Skocz do zawartości

Czy Odbędzie Się Dv 2016? Sugestie Lub Jakies Linki Z Informacjami?


Rekomendowane odpowiedzi

ok ja nie zbadam zagadnienia pt. Grupy lobbujące czy niesprawiedliwe dysponowanie środkami publicznymi. Nikt tego nie zbada, nawet Wy Mądre Głowy. Nawet jak sobie cośtam poczytacie w internecie lub w gazetach to i tak 1. nie wiadomo czy jest to prawda 2. jeśli jest to prawda to jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej

W obu przypadkach, czyli 1 i 2, odpowiedz jest: i co z tego? :) Nie ma znaczenia, co my sobie myslimy o loterii. Czy Ty, czy ja, OP czy cala reszta w tym watku... Raz, nie glosujemy, dwa, "przeciwnikom" loterii temat wisi. Jedyne co sie liczy to dotrwanie do piatej po poludniu w czwartek i rozpoczecie dlugiego weekendu. :)

To samo mogłabym powiedzieć o PL :)

Co nie oznacza, ze w obu przypadkach nalezy siedziec cicho. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

miqhs za to ja lubię czytać twoje posty. Jakiś taki optymizm z nich bije. Mam nadzieję, że na miejscu spotkasz więcej życzliwych Ci osób. Tymi tutaj się nie przejmuj, nie warto marnować pozytywnej eminergii ;) .

Haneczka019 zgadzam się z Tobą w 100%. miqhs zawsze mówi prawde,zwięzle i na temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej Kanady

ida zmiany w prawie i Ci mlodzi moga miec pod tzw gorke z pobytem,z praca dalsza ;) nikt za glosno o tym nie mowi,pisze ,Kanada zmienia prawo co jakis czas aby nie bylo tak ze wiele osob pozostaje bez pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc przez pryzmat tego co korzystne dla USA loteria nie ma większego sensu. Patrząc z perspektywy osoby chcącej się osiedlić w Stanach loteria to furtka do spełnienia marzeń. Zatem czy loteria ma sens? Tak i nie - zależy od punktu widzenia.

Czy 50K rocznie zmieni cos w USA? Nie.

Skoro tak, to po co zajmować się czymś co na dany kraj nie ma wpływu a może być szansą dla innych?

Nie wiem jaki jest bilans zysków i strat ale Stany zyskują lepiej lub gorzej wykwalifikowaną siłę roboczą, zyskują ludzi którzy płacą podatki i konsumują (kupują auta, elektronikę, żywność etc.) a więc jakby nie patrzeć jakiś tam wpływ mają i gospodarka się kręci.

kzielu

Porównujesz prawo w Polsce i Stanach, cóż - według polityków obecnie rządzących w PL to państwo w zasadzie w ogóle nie istnieje i nie funkcjonuje.

Mowa też była o absurdach w obu krajach. Polska jest ich pełna, Unia Europejska też swoje trzy grosze dorzuciła... Nie ma państwa idealnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej Kanady

ida zmiany w prawie i Ci mlodzi moga miec pod tzw gorke z pobytem,z praca dalsza ;) nikt za glosno o tym nie mowi,pisze ,Kanada zmienia prawo co jakis czas aby nie bylo tak ze wiele osob pozostaje bez pracy..

W stanach jest odwrotnie. Jest praca ale przepisy nie ulatwiaja sciaganie ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami. Jest ogromna dziura jesli chodzi o ludzi z wyksztalceniem na poziomie associate, np. operatorzy CNC czy innych maszyn przemyslowych.

Skoro tak, to po co zajmować się czymś co na dany kraj nie ma wpływu a może być szansą dla innych?

Bo sa potrzeby imigracyjne w innych obszarach. Nie tam, ze moze w 10-tym pokoleniu ktos sie dorobi. Potrzeba ludzi, ktorzy beda dobrze zarabiac i placic podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze sie wtrace.

W Kanadzie bez wyksztalcenia ani zawodu zostac sie nie da, chyba ze sie zaludnia jakies kompletnie pipidowy na lodowcu. Maja IEC, to prawda, ale USA ma work & travel - wychodzi mniej wiecej na to samo, a jezlei chodzi o sponsorowanie na rezydentture latwiej zaczyna byc w stanach.

