Skocz do zawartości

Konto Walutowe - Alior Sync?


kivvi0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar założyć sobie konto walutowe w USD w Aliorze Sync jako, że posiadam tam już zwykłe konto złotówkowe.
Czy jest tu ktoś kto może polecić, odradzić albo ogólnie wypowiedzieć się na temat tego konta?

Może są lepsze alternatywy?

Kompletnie nie znam się na bankach, kontach i tym podobnych sprawach więc każda informacja jest dla mnie na wage złota

(Konto potrzebne do codziennych standardowcyh wydatków.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty są wypukłe i prawdopodobnie zapłacisz wszędzie gdzie nie jest wymagany postcode przy transakcji. Wypłata w bankomatach w USA kosztuje 5 zł. za transakcje po kursie Alior Sync (T-mobile usługi bankowe). Płacenie Online bez problemu. Oferują bardzo duża możliwość w przelewach zagranicznych nie tylko IBAN (EU). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w Alior Sync w zlotowkach i dolarach. Polecam, nie ma zadych oplat za posiadanie rachunku. Bez problemu place karta w sklepach w Stanach. Kiedy potrzebuje kupic dolary, robie przelew z konta Alior Sync w zlotowkach do Kantora Aliora a potem z powrotem do Alior Sync tylko ze na konto walutowe. Nigdzie po drodze nie place za przelewy.

Tylko dobrze by bylo gdybys przed wyjazdem do Stanow (zakladam ze jeszcze jestes w Polsce) pofatygowal sie do banku i powiedzial ze wyjezdzasz i ze bedziesz uzywac karty zagranica. Mi na poczaktu po paru danich zablokowali karte. Plusem jest to ze maja ten witrualny oddzial wiec mozna zadzwonic online za darmo i szybko wyjasnic ta kwestie jak i inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących bezpłatnie dokonywać przelewów między PL a USA i odwrotnie jest następujące rozwiązanie, z którego korzystam.

Posiadam konta w Citi Banku w PL i USA. Choć przelewy są bezpłatne to niezupełnie wszystko jest bezpłatne.

Warunki jakie trzeba spełnić to:

W PL - bezpłatne prowadzenie konta przy minimalych wpłatach 5000 zł/miesiąc. Ja mam minimalną kwotę w 1500 zł z racji posiadania karty kredytowej w Citi. Przelew z PL do US kosztuje 20zł.

W USA - $10 za prowadzenia konta. Chyba, że się ma wpłaty z tytułu wynagrodzenia na konto.

Przekazywanie pieniędzy w obie strony działa następująco:

W PL trzeba otworzyć rachunek w koncie w USD i do niego przełączyć kartę debetową (Dzwoniąc na infolinię). Wszystkie wypłaty w bankomatach CITI są bezpłatne.

Może odziałów banków nie ma tak dużo, ale same bankomaty znajdują się w każdym 7eleven (przynajmniej na FL), a tych jest bardzo dużo.

Przelewając pieniądze w drugą stronę jest dużo łatwiej ponieważ przelewy w CITI z US do PL są bezpłatne, można to robić samemu Online i pieniądze są po ok. 2 godzinach na koncie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za tyle odpowiedzi!

@Malgorzata77 dzięki za wskazówkę, nie wpadłabym na to, że trzeba poinformować bank o korzystaniu z tej karty za granicą (wydaje się to oczywiste :( )

@mi0706 chcę używać tej karty w Stanach, płacić za jedzenie, benzynę, ciuchy.. :) jadę na ponad 2 miesiące, a nie chcę brać pieniędzy w gotówce na taki długi wyjazd, stąd moje zainteresowanie kontem walutowym.

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś może wykupił w Aliorze ubezpieczenie na czas wyjazdu? zdrowotne, na bagaż itp.

Chyba że możecie polecić jakąś lepszą alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Weź z sobą kartę dolarową synca i nawet jak maszyna poprosi o zip code to idziesz do obsługi i ona autoryzuje transakcję . Nie ma problemu .

Wypłata w bankomacie z karty $ ksztuje chyba 5 zł dodatkowe . Max 800 $ za jednym razem bankomat wypłaca 20$ x 40szt max .Jeśli chcesz wypłacić

więcej idziesz do banku albo realizujesz transakcję w bankomacie raz jeszcze . W końcu visa czy master card to systemy światowe . Jeśli nie działa

to cisnąć w swoim banku . Jak chcesz taniej niż w/g kursu w syncu zakupić walutę albo wymienić drożej walutę na złotówki to polecam wirtualny

kantor np walutomat wszystko działa jak należy czasami proces wymiany nie trwa dłużej niż 15 min. Uwaga prowizja w walutomacie 0.2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...