Skocz do zawartości

H1B - Czy Ufać Pracodawcy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To też raczej odpada. Ewidentnie mówił o H1B. O tym, że jest na 3 lata, z możliwością przedłużenia na kolejne 3 lata.

myvisajobs.com ma raporty z poprzednich lat i mozesz zobaczyc czy firma miala kogos na H1B i ile osob zaakceptowanych i ile odrzuconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myvisajobs.com ma raporty z poprzednich lat i mozesz zobaczyc czy firma miala kogos na H1B i ile osob zaakceptowanych i ile odrzuconych.

Świetna strona. Wielkie dzięki. Pięknie wyszczególnie wszystkie dane o firmie.

Na razie nikogo nie brali na te wizy. Może sami nie wiedzą jak to naprawdę wygląda, albo mają jakiś inny pomysł?

Znalazłem coś ciekawego, że mój zawód wyświetla się na liście 'Top Green Card Jobs' z numerem 1. Czy to jakiś pozytywny znak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, ze firma ma rozeznanie w temacie H1B. Jeszcze jeden potencjalny haczyk moze byc taki, ze bazuja na doswiadczeniach z lat 2009-2011 kiedy wizy H1B byly dostepne praktycznie przez caly czas. Znam przypadek Francuzow co zaliczyli interview w sierpniu 2011 a w pazdzierniku juz pracowali. Niestety te dobre czasy juz minely, ale firma wciaz moze liczyc na jakies fory jesli wspiera edukacje czy organizacje charytatywne. Znam kolejny przyklad filii francuskiej firmy, ktora wspomaga lokalna edukacje i inne inicjatywy i w zamian moze liczyc na wsparcie administracyjne.

Ale nie ma co tu gdybac, po kolejnych interview sprawa bedzie jasniejsza, bo jak dotad wyglada, ze nie jest to jakis ewidentny przekret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nikogo nie brali na te wizy. Może sami nie wiedzą jak to naprawdę wygląda, albo mają jakiś inny pomysł?

Niekoniecznie to zly znak. Moja szkola ma ponad tysiac pracownikow i tylko okolo 20 wiz w zeszlym roku w tym odrzuconych chyba 4 czy 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że dam znać co dalej, więc...

Dana osoba wróciła już do USA i na razie cisza. Brak odzewu. Oczywiście można to interpretować na wiele sposobów... że im się jednak nie spodobałem, że na wizę H1B już za późno, itd itd.

Więc na razie niestety nie jest mi dane poznać rozwiązania zagadki pt. skąd ta pewność u pracodawcy co do wizy H1B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli od wyslania CV do pierwszego kontaktu minely prawie dwa miesiace to chyba jeszcze za wczesnie na negatywne wnioski, Byc moze planuja zastrzyk nowej kadry w dluzszej perspektywie i nie ma presji by sie spieszyc. Warto jeszcze troche poczekac, a potem zawsze mozna wyslac email z pytaniem na jakim etapie sie sprawy znajduja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba miałeś Telesfor rację :)

Na razie dostałem kwestionariusz (application for employment) do wypełnienia, czyli moje dane, wykształcenie, doświadczenie i referencje...

I przy referencjach mam problem. W zawodzie pracuję tylko w dotychczasowej pracy. W poprzedniej zajmowałem się całkowicie innym tematem, nie związanym z pracą na którą aplikuję do Stanów.

A obecnego pracodawcy oczywiście nie poproszę o referencje.. Czy może świadectwo pracy starczy w tym wypadku?

Czy prosić o referencje poprzedniego pracodawcę pomimo tego, że jego praca nie jest związana 'z branżą'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...