Skocz do zawartości

Bankomaty W Hiszpanii


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzamy sobie urlop w Hiszpanii w październiku, za co tylko możliwe planujemy płacić kartami kredytowymi, ale w kilku miejscach (z tego co się zdążyłam zorientować) lepiej mieć przy sobie gotówkę, zwłaszcza gdy chodzi o małe kwoty. Nie kce mi się kupować euro i tachać je tam i z powrotem, przyznaję że najwygodniej dla mnie będzie po prostu brać kasę na bieżąco z bankomatów. Czy może być problem z kartami które mają tylko pasek magnetyczny? Po necie krąży kilka artykułów które mi napędziły stracha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie to z tym bywa. Mali sklepikarze przy niskich kwotach zadaja gotowki I tlumacza ze oplaty dla operatorow kart sa zbyt duze ale glownie chodzi o szara strefe, ktora w Hiszpanii funkcjonuje znakomicie.

Kiedys byla "instytucja" czekow podroznych. Kupowalo sie je w swoim kraju a na miejscu realizowalo potrzebna ilosc a pozostala, niewydana reszte mozna bylo po powrocie zamienic apiat' na wlasne pieniadze. Nie wiem czy to jeszcze istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie to z tym bywa. Mali sklepikarze przy niskich kwotach zadaja gotowki I tlumacza ze oplaty dla operatorow kart sa zbyt duze ale glownie chodzi o szara strefe, ktora w Hiszpanii funkcjonuje znakomicie.

Dlatego planuję korzystać z bankomatów gdy będę potrzebowała gotówki. Wolałabym jednak uniknąć sytuacji w której bankomat odmówi wydania kasiory bo nie spodoba mu się moja karta z paskiem magnetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...