Skocz do zawartości

Jak Zdrowo Jeść W Usa :)


Paulina_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jeszcze nie trafiłem i w związku z tym przestawiłem się calkowicie na instant.

Gdy piekę chleb to stosuje następujące proporcje: 2 litry wody, 5-6 saszetek drożdży, maki ile weźmie.

Serio? Na lewym wybrzeżu nie ma świeżych drożdży? A pytałeś o fresh yeast? Na wschodzie kostki drożdży dostępne w każdym supermakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś kiedyś taki przepis:

http://www.kuchniaplus.pl/przepisy/przepisy-kulinarne-kuchni-plus/-odc-127-chleb-bez-wyrabiania_4734.html

trzeba drożdży dać naprawdę na czubek łyżeczki, całą noc rośnie, potem jeszcze dwie godziny w blaszce, smakuje jak ciabata ale nic nie trzeba zagniatać

Nie mam czasu tyle sie bawić. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy możecie mi pomóc w kwestii chleba, jest to jakiś koszmar tutaj. Kupiliśmy chlebek dziś w Panera Bread:

https://www.panerabread.com/en-us/home.html

Koleżanka polecała, ale to nadal nie to. Wciąż buła, nawet jak z ziarnami, a ceny mają niczego sobie. Nie mówię tu o żadnych ciabatach, ale zwykłym pszennym chlebku, albo razowym.

Czy pieczecie chleb sami, bo zrobić zakwas to nie problem. Jaka mąka? Czy sour oznacza, że chleb jest na zakwasie? Na razie jemy tortile bo są smaczne ze względu na masę Meksykanów, którzy tu mieszkają, ale chciałoby się kanapeczkę. Wędliny jakoś przeżyjemy, chociaż też na dobre nie trafiłam. Upiekłam kwałek mięsa wyglądający na szynkę, więc sobie radzę :) Ale chleb to masakra.

Polecam włoskie piekarnie, pieczywko podobne do polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też pytanie o drożdże, bo ani śladu świeżych w sklepach, a z suchymi miałam słabe doświadczenia. Można gdzieś kupić?

Ja nie mam problemu z dostaniem, moj były szef ( włoska knajpka w której pracowałam ) piecze własne pieczywo, robi własna pizzę itp, wiec z drożdżami nie ma problemu. Moze jak macie znajomego który pracuje w restauracji warto zapytać. Moze sie podziela :) Btw moim zdaniem dobre pieczywo jest w whole foods.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zajmuje czasu, mieszasz i zostawiasz, przekładasz do blachy i zostawiasz. Pieczesz i jesz. Znacznie mniej roboty niż z normalnym pieczywem. Też raczej nie siedzę kołkiem w kuchni i lubię samorobiące się potrawy :)

uzupełniam: https://www.youtube.com/watch?v=13Ah9ES2yTU

Już trzydzieści lat piekę po swojemu. Nie chce mnie się eksperymentować. ;-)

Dzis upieklem biszkopt na niego trochę serowej masy i na to galaretka z blueberry. Kruche ze śliwkami i kruszonką. Żeberka na jutro i baniak zurku na caly tydzień. Teraz odpoczywam.

U nas jest French Bakery i tam kupuje chleb. Jest prawie jak nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U nas też chlebowa pustynia. Z Panera Bread kupujemy czasami sour dough bread i jest w miarę, ale wciąż nie to. Zimą piekę swój, ale teraz jak mamy na dworze 40 stopni a ja całe dnie w pracy to mi się najzwyczajniej w świecie nie chce. Dodatkowo mam masę ogórków i pomidorów z ogrodu i wychodzi na to, że do pracy chodzę odpoczywać a w domu tylko przy garach stoję ;-) Co do drożdży - w Oklahomie też nie widziałam jeszcze świeżych, kupuję suszone (ostatnio dwie wielkie paczki z Sam's Club) ale z pieczeniem różnie - jest tyle różnych rodzajów, że nigdy nie wiem ile dodać i co z ciasta wyrośnie ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...