Skocz do zawartości

Mity,kity,hity -Wizy,pobyt ..................


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

różne takie cudne kwiatki się słyszy, ale często to w wyniku niezrozumienia (waham się, czy nie napisać ignorancji, ale raczej nie, bo przecież nie weryfikujemy każdej informacji w życiu)

koleżanka kuzynki ciotki mojego szwagra z pierwszego małżeństwa mówiła, że jej siostra pojechała pięć lat temu jako au pair, została i już ma obywatelstwo

co ty tyle na ten green card czekasz, pan stasiu spod jedynki mówi, że teściowa jego sąsiadki pojechała koleżankę odwiedzić i bez problemu w miesiąc już miała wszystkie dokumenty

oraz chyba moje ulubione: gość mi zaoferował robotę, ale mam se papiery sam załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanka kuzynki ciotki mojego szwagra z pierwszego małżeństwa mówiła, że jej siostra pojechała pięć lat temu jako au pair, została i już ma obywatelstwo

Moja kolezanka poleciala 15 lat temu jako au pair i faktycznie ma obywaltestwo :) Poznala tu przyszlego meza, zyja szczesliwie i maja dwojke dzieci - wiec jak zwykle w kazdym micie jest troche prawdy :)

<script type="text/javascript"></script>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolezanka poleciala 15 lat temu jako au pair i faktycznie ma obywaltestwo :) Poznala tu przyszlego meza, zyja szczesliwie i maja dwojke dzieci - wiec jak zwykle w kazdym micie jest troche prawdy :)

<script type="text/javascript"></script>

te piec lat - niestety - nijak sie kupy nie trzyma:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze macie racje, choc to znaczyloby, ze albo wyszla za maz bardzo szybko, niemal natychmiast po przyjezdzie, albo z procedurami jej poszlo bardzo szybko - przyznam, ze nawet z mezem w tle wydaje mi sie to dosc nieprawdopodobne

dorzucam, ze w tym konkretnym przypadku pani za maz nie wyszla (w kazdym razie meza nie ma w tle), a bajke o obywatelstwie z powodu zasiedzenia chetnie sprzedaje na fejsbukach i innych --- a te potem powielaja inni i jest jak jest, czyli narod wierzy, ze droga emigracja to piece of cake, a ludzie, ktorzy mozolnie usiluja tlumaczyc, ze nie jest latwo, to zawistne polaczki, ktorym sie udalo i nie chca tego raju dzielic z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zaslyszane ostatnio od znajomego: gosc z pl przylecial i twardo zamierza ubiegac sie o status uchodzcy, bo mieszka w jaroslawiu i boi sie wojny. zaden zart! znajomy tlumaczy dokumenty dla tego goscia i zadne tlumaczenia, ze oszczedzi sobie kasy i wstydu, jesli nie bedzie takich prosb wnosil nie dzialaja!

od prawnika imigracyjnego dzisiaj uslyszalam za to historie rodziny z jackowa --- facet naturalizowany po kims, w koncu sciagnal zone (ten prawnik pomagal im kompletowac papiery), zona postawila swoje stopy na amerykanskiej ziemi jako lpr sponsorowany rodzinnie i natychmiast udala sie do social security office "po zasilek dla bezrobotnych"

oraz jeszcze kawalek historii, z ktora ostatnio mam do czynienia --- pewna pani zyje w glebokim przekonaniu, ze posiadanie gory pieniedzy i bieganie od jednego prawnika do drugiego slono za to placac, sprawi, ze przepisy imigracyjne nagle cudownie sie zmienia:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cos dla tych co jada na IEC -Kanada i czytaja ze po dostaniu PIO mozna zapomniec o pracy z dziecmi bo nie ma sie badan medycznych i jak jest aplikacja zamknieta to na tzw amen ;) tak wiele jest takich odpowiedzi...i tak sie tworzy mity ;) jak z tymi malzenstwami,tymczasowymi kartami

mi zajelo odszukanie tych informacji w 2 min w google ;) i to na stronie rzadowej

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?q=844&t=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ostatnio dowiedzialam,ze moja kolazanka ponoc dostala GC tylko dlatego,ze jest samotna matka. Twierdzi,ze miala bardzo dobrego adwokata. Dziwne troche,zwlaszcza,ze jest po rozwodzie,a dziecko wychowuje jej byly maz :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...