Skocz do zawartości

Jak Sie Ustala Termin Przysiegi?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest, mowia nam kiedy bedzie przysiega juz na interview czy tak jak wszystko inne, po prostu czeka sie na list z zaproszeniem? Tak sie sklada, ze mam wazny powod by byc w Polsce 16 dni po interview i jak juz pojedziemy to chcialibysmy zostac ze 2-3 tygodnie. Jest w ogole jakas szansa? Jak sie do tego zabrac? Mozna na interview poprosic o przysiege po konkretnym terminie, zebysmy mogli wyjechac i nie martwic sie ze w miedzyczasie przyjdzie zaproszenie na przysiege i nawet nie bedziemy mieli jak go przelozyc? Na stronie USCIS jest napisane ze w moim Field Office przysiegi sa 2-3 razy w miesiacu, wg VJ ludzie z mojego Field Office mieli przysiege srednio miesiac po interview, czyli teoretycznie sie wyrobimy, ale jednak wolalabym nie obudzic sie z reka w nocniku. Wiem, wiem, najlepiej nigdzie sie nie ruszac dopoki nie ma sie paszportu w rece, ale naprawde nie da sie nic zrobic? Nie ma oficjalnej drogi zeby odroczyc troche przysiege?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie robisz obywatelstwo. Czasami jest przysiega w ten sam dzien, ale u nas tego nie robia, wiec to raczej mi nie grozi.

Widzialam na VJ, ze niektorzy (w innych miejscach) mieli przysiege nawet w 2-5 dni po interview, zakladam ze w takim przypadku juz na interview mowili im ze maja sie stawic na przysiege tego i tego dnia. A jak to jest jak przysiega jest powiedzmy 1-2 miesiace pozniej? Tez im mowia juz na interview, ze bedzie za 2 miesiace czy dopiero listownie przychodzi zaproszenie?

Naprawde chce jechac, ale zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac zeby to mialo rece i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałam wrażenie, ze sobie termin sam ustawiasz z listy kiedy maja przysięgi i nikt Ci terminu nie wybiera, ale może sie mylę. Daj znać jak sprawę rozgryziesz i życze aby wszystko poszło po myśli. :)

Wlasnie odczytałam ze oni wyznaczają.

"You may be able to participate in a naturalization ceremony on the same day as your interview. If a ceremony is unavailable, we will mail you a notice with the date, time, and location of your scheduled naturalization ceremony on a Form N-445, Notice of Naturalization Oath Ceremony.

If you cannot attend your scheduled naturalization ceremony, return the notice, Form N-445, Notice of Naturalization Oath Ceremony, to your local USCIS office, along with a letter requesting a new date and explaining why you cannot attend the scheduled naturalization ceremony. Failing to appear more than once for your naturalization ceremony may lead to a denial of your application."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałam wrażenie, ze sobie termin sam ustawiasz z listy kiedy maja przysięgi i nikt Ci terminu nie wybiera, ale może sie mylę. Daj znać jak sprawę rozgryziesz i życze aby wszystko poszło po myśli. :)

Ach, to by bylo pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałam wrażenie, ze sobie termin sam ustawiasz z listy kiedy maja przysięgi i nikt Ci terminu nie wybiera, ale może sie mylę. Daj znać jak sprawę rozgryziesz i życze aby wszystko poszło po myśli. :)

Wlasnie odczytałam ze oni wyznaczają.

"You may be able to participate in a naturalization ceremony on the same day as your interview. If a ceremony is unavailable, we will mail you a notice with the date, time, and location of your scheduled naturalization ceremony on a Form N-445, Notice of Naturalization Oath Ceremony.

If you cannot attend your scheduled naturalization ceremony, return the notice, Form N-445, Notice of Naturalization Oath Ceremony, to your local USCIS office, along with a letter requesting a new date and explaining why you cannot attend the scheduled naturalization ceremony. Failing to appear more than once for your naturalization ceremony may lead to a denial of your application."

Czyli jak sam widzisz trochę do doopy, bo jak bedziesz w PL i dostaniesz wezwanie na przysięgę to nawet im odesłać nie bedziesz mógł. Chyba, ze sa sposoby aby zgłosić podczas egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie ludze ze moze podczas interview mozna takie cos zalatwic albo nawet myslalam zeby cale interview przelozyc na pozniej, jak juz wrocimy z Polski. Z drugiej strony zdaje sobie sprawe ze to nie koncert zyczen i watpie zeby takie cos przeszlo, ale nie chce tak po prostu odpuszczac zanim sie dowiem jakie tak naprawde mam opcje w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Interview żadnych konkretów związanych z terminem przysięgi nikt Ci nie powie. Dostaniesz informację, że w ciągu kilku tygodni dostaniesz pisemne 'zaproszenie' z datą i miejscem odbywania się ceremonii zaprzysiężenia. W moim przypadku powiedziano mi, że liścik dostanę w ciągu 6-8 tygodni... w praktyce list z zaproszeniem na przysięgę dostałam po miesiącu. (Interview - 17 grudnia 2013, list na przysięge - 17 stycznia 2014, przysięga - 24 stycznia 2014).

Jest możliwość odesłania zaproszenia z prośbą o późniejszy termin, jeśli ktoś nie jest w stanie uczestniczyć w podanym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, mowia nam kiedy bedzie przysiega juz na interview czy tak jak wszystko inne, po prostu czeka sie na list z zaproszeniem? Tak sie sklada, ze mam wazny powod by byc w Polsce 16 dni po interview i jak juz pojedziemy to chcialibysmy zostac ze 2-3 tygodnie. Jest w ogole jakas szansa? Jak sie do tego zabrac? Mozna na interview poprosic o przysiege po konkretnym terminie, zebysmy mogli wyjechac i nie martwic sie ze w miedzyczasie przyjdzie zaproszenie na przysiege i nawet nie bedziemy mieli jak go przelozyc? Na stronie USCIS jest napisane ze w moim Field Office przysiegi sa 2-3 razy w miesiacu, wg VJ ludzie z mojego Field Office mieli przysiege srednio miesiac po interview, czyli teoretycznie sie wyrobimy, ale jednak wolalabym nie obudzic sie z reka w nocniku. Wiem, wiem, najlepiej nigdzie sie nie ruszac dopoki nie ma sie paszportu w rece, ale naprawde nie da sie nic zrobic? Nie ma oficjalnej drogi zeby odroczyc troche przysiege?

Ja robiłem obywatelstwo cztery lata temu i na interview dostałem termin przysięgi na termin za tydzień .Po 7 dniach byłem obywatelem :) . Znam przypadek osoby która miała przysięgę w tym samym dniu oraz czytałem tu na forum jak ktoś czekał dwa miesiące i nie miał żadnej informacji.

Na przysiędze dostaniesz certyfikat naturalizacji i możesz biec na pocztę składać wniosek o paszport.Ja paszport dostałem równo w dwa tygodnie po złożeniu wniosku.

Jak chcesz to spytaj na interview czy możesz uzgodnić termin przysięgi ( za samo pytanie Cię nie powieszą :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...