Skocz do zawartości

Slub Na Wizie Turystycznej A Unikniecie Visa Fraud. Pilne.


polanka

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

Pilnie potrzebuje pomocy od tych bardziej doswiadczonych w temacie. Nie wiem co zrobic, moja sytuacja wyglada tak:

Wjechalam do USA 27 grudnia 2013 na wizie turystycznej. W maju 2014, dnia 18 wzielam (nie planowany) slub tutaj w NJ, z obywatelem USA (jestesmy ze soba od ponad 3 lat, mamy piekne zdjecia ze slubu z cala rodzina + moja siostra przyjechala z polski, rodzice nie mogli ze wzgledu na przeszczep mojego taty). Moja wiza na ten wjazd uplywa 27 czerwca 2014, czyli 6 miesiecy od daty wjechania. Teraz problem wyglada tak, ze nie wiem czy moge wyslac wszystkie papiery I-130 oraz AOS razem przed data 27 czerwca 2014. Czytalam i slyszalam od wielu osob z forum, ze tak szybkie wyslanie papierow po slubie moze byc uznane za podejrzane i ze powinnam odczekac 3 miesiace po slubie aby wyslac papiery. Tylko, moja sprawa jest tak popaprana, ze ja potrzebuje Advance Parole a czytajac forum i instrukcje na stronie ambasasy, o AP moge ubiegac sie jedynie wtedy gdy nie przesiedzialam wizy - czyli gdybym wyslala papiery przed 27 czerwca (czy ta informacja sie zgadza, czy moze jestem w bledzie?).

Teraz jeden maly szczegol - AP potrzebuje na wizyte w Polsce we wrzesniu 2014 aby obronic tytul mgr - teraz nie wiem, czy jest to tego warte - czy moze powinnam poprosic dziekana o mozliwosc przeniesienia tego terminu ze wzgledu na moja wyjatkowa sytuacje? (dziekan nie jest zbyt przychylny takiemu rozwiazaniu ogolnie, poniewaz po wrzesniu zaczyna sie nowy rok akademicki i nowe wytyczne w moim polu nauki czyli psychologi i moge zostac obarczona dodatkowym materialem do egzaminu oraz dodatkowymi zajeciami do zrealizowania - co by juz kompletnie zawalilo mi zycie, bo musialabym zostac w polsce na kolejne pol roku - dlatego tez tak wazne jest dla mnie AP. Jezeli jednak Wy bardziej doswiadczeni ludzie, doradzacie mi wyslanie AOS pozniej i przesiedzenia wizy, zgaduje, ze moge poprobowac dogadac sie jakos z moim dziekanem. Prosze o porade od bardziej doswiadczonych, zycie w ciaglym stresie jest nie do zniesienia. Nie chce juz nigdy wiecej musiec zyc w rozlace z moim mezem. Chcemy poprostu byc razem i to jest najwazniejsze, dlatego zrobie wszystko co powinnam w mojej sytuacji.

PS nie wiem czy to ma duze znaczenie w mojej sprawie ale w sierpniu musze przeprowadzic sie z NJ na floryde.

Dziekuje wszystkim za pomoc i prosze o jakakolwiek pomoc.

Magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslanie dokumentow zaraz po slubie nie ma wielkiego znaczenia - oczywiste jest ze sie je wysyla zaraz po slubie, absolutnie praktycznie kazdy tak robi.

Wiekszy problem to zwykle jest slub w niedlugim czasie po wjezdzie na turystycznej.

Ja bym wysylal AOS najszybciej jak sie da (sam wyslalem po ~9 dniach - z tym ze wjechalem na L-1B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie :) troche mi sie lepiej zrobilo czytajac wasze komentarze!

Teraz mam takie pytanie odnosnie nie zawalenia mojej sprawy - pracowalam przez 3 miesiace w jednym miejscu i placilam podatki - oczywiscie musze sie przyznac do tego w papierach, tak?

Rowniez moj maz od 3 tygodni pracuje w firmie gdzie zarabia na tyle aby mnie sponsorowac, jednak praca ta jest tylko tymczasowa do momentu naszej wyprowadzki na floryde, ktora odbedzie sie za +/- 3 miesiace. Czy w tym wypadku potrzebujemy drugiego sponsora? Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, wysyłajcie papiery z affidavit twojego meza. My wysyłaliśmy papiery jak moj normalnie pracował w firmie. Ale tak sie złożyło, ze dwa tygodnie przed interview zmienił prace (a na interview od wysłania papierów czekaliśmy wlasnie 3 miesiace, moze wam akurat tez sie uda tak szybko jak ładnie dokumenty skompletujecie). Na wywiadzie nie pytano nas czy jest jakaś zmiana z praca, a sami sie nie wychylalismy, ze moj maz prace zmienił. Wiec myśle ze to absolutnie nie ma żadnego znaczenia czy zmieni ta prace po tych 3 miesiącach czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, serdecznie dziekuje Wam za odpowiedzi! Jestem tuz przed wyslaniem moich papierkow I-130 i Aos :) jestem bardzo podekscytowana, mam doslownie 7 pytan odnosnie papierow i jezeli mozecie mi pomoc to bede bardzo wdzieczna kochani

chcialam zaznaczyc, ze forum przerylam od poczatku do konca i nadal mam male watpliwosci co do niektorych pytan dlatego moga one wydawac sie banalne i powtorzone ale wiecie ze kazda sytuacja jest inna dlatego pytam Was :)

wjechalam na B-2, wzielam slub, nie przesiedzialam wizy, a w 2011 bylam tu na J-1 work and travel a tu moje pytania:

I-130

1. punkt 22 - your relative is in the united states and will apply for AOS ... at the USCIS office at:

tutaj wpisuje Newark, NJ, tak? (czyli najblizszy uscis od mojego miejsca zamieszkania, nie adres na ktory wysle pakiet AOS czyli Chicago)

G-325A mojego meza

2. this form is submitted in connection with an application for:

tutaj wybieram other i wpisuje 'spouse's I-130'

G-325A moje

3. this for is submitted in connection with...:

co powinnam wybrac - Other i wpisac I-130 czy status as permanent resident?

I-485

4. Part 2 Application Type

I am applying for an adjustment to permanent resident status because:

(do wyboru jest duzo opcji a,b,c...,h)

Zaznaczylam B) My spouse or parent applied for AOS or was granted lawful permanent residence in an immigration visa category that allows derivative status for spouses or children ... ALE nie jestem pewna czy to jest dobra odpowiedz? moze powinnam wybrac a) lub h)?

5. Part 3 Processing Information

pytanie nr 11.

Have you ever been a J nonimmigrant exchange visitor who was subject to the 2-year foreign residence bla bla and have not yet complied with that requirement or obtained a waiver?

Odpowiedzialam NO ale nie dokonca rozumiem to pytanie :/

i-765 EAD

6. Pytanko 11 - have you ever before applied for employment authorization from USCIS?

Nie mam pojecia co tutaj powinnam odpowiedziec, pracowalam tutaj legalnie podczas work and travel w 2011 ale nie pamietam ubiegania sie o taki papierek bo wszystko bylo zalatwiane przez biuro z polski zalatwiane

i-131 AP

7. Pytanie o Class of Admission - rozumiem, ze tutaj wpisuje rodzaj visy na jakiej wjechalam ostatnim razem czyli - B-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...