Skocz do zawartości

Czy Odbędzie Się Dv 2016? Sugestie Lub Jakies Linki Z Informacjami?


Rekomendowane odpowiedzi

Obama loterii zlikwidować nie może, bo to leży w kompetencjij kongresu, nie prezydenta. Executive order dotyczy granicy z Meksykiem i te zatrzymane tysiące dzieciaków z centralnej Ameryki.

http://www.cnn.com/2014/06/30/politics/obama-immigration/

Chyba zupelnie nie przeczytalas artykulu do ktorego podalas linka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Polska to nie biedny kraj, tylko kraj biednych ludzi - i nie chodzi mi tutaj o zawartość portfela/konta.

Możesz rozwinąć tę myśl? Bo albo ja mam jakieś zaćmienie mózgu albo to zdanie przeczy samo sobie. Biednych ludzi w jakim sensie, jeżeli nie chodzi o biedę w znaczeniu materialnym?

P.S.

Mały bonus dla zainteresowanych tematem :

- Obama obwinia Republikanów za powstały impas w sprawie reformy - http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/807184,usa-obama-o-ustawie-imigracyjnej.html

- Pomijając kongres Obama zamierza sam wprowadzić reformę w życie - http://www.se.pl/nowy-jork/nowy-jork-ameryka/obama-sam-bierze-sie-za-reforme_409916.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pomijając kongres Obama zamierza sam wprowadzić reformę w życie - http://www.se.pl/nowy-jork/nowy-jork-ameryka/obama-sam-bierze-sie-za-reforme_409916.html

Dokladnie o tym pisalem. Executive order nie ma nic wspolnego z naplywem dzieciakow - on zostal niejako przez to wywolany, bo Obama jest obwiniany ze ten najazd nielegalnych zostal spowodowany jego zapowiedziami "amnestii" (szczegolami juz sie nikt konkretnie nie interesowal, wszyscy uslyszeli amnestia / obywatelstwo i ruszyli w kierunku US) - co jest calkowita prawda.

Wiec troche mu sie zaczyna palic pod dupa i probuje cos zdzialac - hgw co zdziala bo jego propozycja miala sensowne elementy i troche mniej sensowne, niemniej jednak chyba sie przekonal ze bez uszczelnienia granic, jakiekolwiek obietnice dla nielegalnych maja trywialny do przewidzenia skutek najazdu tysiacow tychze (nie wiem czemu tylko zajelo mu to tak dlugo). W dodatku granice sa nie do uszczelnienia wiec generalnie wszystko to nie ma wielkiego sensu.

Bottom line - zdaje sie ze cos wprowadzi, nie wiadomo dokladnie co, czesc projektow przewidywala likwidacje DV i jezeli to bedzie jeden z nich, to jeszcze DV 2015 moze sie okazac zlikwidowana - ale jest masa znakow zapytania w tym wszystkim.

Btw - Boehner jest "mieszkancem" (bo permanentnie przebywa w DC praktycznie) malej miesciny na obrzezach Cinci w ktorej mieszkam i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

Możesz rozwinąć tę myśl? Bo albo ja mam jakieś zaćmienie mózgu albo to zdanie przeczy samo sobie. Biednych ludzi w jakim sensie, jeżeli nie chodzi o biedę w znaczeniu materialnym?

No właśnie nie za bardzo mogę rozwinąć bo kto powinien, ten zrozumiał o jaką biedę mi chodzi. A co do biedy materialnej to warto spojrzeć na świat i statystyki - nie wyglądamy tam na jakieś mocarstwo ale na biedny kraj również nie. Ale postrzeganie wiąże się właśnie z tą biedą ludzi o której pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego jadu ? O zlikwidowaniu DV pisalem juz dawno - nie ma ona zadnego sensu ze wzgledu na losowosc ludzi w niej wybieranych a jej podstawowe zalozenie (diversity) dawno temu sie zdeaktualizowalo.Znacznie wiekszy sens by mial system bazujacy na kwalifikacjach - ktory byl proponowany, tylko caly projekt ugrzazl w przepychankach miedzypartyjnych.

