Skocz do zawartości

Błąd Przy Wyborze Wizy -Pilne!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Przepraszam jeśli dubluję temat, ale tak będzie chyba odrobinę łatwiej. Po krótce przedstawię problem bo nigdzie w sieci nie mogę znaleźć odpowiedzi. Wypełniłem wniosek ds160 i tam wybrałem wizę B1/B2 czyli służbowo turystyczną. Umawiając się przez stronę ambasady na złożonym profilu wybrałem jednak B2( był dokładniejszy opis ). Mój wyjazd o ile dojdzie do skutku jest tylko turystyczny( wycieczka samodzielna). Co robić?Zostawić jak jest i ewentualnie tłumaczyć się na miejscu czy zaznaczyć na tronie B1/B2( jestem jeszcze przed spotkaniem i mam chyba opcje poprawienia/edytowania) i w rozmowie z konsulem powiedzieć, że jednak nie będzie biznesów, a tylko zwiedzanie. Nie chciałbym by kasa poszła w kosmos lub zakończyło się spotkanie odmową :-/. Z góry dzięki za pomoc/sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak tylko wtedy numery chyba nie będą się zgadać( te nadane), ale w razie czego będzie podkładka. Z drugiej strony też mi się wydaje, że może robię może wiele hałasu o nic. Jutro przelew chyba już będzie zksięgowany wieć pozsotaje wybrać termin i dać znać jak mi poszło ku przestrodze innm. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepkę w paszporcie będziesz miał i tak z kategorią B1/B2, a dopiero w systemie po przyznaniu promesy widać jaką kategorię masz przyznaną i na tej podstawie,na lotnisku na stemplu oficer też odręcznie Ci napisze kategorię jaką zobaczy w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepkę w paszporcie będziesz miał i tak z kategorią B1/B2, a dopiero w systemie po przyznaniu promesy widać jaką kategorię masz przyznaną i na tej podstawie,na lotnisku na stemplu oficer też odręcznie Ci napisze kategorię jaką zobaczy w systemie.

Nie jest to prawda. Oficer wpisuje kategorie na podstawie tego, co powiesz mu przy wjezdzie. Nie bez powodu pierwszym pytaniem jest "business or pleasure" lub "what is the purpose of your visit". Jezeli mowisz pleasure/tourism/etc., wtedy aplikujesz o admission w statusie B2; jezeli mowisz "business", aplikujesz o admission w statusie B1. To, ze na wizie masz "B1/B2" daje Ci mozliwosc aplikowania o admission w jednej z tych dwoch kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...