Skocz do zawartości

Prawo Jazdy_Turystycznie


marcinun

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy temat więc witam wszystkich użytkowników. Wybieram się we wrześniu na Florydę i chciałbym wypożyczyć autko i troszkę nim pojeździć na miejscu. Czy koniecznie muszę posiadać międzynarodowe prawo jazdy czy polskie w zupełności wystarczy. Czytałem na innych forach, że w wypożyczalni nie powinno być problemów, ale co z policją w razie jakiejś kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypożyczani zero problemu, wypożyczaliśmy na polskie prawko, a z policją to zależy jaki stan, w CA ponoć międzynarodowe prawko do niczego nie potrzebne. Co Ci szkodzi wydać te 30 zł i mieć międzynarodowe, trwa chwilę a będziesz bezpieczny w razie kontroli. Taka jest moja sugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy temat więc witam wszystkich użytkowników. Wybieram się we wrześniu na Florydę i chciałbym wypożyczyć autko i troszkę nim pojeździć na miejscu. Czy koniecznie muszę posiadać międzynarodowe prawo jazdy czy polskie w zupełności wystarczy. Czytałem na innych forach, że w wypożyczalni nie powinno być problemów, ale co z policją w razie jakiejś kontroli?

W wypozyczalni nie bedzie zadnych problemow. Z policja - dwa razy dawno temu jak przyjezdzalem turystycznie, policja twierdzila ze na polskim jezdzic nie moge (mialem miedzynarodowe w 2001 ale pozniej je gdzies zgubilem), ja ze moge i koniec koncow dawali mi spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy temat więc witam wszystkich użytkowników. Wybieram się we wrześniu na Florydę i chciałbym wypożyczyć autko i troszkę nim pojeździć na miejscu. Czy koniecznie muszę posiadać międzynarodowe prawo jazdy czy polskie w zupełności wystarczy. Czytałem na innych forach, że w wypożyczalni nie powinno być problemów, ale co z policją w razie jakiejś kontroli?

międzynarodowe - kompletnie niepotrzebne.

na Florydzie policja zatrzyma cię tylko i wyłącznie jeżeli będziesz jeździł nieprzepisowo. A i tak wszyscy (dokładnie wszyscy) przekraczają prędkość, na ogół 5-10 mil/h.

Szkoda tych 10$ - wydasz je na drinka w Miami Beach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy mieć międzynarodowe prawo jazdy.Koniec kropka .Bardzo często policja przymyka oko i uznaje Polskie prawo jazdy.Jeżeli stać Cię na wakacje na Florydzie to nie łaszcz się na $10 tylko wyrób sobie międzynarodowe prawo jazdy i śpij spokojnie.

W USA generalnie Policja nie zatrzymuje do kontroli jeżeli nie popełnisz wykroczenia drogowego .Musisz się jednak liczyć z tym ,że w USA przepisy ruchu drogowego różnią się od tych w Polsce i możesz łatwo się "złapać " w jakąś pułapkę . Czy wiesz np. kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu gdzie wszyscy ( 4 ) kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania i mają przed sobą znak STOP z napisem pod znakiem " all way" .

Wiem ,że w Polsce mało kto wie jak zachować się przed takim skrzyżowaniem i kto ma pierwszeństwo. Podpowiem ,że NIE działa to na zasadzie skrzyżowania równorzędnego ( pierwszeństwo dla pojazdu z prawej strony). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź. No właśnie mam motke bo najpierw muszę wyrobić nowe prawo jazdy (zmiana miejsca zameldowania), a dopiero później mogę złożyć wniosek o międzynarodowe. Wiedzieliście, że za nowe prawo jazdy (w sensie zmiana miejsca zameldowania na dokumencie liczą sobie u nas 100 zł. Ja sie pytam za co?:)



dareknow0 - rusza ten kto pierwszy dojechał do skrzyżowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Koszt miedzynarodowego prawa jazdy 30 zl. Ja takowe sobie wyrobilam. Jezdze na nim tutaj prawie pol roku. Zostalam zatrzymana przez policje, bo mialam zle pasy zapiete. Pokazalam mu miedzynarodowe, prawo jazdy z PL, ale oprocz tego chcial paszport. Na poczatku nie wozilam paszportu, bo balam sie, ze zgubie, teraz juz mam tak asekuracyjnie przy sobie.

Jesli chodzi o te skrzyzowania, to zawsze mam problemy, kto podjechal pierwszy, wiec stosuje metode, w razie watpliwosci ustepuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tutaj o kontrolach, tym czy policja zatrzymuje bez powodu czy nie. Ale tak na prawdę to problem z prawkiem dopiero będzie (lub nie) jak się będzie brało udział w jakimś "zdarzeniu drogowym". Mnie nigdy nie zatrzymali na polskim prawku, ale raczej bym się tym międzynarodowym nie przejmował, zwłaszcza jako turysta. Wybieram się do USA za dwa miesiące na wycieczkę i wyrabiać nie zamierzam. Nie szkoda mi 30zł tylko zachodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt miedzynarodowego prawa jazdy 30 zl. Ja takowe sobie wyrobilam. Jezdze na nim tutaj prawie pol roku. Zostalam zatrzymana przez policje, bo mialam zle pasy zapiete. Pokazalam mu miedzynarodowe, prawo jazdy z PL, ale oprocz tego chcial paszport. Na poczatku nie wozilam paszportu, bo balam sie, ze zgubie, teraz juz mam tak asekuracyjnie przy sobie.

Jesli chodzi o te skrzyzowania, to zawsze mam problemy, kto podjechal pierwszy, wiec stosuje metode, w razie watpliwosci ustepuje ;)

tak z ciekawości? w jakim sensie źle zapięte pasy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te skrzyzowania, to zawsze mam problemy, kto podjechal pierwszy, wiec stosuje metode, w razie watpliwosci ustepuje ;)

Przecież te skrzyżowania są całkowicie niegroźne nawet jak nie wiadomo kto ma pierwszeństwo. Można sie co najwyżej pokłócić ale żeby doszło do stłuczki to chyba trzeba by było pomylić gaz z hamulcem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...