No tak Azjaci opanują program i znów za jakiś czas odezwie się następny, że teraz trzeba bronić rynku pracy i itp. Loteria to dywersyfikacja etniczna. Dająca legalną emigrację dla ludzi z całego świata. Właśnie loteria to właściwe podejście do programu. Każdemu daje równe szanse wygranej zwłaszcza pod względem minimalnych wymaganych warunków. Osobiście jestem właśnie za programem otwarcia emigracji na tanią siłę roboczą a nie zabieraniu miejsca pracy przez obcokrajowców czytaj emigrantów którzy po adaptacji i tak będą dawać pracę "swoim emigrantom".Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Azjaci opanują program i znów za jakiś czas odezwie się następny, że teraz trzeba bronić rynku pracy i itp. Loteria to dywersyfikacja etniczna. Dająca legalną emigrację dla ludzi z całego świata. Właśnie loteria to właściwe podejście do programu. Każdemu daje równe szanse wygranej zwłaszcza pod względem minimalnych wymaganych warunków. Osobiście jestem właśnie za programem otwarcia emigracji na tanią siłę roboczą a nie zabieraniu miejsca pracy przez obcokrajowców czytaj emigrantów którzy po adaptacji i tak będą dawać pracę "swoim emigrantom".Pzdr.

Każdy kto był w US dobrze wie jak zdywersyfikowane jest US, ale z reguły piszesz bzdury więc mnie to nie dziwi. Nawet gdyby, to 50 tysięcy rocznie nie spowoduje żadnej dywersyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie że USA to zjednoczenie różnych krajów (stanów) tak samo jak UK i to ty piszezsz bzdury bo twój punkt myślenia jest uwarkuwany od punktu siedzenia. Dywersyfikacja etniczna w przypadku loterii odnosi sie do legalnej emigarcji. Zreszą pokazałeś już wiele razy że nie wiesz co piszesz myląc pojęcia. Pzdr. z mojej strony OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dywersyfikacja robiona w ten sposob jest dosc kretynska. Zalozmy, ze szukam wspolokatora. Czy szukam kogos z Polski? Byle kogo? Czy szukam kogos kto ma prace, nie jest fleja, nie baluje itd? Przeciez proces dewersyfikacji dzieje sie poprzez sciezke pracowniczna i rodzinna. Wlasnie dlatego reforma w sciezce pracownicznej dodawala punkty dla ludzi z krajow o niskiej emigracji do USA takich jak Polska. Rozwiazywaloby to dwa problemy: brak ludzi do pracy i dywersyfikacje. Juz pomijam fakt, ze wlasnie Ci ludzie o "niskiej wartosci dodanej" nie asymiluja sie, zyjac w "gettach". Nie sa w stanie funkcjonowac na 100% w amerykanskim spoleczenstwie. Chociaz prawda jest taka, ze wlasnie spoleczenstwo jest pelne takich ludzi. Reszta zamyka sie w swoich enklawach, przemieszczajac sie pomiedzy praca, lepszymi sklepami, praca. Posylaja dzieci do lepszych szkol itd. Wiem, ze zamiary loterii byly sluszne i moze w latach 80-tych i 90-tych sluszne (wiem, ze loteria zaczela sie w latach 90-tych, ale pomysl dwerysfikacji pojawil sie znacznie wczesniej), ale nie wiem czy eksperyment sie udal, a juz na pewno loteria nie jest potrzebna.

Powtarzam, nie ma zdroworosadkowych arugumentow na obrone loterii. Gdyby nie bylo dla mnie innych drog emigracji do USA po zniesieniu loterii, zamiast jeczec uzmyslowilbym sobie, ze mnie w USA po prostu nie chca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...