeniu.

Niedlugo, zeby zdrowo jesc, trzeba bedzie do sklepu z zyrantem chodzic. Mieszkam i pracuje na zadupiu i jedyne sklepy to walmart i food lion. W WM wiekszosc warzyw i owocow jest i tak na wpol martwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo, zeby zdrowo jesc, trzeba bedzie do sklepu z zyrantem chodzic. Mieszkam i pracuje na zadupiu i jedyne sklepy to walmart i food lion. W WM wiekszosc warzyw i owocow jest i tak na wpol martwa.

W NYC nie ma Walmartów, ale są za to warzywniaki z prawdziwego zdarzenia. Ceny czasami nieco wyższe niż w supermarketach, ale owoce i jarzyny bez porównania lepsze.

Nowojorskie pytanie całkowicie niezrozumiałe na drugim brzegu Hudsonu: "pamiętasz jak Koreańczycy byli Włochami?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...