Loteria jest wynalazkiem dziwnym i dla Amerykanow irytujacym.

Wyobrazcie sobei ze jest loteria w Polsce. Co roku sicagaja 50 tysiecy ludzi bez jezyka, bez znajomosci realiow, z nie wiecej niz 3-5 tysiacami zlotych w kieszeni. Polowa z tych ludzi czesto przechodzi na zasilki i pomoc panstwa, nie dlatego ze chca, ale dlatego ze sobie nie radza. Polska loteria dla takiego Kajtka z USA tez by miala swoje plusy - np darmowe uczelnie wyzsze.

Polsce jest wieksze zroznicowanie potrzebne niz USA - takie mam wrazenie, a jaki by sie kiwk podniosl, jakby taka loterie zrobili?

Taka loteira w Polsce bylaby organizowanaa z waszych podatkow - bo kots by musial za to zaplacic. Ni cholery nie wiadomo kto przyjedzie bo 12 lat nauki tutaj, w Paryzu, w USa czy w Ugandzie - to nie jest rownznaczne i nigdy nie bedzie. I pozniej wyorbazcie sobie jak ludzie, ktorzy kultury polskiej nawet nie znaja, uciekaja z kraju po 10 latach do wlasnych krajow z polskimi paszportami.

Nikt by nie byl za tym roziwazaniem. Postawcie sie w odwrotnej sytuacji.

Sciaganie kogos, kto ma na koncie jakies dosiwadczenie, jakies osiagniecia, to troche inna bajka i bardziej oplacalna dla kraju.

Poza tym czemu Kajtki maja miec latwiej dostac sie do USA? A latwio sie dostac do Szwajcarii, do Australii albo Nowej Zelandii? Tez nie.

To jedyny kraj na swiecie co przyjmuje kajtkow i troche ma tego dosc bo jest caly zakajtkowany.

Bardziej niz by chcial.

A co do malzenstwa z obywatelem to sobie wypraszam :)

Po pierwsze obywatel zeniac sie lub biorac slub odpowiada za tego emigranta, wprowadza go w realia swojego kraju, stanowia rodzine.

Rodzina jako taka jest krajowi na reke.

Zupelnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria wizowa w tak biednym kraju jak Polska to abstrakcja, jak dla mnie takie porównanie jest chybione. Pomijając to odsyłam do mojej poprzedniej wypowiedzi i zgadzam się z tym, że dla USA loteria nie ma dużego sensu i można by te 50 tys. zielonych kart rozdać tym którzy mogą w znaczny sposoby przyczynić się do rozwoju kraju. Jednak zawsze pozostaje ta druga strona która chce tam zamieszkać a nie ma innej drogi by wyemigrować i DV jest dla nich jakąś szansą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria wizowa w tak biednym kraju jak Polska to abstrakcja, jak dla mnie takie porównanie jest chybione. Pomijając to odsyłam do mojej poprzedniej wypowiedzi i zgadzam się z tym, że dla USA loteria nie ma dużego sensu i można by te 50 tys. zielonych kart rozdać tym którzy mogą w znaczny sposoby przyczynić się do rozwoju kraju. Jednak zawsze pozostaje ta druga strona która chce tam zamieszkać a nie ma innej drogi by wyemigrować i DV jest dla nich jakąś szansą.

Zgadzam się poza ostatnim zdaniem. Prawo do imigracji do USA nie jest podstawowym prawem każdego człowieka na ziemi. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocby to ze Obama z jakies 2 dni temu stwierdzil ze poniewaz immigration reform bill jest "dead" to wprowadzi swoj za pomoca executive order. Hgw co wprowadzi jezeli wprowadzi, ale mam nadzieje ze akurat loterie zlikwiduje.

Obama loterii zlikwidować nie może, bo to leży w kompetencjij kongresu, nie prezydenta. Executive order dotyczy granicy z Meksykiem i te zatrzymane tysiące dzieciaków z centralnej Ameryki.

http://www.cnn.com/2014/06/30/politics/obama-immigration/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

Loteria wizowa w tak biednym kraju jak Polska to abstrakcja, jak dla mnie takie porównanie jest chybione

Polska to nie biedny kraj, tylko kraj biednych ludzi - i nie chodzi mi tutaj o zawartość portfela/konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...