Skocz do zawartości

Z B1 Na F1 + Ssn + Inne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze,

Chciałem spytać się Was o kilka spraw z tematu jednak nie chcę zakładać kilku tematów, dlatego wszystko opiszę w jednym mimo, że jest to kilka spraw, które mnie interesuje.

Tematy:

Aktualnie mam wizę B1/B2 (na 10 - ważna jeszcze 8 lat) - byłem w Stanach kilka razy - nie przesiedziałem ;) chciałbym teraz wjechać i poszukać szkoły np. językowej i zostać już jako student. w związku z czym:

1.Co powinienem zabrać ze sobą jeśli chodzi o dokumenty, jakiego rodzaju papiery itp. będą mi potrzebne w US.

2.Szkoła zaproponowała mi załatwianie spraw podczas mojego pobytu czy macie z tym złe doświadczenia czy warto to oddać w "ręce szkoły"

3.Czy wszystko można załatwić w US i ile czeka się na załatwienie tego + jakie są ewentualne koszty.

4.Czy nadal SSN (do pracy na terenie kampusu) zdobywa się przez szkołę czy jest to już prawie nierealne

5.Czy jako Student będę mógł się ubiegać o prawo jazdy -> normalne "czerwone" czy "niebieskie - nie dla identifikacji"

6.Jak długo można utrzymywać status studenta?

7.Czy wjeżdżając teraz na turystyczną powiedzieć "na bramkach", że chcę przy okazji krótkiej wizyty zobaczyć sobie szkołę jakąś czy lepiej nie?

Sprawa druga

Będąc tutaj chciałbym kupić auto do poruszania się po US - i teraz kolejny problem.

8. Czy mogę go kupić i ubezpieczyć jeszcze jako b1/b2 czy ubezpieczenie go będzie dla mnie korzystniejsze dopiero jak dostanę F-1.

9. Czy zakup auta możliwy jedynie dla mnie gotówką czy jest opcja wzięcia auta na raty?

Nie chciałbym, żeby doszło tu do jakiejś "reklamy", ale czy możecie polecić mi odpowiednie firmy lub instytucje, które pomogłyby mi w rozwiązaniu sprawy związanej z ubezpieczeniem tego samochodu?

+ ewentualnie strony gdzie tanio można kupić samochody.

Szkoła, która mnie interesuje jest w rejonie Chicago.

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa sprawa ze masz skole a pytac sie o takie sprawy ze Oni powinni Ci odpowiedziec-nawet za darmo,co ile kosztuje,czy moze cos przejsc czy tez nie ;)

no ale my tutaj za darmo odpowiadamy :)

odp1 do zmiany status w USA-na studencki a ta szkola to jezykowa czy jaka?

odp2 jak szkola jest ok,wie co robic to moze udac sie zmienic taki status a jak cos nie gra to moze byc nie wesolo ,pamietaj ze ile osob tyle bedziesz miec odpowiedzi i kazda prawdziwa-jedni maja ok a inni juz nie i miej to na uwadze a nie ze sie uda i bedzie ..

odp3 Mozna to zalatwic w USA a co do kosztow to sama zmiana to teraz ,

odp 4 jest nadal realne zalatwic taki numer ,pamietaj ze On uprawnia Cie do pracy w kampusie..http://www.ssa.gov/

odp5 http://www.cyberdriveillinois.com/departments/drivers/drivers_license/home.html

odp6 sa tacy ze utrzymuja ten status i 5 lat .

odp7 mozna tak powiedziec na granicy ,a jak kto bedzie odebrane to inna sprawa

odp8 korzystne bedzie jak bedziesz miec prawo jazdy np z Illinois

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

Chciałem spytać się Was o kilka spraw z tematu jednak nie chcę zakładać kilku tematów, dlatego wszystko opiszę w jednym mimo, że jest to kilka spraw, które mnie interesuje.

Tematy:

Aktualnie mam wizę B1/B2 (na 10 - ważna jeszcze 8 lat) - byłem w Stanach kilka razy - nie przesiedziałem ;) chciałbym teraz wjechać i poszukać szkoły np. językowej i zostać już jako student. w związku z czym:

1.Co powinienem zabrać ze sobą jeśli chodzi o dokumenty, jakiego rodzaju papiery itp. będą mi potrzebne w US.

2.Szkoła zaproponowała mi załatwianie spraw podczas mojego pobytu czy macie z tym złe doświadczenia czy warto to oddać w "ręce szkoły"

3.Czy wszystko można załatwić w US i ile czeka się na załatwienie tego + jakie są ewentualne koszty.

4.Czy nadal SSN (do pracy na terenie kampusu) zdobywa się przez szkołę czy jest to już prawie nierealne

5.Czy jako Student będę mógł się ubiegać o prawo jazdy -> normalne "czerwone" czy "niebieskie - nie dla identifikacji"

6.Jak długo można utrzymywać status studenta?

7.Czy wjeżdżając teraz na turystyczną powiedzieć "na bramkach", że chcę przy okazji krótkiej wizyty zobaczyć sobie szkołę jakąś czy lepiej nie?

Sprawa druga

Będąc tutaj chciałbym kupić auto do poruszania się po US - i teraz kolejny problem.

8. Czy mogę go kupić i ubezpieczyć jeszcze jako b1/b2 czy ubezpieczenie go będzie dla mnie korzystniejsze dopiero jak dostanę F-1.

9. Czy zakup auta możliwy jedynie dla mnie gotówką czy jest opcja wzięcia auta na raty?

Nie chciałbym, żeby doszło tu do jakiejś "reklamy", ale czy możecie polecić mi odpowiednie firmy lub instytucje, które pomogłyby mi w rozwiązaniu sprawy związanej z ubezpieczeniem tego samochodu?

