Skocz do zawartości

Road (Skill) Test - Prawo Jazdy- Z Czego Sie Sklada?


jannapa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Daj sobie luz z tlumaczeniami i podobnymi pierdolami. Idz i zdaj test i jazde, bedzie taniej i bezproblemowo. Testy na prawko w USA sa bardzo latwe.

testy musze zdawac tak czy inaczej (co wlasnie robie)

gdybym zas chciala tutaj zaczac od zera, musialabym przez 6 m-cy jezdzic na learner's permit, z ograniczonymi prawami jako kierowca, a ja jestem glowny kierowca rodziny:/ niby moglabym zaczac learner's permit, ale jezdzic dalej z polskim prawkiem, ale z prawnego punktu widzenia mozna jezdzic do jednego roku z out-of-country, a mnie ten czas minie wkrotce:/

niespecjalnie tez wiem, gdzie szukac tlumacza: mam namiar na certyfikowanego polaka, ale musi zrobic tlumaczenie wg. wytycznych bmv, a to sa konkretne glupoty - stad daja ci namiary na dwie instytucje, ktore robia te tlumaczenia wg. ich widzi-mi-sie (ktore to instytucje maja problemy ze znalezieniem kogos ze znajomoscia polskiego!);

czy ow tlumacz zechce wystawic taki papier, tego nie wiem

mam watpliwosci, bo sama bylam tlumaczem przysieglym w polsce i to byla konkretna, zasadami oblozona robota - przylozenie pieczatki na papierze, ktory nie trzyma sie zasad moglo skonczyc sie odpowiedzialnoscia karna

nic to, zobacze, co ten lokalny tlumacz z polskiego mi powie:/

alez sobie wymyslili:/ wdepnelam chyba w jakis absurd biurokratyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy musze zdawac tak czy inaczej (co wlasnie robie)

gdybym zas chciala tutaj zaczac od zera, musialabym przez 6 m-cy jezdzic na learner's permit...

A dlaczego 6 miesiecy? Moze u Ciebie inaczej ale u mnie zdobywasz permit i tego samego dnia mozesz zdac jazdy i dostac normalne prawko. Dlatego moja wypowiedz byla taka jaka byla.

Daj znac jak uda ci sie problem rozwiazac. Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 6 miesiecy? Moze u Ciebie inaczej ale u mnie zdobywasz permit i tego samego dnia mozesz zdac jazdy i dostac normalne prawko. Dlatego moja wypowiedz byla taka jaka byla.

Daj znac jak uda ci sie problem rozwiazac. Powodzonka

widzisz, co stan to inne prawo:/

ktos pisal, ze za samo polskie prawo jazdy dostaje sie lokalne

ktos inny, ze trzeba wszytsko od zera, jak zwyczajny nowicjusz

ktos inny, ze wystarczy knowledge test

eh, juz mi wkurzenie przeszlo, ja sie jednak nie umiem specjalnie dlugo wkurzac. jakos to bedzie przeciez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, co stan to inne prawo:/

ktos pisal, ze za samo polskie prawo jazdy dostaje sie lokalne

ktos inny, ze trzeba wszytsko od zera, jak zwyczajny nowicjusz

ktos inny, ze wystarczy knowledge test

eh, juz mi wkurzenie przeszlo, ja sie jednak nie umiem specjalnie dlugo wkurzac. jakos to bedzie przeciez:)

W NC polskie prawo jazdy nie jest honorowane w ogole, wiec trzeba bylo ruszyc tylek do DMV ;) A jesli chodzi o learner permit to nawet sie tym nie interesowalam, bo wydawalo mi sie, ze w ksiazce z ktorej sie uczylam zasad ruchu bylo napisane, ze to jest dla osob w takim i takim wieku (juz nie pamietam dokladnie), ale jak podeszlam do biurka w DMV to babka sie pytala czy chce LP czy DL i jak powiedzialam, ze Driver's License to zadnych pytan mi dodtkowo nie zadawala czy jakies godziny wyrabialam czy cos. Tylko jak umiem jezdzic to umiem, jak nie to nie :)

W kazdym stanie jest inaczej, inne zasady, inne testy, inne koszty, inne kwalifikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba mieć tłumaczenie prawa jazdy, czy jak się ma międzynarodowe to tez?

miedzynarodowe prawo jazdy jest aneksem do glownego dokumentu, a nie dokumentem samym w sobie (tak mi wytlumaczono w bmv)

tu chyba trzeba liczyc na przychylnosc urzednika

no i koniecznie sprawdz lokalne przepisy, bo moga sie diametralnie roznic

przy czym, takie regulacje typu: jakosc tlumaczenia i format rzadko kiedy sa wyjasniane na stronie urzedu, to bardziej wewnetrzne regulacje, wiec warto zadzwonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Wszyscy na forum pisali, że prawko to żaden problem, a tu się okazuje co innego. Nie dawałam do tłumaczeń prawka bo i tak sporo mnie kosztuje ta przyjemność, ale dzięki za cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...