Skocz do zawartości

Jak Sie Ustala Termin Przysiegi?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać z powyższych wpisów jest bardzo różnie .Jedni mają przysięgę tego samego dnia ( co nie jest wyjątkiem) lub po 7 dniach tak jak ja a jeszcze inni czekają nawet kilka miesięcy.Całkowicie nie prawdziwą jest informacja ,że na interview nikt Ci nie powie żadnych konkretów związanych z terminem przysięgi. Jeżeli urzędnik przeprowadzający interview sam nie będzie zorientowany w tym temacie to przy odrobinie dobrej woli skieruje Cię do okienka ( czy też osoby) która udzieli Ci informacji.

Jak ja byłem na interview to wszyscy którzy zechcieli trochę poczekać ( kilkanaście minut) od razu dostali pisemko z terminem przysięgi.Ci którym się śpieszyło nie czekali i powiadomienie dostali pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialam z kolezanka ktora pare tygodni temu robila obywatelstwo w tym samym Field Office co ja. Rodzina trzyosobowa, ona, maz i corka. Wszyscy trzej mieli wyznaczone interview w tym samym czasie, ale ze corka miala jakies egzaminy to zmienila sobie termin na pozniej. Kolezanka poszla wiec z mezem i ona dostala termin przysiegi po 2 tygodniach, jej mezowi wyznaczyli termin przysiegi ponad 2 miesiace po interview, nadal czeka. Ich corka natomiast pojawila sie na interview i wyszla jako obywatel, czyli wbrew temu co pisza online jednak robia w tym oddziale przysiegi w ten sam dzien.



Im sie specjalnie nie spieszylo, wiec nie wnikali czy mozna sie z urzednikami dogadac co do terminu interview, ale jak ktos tu wczesniej wspominal, nigdy nie zaszkodzi zapytac, najwyzej powiedza nie.



Mam jeszcze jedno pytanko. Z wezwaniem na interview przyszla taka kartka gdzie zalecaja zeby przyniesc na interview 2 zdjecia, ale nie sa one wymagane. Po co sa te zdjecia? Zeby ewentualnie zlozyc podanie na paszport gdybysmy akurat trafili na interview od razu z przysiega czy o co chodzi?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wiec juz po interview, poszlo az za dobrze. Nie dosc, ze obydwoje zdalismy, to nie robili problemow z tego ze maz nie zarejestrowal sie do selective service, a na dodatek obydwoje dostalismy pozwolenie na podroz miedzy interview i przysiega. Co prawda nic na pismie, ale obydwoje urzednicy byli bardzo wyrozumiali i powiedzieli ze w naszej sytuacji jak najbardziej powinnismy jechac i obiecali odlozyc w czasie nasze przysiegi. Moja miala byc zaplanowana na kiedys w lipcu, maz podobno mialby czekac do wrzesnia.



Tak wiec super, ucieszeni kupilismy bilety na 28go maja, ale jak wiadomo zycie plata figle. Wczoraj, trzy dni po interview przychodzi wezwanie na przysiege dla meza na 22go maja, a moj status zmienil sie na oczekujacy na wyslanie wezwania na interview, czyli pewno tez przyjdzie lada dzien. Raczej sie nie wyrobimy z przysiega i nowymi paszportami, wiec planujemy przelozyc. Musimy wiec odeslac wezwanie i podac powod dlaczego. Pytanie jak szczegolowe ma byc to wyjasnienie? Podroz nie jest na zaden pogrzeb czy wesele, nikt nie jest powaznie chory, ale mamy w planie uczesniczyc w trakcie naszego pobytu w Polsce w kilku okraglych urodzinach i rocznicach bliskich osob, swietowac spozniony dzien matki, no i w ogole bedzie to swietna okazja by wreszcie, po tylu latach, przedstawic meza rodzinie i znajomym. Jak bedziemy odsylac wezwanie to co napisac, tylko ze jedziemy do Polski czy szczegolowo, dlaczego jedziemy akurat teraz etc. Dolaczyc potwierdzenie zakupu biletow?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...