+ ewentualnie strony gdzie tanio można kupić samochody.

Szkoła, która mnie interesuje jest w rejonie Chicago.

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.

1. Zależy od typu i poziomu.

2. Dla szkoły oznaczasz $$, więc Cię będą zachęcać. Posty kariny wskazują na problemy.

3. Niby można. Patrz punkt 1. Mnie przygotowanie wszystkiego zajęło kilka miesięcy.

4. Musisz mieć podstawę na SSN. Będziesz musiał pewnie pójść do SSS z papierem ze szkoły.

5. Nie wiem jak jest w IL, ale w VA jest normalne z ograniczeniem czasowym powiazanym z I-20.

6. Duh. Tak długo jak jesteś studentem. Zależy od typu studiów.

7. Nie polecam.

8. Co stan to obyczaj. W VA jest ciężko na b1/b2, ale IL to inny kraj.

9. Tylko za gotówkę lub w naturze. Nikt Ci nie da porządnego kredytu bez historii kredytowej. Ja kupiłem samochód na kredyt po 4 latach na F-1, ale to tak naprawdę nie ma znaczenia ile lat. Liczą się trzy cyferki.

Sly6 ma rację, że pytania 1-7 to powinna Ci szkoła powiedzieć. Szkoły mają różne MO. Ba, poszczególne college mogą mieć różne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

Chciałem spytać się Was o kilka spraw z tematu jednak nie chcę zakładać kilku tematów, dlatego wszystko opiszę w jednym mimo, że jest to kilka spraw, które mnie interesuje.

Tematy:

Aktualnie mam wizę B1/B2 (na 10 - ważna jeszcze 8 lat) - byłem w Stanach kilka razy - nie przesiedziałem ;) chciałbym teraz wjechać i poszukać szkoły np. językowej i zostać już jako student. w związku z czym:

1.Co powinienem zabrać ze sobą jeśli chodzi o dokumenty, jakiego rodzaju papiery itp. będą mi potrzebne w US.

2.Szkoła zaproponowała mi załatwianie spraw podczas mojego pobytu czy macie z tym złe doświadczenia czy warto to oddać w "ręce szkoły"

3.Czy wszystko można załatwić w US i ile czeka się na załatwienie tego + jakie są ewentualne koszty.

4.Czy nadal SSN (do pracy na terenie kampusu) zdobywa się przez szkołę czy jest to już prawie nierealne

5.Czy jako Student będę mógł się ubiegać o prawo jazdy -> normalne "czerwone" czy "niebieskie - nie dla identifikacji"

6.Jak długo można utrzymywać status studenta?

7.Czy wjeżdżając teraz na turystyczną powiedzieć "na bramkach", że chcę przy okazji krótkiej wizyty zobaczyć sobie szkołę jakąś czy lepiej nie?

Sprawa druga

Będąc tutaj chciałbym kupić auto do poruszania się po US - i teraz kolejny problem.

8. Czy mogę go kupić i ubezpieczyć jeszcze jako b1/b2 czy ubezpieczenie go będzie dla mnie korzystniejsze dopiero jak dostanę F-1.

9. Czy zakup auta możliwy jedynie dla mnie gotówką czy jest opcja wzięcia auta na raty?

Nie chciałbym, żeby doszło tu do jakiejś "reklamy", ale czy możecie polecić mi odpowiednie firmy lub instytucje, które pomogłyby mi w rozwiązaniu sprawy związanej z ubezpieczeniem tego samochodu?

+ ewentualnie strony gdzie tanio można kupić samochody.

Szkoła, która mnie interesuje jest w rejonie Chicago.

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Wszelkiego rodzaju szkolki jezykowe zeruja na ludziach a ten wlasnie sposob: my Ci pomozemy. Za odpowiednia $$. Moja rada: chcesz zmienisc status - szukaj DOBREJ pomocy, a nie polegaj na szkolce, ktora wmowi Ci co chcesz uslyszec, wlacznie z tym, ze "my sie tym zajmujemy od lat" oraz "my nigdy nie mielismy problemow" itd. Zapomnij. Pisalam kiedys o tym, poszukaj moich postow, ba, jakims "dziwnym" trafem, mam teraz z okolic Chicago chyba z 15 osob, ktore polegly na pomocy ze szkoly - aby byc bardziej dokladnym powiem, ze urzad imigracyjny "dziwnym" trafem wyslal do tych ludzi takie RFE, ze dobry prawnik moze miec z tym spore problemy aby wszystko poukladac tak, zeby sie nie wykluczalo itd. Dobry prawnik = spore pieniadze. Szkolka Ci oczywiscie nic nie odda z tego co wziela za "pomoc", bo to nie ich wina, ze urzednik byl taki okropny, ze sie doczepil do Twojej petycji.

Szkolki tego typu maja jeden rodzaj listu do immigration, i za $$ wpisza tam tylko Twoje dane i ...voila!.

Prawnik, ktory naprawde zainteresuje sie taka sprawa i bedzie chcial ja dobrze zrobic to koszt ok. $1,500-$2,500. Drozej niz $750 (bo tyl w wiekszosci placili ludzie, ktorych znam w szkolkach), ale pewniej i masz o niebo wieksze szanse na wszystko. Pamietaj, ze jesli cos sie bedzie dzialo, i pojdziesz po pomoc do prawnika po tym jak szkolka Ci pomogla w dokumentach, bedzie Cie to kosztowalo sporo drozej, bo trzeba bedzie odkrecac cos co juz bylo wyslane plus wez pod uwage, ze nie wszystko da sie odkrecic (znowu: patrz moje posty na temat F-1).. Poczytaj sobie moje wpisy na temat zmiany statusu, bedziesz mial wieksze rozeznanie co i jak zanim zaczniesz cokolwiek robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...