Skocz do zawartości

Polskie Sklepy W Chicago


jannapa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Od lat robie zakupy w polskim sklepie Rich's Foods & Liquors w Harwood Heights. Od kiedy mieszkam w Indianie i zamkneli fajny polski sklep, na wieksze zakupy raz w miesiacu jade tam, choc podroz zajmuje mi okolo 2 godzin. Lubie ten sklep dlatego, ze moge kupic swieze mieso na wage, a nie pakowane w tacki. Widze co kupuje. Sklep jest duzy. Kaszanke tez tam kupuje i jest dobra. Duzy wybor wedlin i co najwazniejsze bardzo tanio. Moj maz jest fanem szynki Krakus, a u nas funt kosztuje $6.99, w tym sklepie nigdy wiecej nie placilam jak $4.99, a czasami uda mi sie kupic nawet dolara taniej. Maja tez pakowanie prozniowe, wiec kupuje na caly miesiac, pakuje prozniowo i zawsze zaoszczedze. Wiec polecam.

no, jest kakis trop:) (ja tez w indiana:))

zaraz poguglam godziny otwarcia.

Reszta swiata zamawia pizze w ten dzien.. :P

cos ty. ja nie zamawiam, gotuje cos fajnego, bo lubie dobrze zjesc.

jeszcze jedno pytanie swoja droga: chce cos wyslac za pomoca polameru z chicago. gdzie tego szukac? (sama niespecjhalnie wiem, bo rzadko wysylam, ale chce cos komus wyslac bedac w chicago)

macie jakies wskazowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jannapa: NWI?

VERY MUCH!

swoja droga mam w miesci sklep z miedzynarodowymi specjalami, ale z poslki maja tylko pasztet w puszkach, czerwona kapuste w sloiku (dobra, powaznie!) i delicje. sa tez kielbasy z Stanley's market, czy cos takiego, ale paskudne sa. ten stanley to chyba jednak nie z polski, chociaz polskie godlo na opakowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERY MUCH!

Welcome to the club! :)

swoja droga mam w miesci sklep z miedzynarodowymi specjalami, ale z poslki maja tylko pasztet w puszkach, czerwona kapuste w sloiku (dobra, powaznie!) i delicje. sa tez kielbasy z Stanley's market, czy cos takiego, ale paskudne sa. ten stanley to chyba jednak nie z polski, chociaz polskie godlo na opakowaniu...

Hmm, co to za sklep, jesli mozna wiedziec? Chetnie sie wybiore i poprzebieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka nam sie tu robi grupa silna z Indiany ;)

tinki: czyzby mowa o tym sklepie w Dyer, gdzie teraz jest jakis sklep z diamentami?

jannapa: NWI?

Tak, mowie o tym sklepie w Dyer, ale chce ci powiedziec, ze odkrylam polski sklep w Hammond. Malutki, ale robia wlasne pierogi i niebo w gebie. Wiec jezdze tez tam jak mi braknie kielbaski i oczywiscie te pierogi......mniam, mniam. Pieka tez wlasne faworki....ktore uwielbiam. Sklep sie nazywa "M J's Polish Deli, jakbys chcial tam zajrzec!

jeszcze jedno pytanie swoja droga: chce cos wyslac za pomoca polameru z chicago. gdzie tego szukac? (sama niespecjhalnie wiem, bo rzadko wysylam, ale chce cos komus wyslac bedac w chicago)

macie jakies wskazowki?

Ja wysylam przez firme "Doma". Zadna paczka jeszcze mi sie nie zgubila, nie byla przetrzasana i jestem bardzo zadowolona. Na poczatku tez wysylalam Polamerem, ale trzeba bylo placic gotowka, wiec zmienilam na Dome, i nie zaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowie o tym sklepie w Dyer, ale chce ci powiedziec, ze odkrylam polski sklep w Hammond. Malutki, ale robia wlasne pierogi i niebo w gebie. Wiec jezdze tez tam jak mi braknie kielbaski i oczywiscie te pierogi......mniam, mniam. Pieka tez wlasne faworki....ktore uwielbiam. Sklep sie nazywa "M J's Polish Deli, jakbys chcial tam zajrzec!

Ja wysylam przez firme "Doma". Zadna paczka jeszcze mi sie nie zgubila, nie byla przetrzasana i jestem bardzo zadowolona. Na poczatku tez wysylalam Polamerem, ale trzeba bylo placic gotowka, wiec zmienilam na Dome, i nie zaluje.

doma, musze przeszperac internet. jak mowilam, paczka nie moja, wiec niejako nie ja wybieram warunki, ale moze cos nowego wykombinuje dla siebie?

a w ogole musze przyznac, ze troche zle przeczytalam skrot i nie jestem z nwi, ale z nei, ale to w zasadzie niemal pomylka na skale bledu pomiarowego. moj lokalny sklep z trzema polskimi towarami (nie licze kielbasy od stana, bo z polska kielbasa nie ma wiele wspolnego) jest generalna loklna mekka wszytskich przeszczepiencow.

anyway, indiana people, jesli mace jakies interest w lokalnym forcie, jest tu minimalna (ale prezna) polska reprezentacja, wiec dawajcie znac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowie o tym sklepie w Dyer, ale chce ci powiedziec, ze odkrylam polski sklep w Hammond. Malutki, ale robia wlasne pierogi i niebo w gebie. Wiec jezdze tez tam jak mi braknie kielbaski i oczywiscie te pierogi......mniam, mniam. Pieka tez wlasne faworki....ktore uwielbiam. Sklep sie nazywa "M J's Polish Deli, jakbys chcial tam zajrzec!

Bylem juz tam pare razy, ale niestety, sklep zamykany jest dosc wczesnie, wiec nie mam prawie w ogole okazji by tam zagladac :( Do Hammond sie czasami wybieram, ale zazwyczaj poza godzinami otwarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłam zakupy w Górka Deli --- nie narzekam. NIezLy wybór wędlin, oczywiście najważniejsze, że była kaszanka!

Dzieci wydały kupę kasy na słodycze (ale pierników z Torunia nie było :( )

Dojazd ode mnie dość męczący, bo korki były przy piątku, ale miło byłam zaskoczona przystępnymi cenami.

Dzięki jeszcze raz za polecenie. Nastepnym razem wypróbuje Hammond albo Dyer;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...