Skocz do zawartości

Jak Zdrowo Jeść W Usa :)


Paulina_89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam kolo siebie sklep (ktory zreszta jest lokalna atrakcja turystyczna prawie ze - Jungle Jim's) w ktorym mozna dostac sok z czarnej pozeczki Tymbark, wedlowska czekolade (nie wiem po co bo zawsze ja uwazalem za slaba), inne polskie rzeczy + jedzenie z praktycznie kazdej strony swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A tak zapytam osób mieszkających w Stanach, czy sami gotujecie, czy fast food, czy jak? Kuchnia polska jest jednak tradycyjna, chociaż od lat nie gotuję zup.

Ja chodze do restauracji gdzie sobie wybieram zarcie i nakladam na talerz ile chce. Zwykle jest to jakas koreanska restauracja gdzie maja duzo osmiorniczek, krabow, krewetek podanych na rozne sposoby.

Kuchnie amerykanska tez bardzo lubie- szczegolnie wszystkie green bean/squash casserole, indyk z zurawina, potato salads, corn bread, sweet potato casserole, mashed potatoes z roznymi dodatkami, macaroni cheese, tarta z ziemniakami i cebula, jeszcze troche tego jest ;)

W domu gotuje jak mi sie chce. Zazwyczaj jest to cos co moge zamrozic na pozniej (krokiety z kapusta i grzybami, . Bywa ze caly dzien przezyje na saładkach, surówkach, owocowych smoothies czy warzywno owocowych sokach, kanapkach z serem i warzywami, muesli z mlekiem oraz wodzie mineralnej ;) Moj maz podobnie, tylko ze on wiecej jajek gotowanych i lososia je (sam sobie przyrzadza wszystko w parowarze) ;)

znana tez jako melanzanosolata

zapieczone baklazany zmiksowane z duza iloscia oliwy, sokiem z cytryny, czosnkiem, oregano, doprawione sola i pieprzem - taki chyba podstawowy przepis

jadane wszedzie na poludnie od basenu morza srodziemnego - smaczne niesamowicie, fantastyczna zakaska przed kolacja.

polecam! w mojej rodzinie wlasciwie starcza za cala kolacje, kiedy zrobimy sobie baba ganoush i zjemy ze swiezo upieczonym chlebem.

no. mam pomysl na jutrzejsza kolacje;)

brzmi ciekawie :) Bardzo lubie baklazany, wiec chyba sie pokusze o sprobowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "mojego" podworka - na Florydzie kroluje jedzenie kubanskie, ktore uwielbiam. Nie jest niestety dietetyczne wiec trzeba obchodzic sie z nim ostroznie ;) ale… kubanskie sandwiche z szynka i serem, ryz z czarna fasola, smazone plantany (banany skrobiowe), miesa typu picadillo (mielona wolowina z oliwkami i rodzynkami), marynowana wieprzowina w postaci kotletow albo w kawalkach, steki z sosem chimichurri (no dobra, chimichurri jest z Argentyny, ale Kubanczycy tez podaja ;)), krokiety z szynka (troszke podobne do naszych), smazona juka, empanadas z wolowina albo kurczakiem (podobne do pierogow, ale wieksze i z innego ciasta). Z przysmakow typowo florydzkich - rozne gatunki kraba, crab cakes, gator bites (panierowane kawalki miesa z aligatora), krewetki na wszelkie mozliwe sposoby, przegrzebki, conch fritters (panierowane mieso slimakow mieszkajacych w oceanie w slynnych muszlach), na deser key lime pie… Tak jak napisali poprzednicy - jedzenia jest tu do wyboru, do koloru, restauracje z kazdego zakatka swiata, w sklepach wybor niewiarygodny. Do tego fantastyczne produkty lokalne sprzedawane na farmach. Jesli ktos mysli, ze amerykanskie zarcie to Burger King to przepraszam za okreslenie, ale jest po prostu glupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić kilka bardzo dobrych amerykańskich restauracji, gdzie zamiast fast foodów podaje się smaczne, a przede wszystkim zdrowe jedzenie. Jeśli traficie kiedyś do jednego z tych miejsc, na pewno zrobi ono na Was ogromne wrażenie.

Szczególnie rachunek zrobi na wszystkich wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre! :D

W USA moze jakiejs wybitnie ulubionej restauracji nie mam bo ciagle chodze gdzie indziej, ale mam takie hobby, ze w PL chodze do tych w ktorych Magda Gessler robila rewolucje :D Do tej pory mam na koncie jedynie poznanskie restauracje, ale w kazdej bylo b. smacznie i zawsze wracalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdrowo nie wiem ale tanio mozna kupić warzywa i owoce w zion-on koreański supermarket wiec nie wszędzie bedzie. Kupiłam dzis 12 funtów truskawek za jakieś $4 a slodziutkie :D rzucili i w ciagu mojego krótkiego pobytu w sklepie juz połowa zniknęła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huska, zdjecia tych restauracji na pewno robia wrazenie… ale ja np. wole male, rodzinne miejsca, gdzie nie ma napuszonej atmosfery, a ceny sa adekwatne do tego, co pojawia sie na talerzu. W zeszlym roku bylismy dwa tygodnie w San Francisco. Zywilismy sie wylacznie w malych knajpkach, sniadanie + pozny obiad, codziennie gdzie indziej. Bylam naprawde w szoku, bo na prawie 30 miejsc, ktore odwiedzilismy, moze dwa byly takie sobie… ale reszta po prostu rewelacyjna (na Florydzie niestety ciezko o tak dobre restauracje i naprawde nie wiem, z czego to wynika, ze trzeba sie naszukac, zeby znalezc cos na poziomie… a naprawde nie jestem wybredna).

I tak juz zupelnie przy okazji polecam strone http://www.sixsistersstuff.com - jak sama nazwa wskazuje prowadzona jest przez szesc siostr :) W zakladce Recipe Index sa dziesiatki przepisow, podzielone na kategorie - a niektore kategorie sa typowo amerykanskie, np. Thanksgiving, Tailgate Party Food czy Fourth of July. miqhs, jesli jestes zainteresowana, co Amerykanie jedza na rozne okazje, to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znana tez jako melanzanosolata

zapieczone baklazany zmiksowane z duza iloscia oliwy, sokiem z cytryny, czosnkiem, oregano, doprawione sola i pieprzem - taki chyba podstawowy przepis

jadane wszedzie na poludnie od basenu morza srodziemnego - smaczne niesamowicie, fantastyczna zakaska przed kolacja.

polecam! w mojej rodzinie wlasciwie starcza za cala kolacje, kiedy zrobimy sobie baba ganoush i zjemy ze swiezo upieczonym chlebem.

no. mam pomysl na jutrzejsza kolacje;)

No to dzisiaj sobie zrobilam to baba ganoush i przyznam, ze calkiem smaczne. Wlasnie pałaszuje z zapieczona pita i nie odrywam sie od talerza. Mezowi tez smakuje :)

Dziekuje za pomysl! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...