Skocz do zawartości

Mity,kity,hity -Wizy,pobyt ..................


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Takim nowym mitem ktory zaczyna zyc juz to malzenstwo z rezydentem-obywatelem Kanady ;)

Kanada wprowadzila zmiane w prawie o kartach stalego pobytu przez malzenstwo,i sa teraz tymczasowe karty jesli malzenstwo trwa krocej niz 2 lata.

i co jest mitem to ze malzenstwo musi trwac 2 lat aby starac sie o karte-staly pobyt ;) lub tez narzeczenstwo ;)

a teraz zasada ,zmiana w prawie jak kto jest naprawde

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=703499&_ga=1.206723923.1757607894.1425534369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kilka standardowo sie pojawiajacych kitow :

- Urodze dziecko na terenie US (ktore automatycznie bedzie mialo obywatelstwo) to ja tez dostane (odpowiedz prawidlowa - nie dostane, dziecko moze wyslac petycje po ukonczeniu 21 roku zycia)

- Po x latach na wizie pracowniczej (H-1, L-1, jakiejkolwiek innej) moge sobie zlozyc aplikacje o zielona karte a pozniej obywatelstwo (nie prawda, zaden okres czasu spedzony na wizie pracowniczej nie daje automatycznie prawa aplikacji o zielona karte. Zielona karta jest calkowicie niezalezna od wiz pracowniczych (pomijam tutaj celowo NIW)

- Pracodawca w US zaproponowal mi prace, pojde do ambasady i zaaplikuje o wize pracownicza (pracodawca zawsze wystepuje o wize)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslyszane od polskich znajomych.

1.Kolezanka mi wmawiala,ze jej wujek wygral zielona karte wysylajac podanie do loteri na kartce A4 w kratke

2. Wyjedz do USA kup kawalek ziemi i jako,ze masz wlasnosc dostaniesz pozwolenie na pobyt staly.

3.Jak masz Green Card to mozesz Polsce mieszkac a i tak po 5 latach dadza Ci obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej popularny kwiatek:

- Jak zniosa wizy to bedzie mozna bez problemu wyjechac i zamieszkac w USA. No bo przeciez jak to, tyle krajow ma "zniesione" wizy a Polska, mimo iz na wojne dla Ameryki pojechala, jeszcze nie ma! Skandal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp1 loteria wizowa powstala w latach 90tych i zgloszenia byly wysylane na kartce,czy to w kartke czy to czystej ;) wazne aby byl odpowiedni format i dane

a do tego odpowiednio zaadresowana koperta :) pozniej odpowiedz przychodzila listem w kopercie formatu A4 i czekalo sie tak przez 2 miesiace ..pod koniec lipca mozna bylo wyjechac na wakacje ;) jak sie nie dostalo koperty

wiem bo kiedys poczta ten temat podlapala i zarabiala na takich co chcieli wysylac zgloszenia.,;)


Roelka tak jest z Kanada,ze wizy zniesione a czesc osob mysli,ze praca jest,pobyt :) jak taka 2 Unia :D

a co ciekawe ze od 1 marca 2008 nadal to sie utrzymuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tu wrzuce kity, które pisałam wcześniej w innym wątku:

1. Jeśli zajdę w ciążę z obywatelem USA, dostaję automatycznie obywatelstwo. (Odpowiedź brzmi - Nie. Nic nie przychodzi automatycznie. O ile dziecko jest urodzone na terenie USA, to ono dostaje obywatelstwo. Matka nie dostaje za to nic z automatu. Jeśli jest żoną obywatela USA i nie ma zielonej karty, mąż może ją sponsorować na GC. Jeśli żona posiada już GC, po 3 latach może starać się o obywatelstwo - w wielkim skrócie).

2. Jak dostanę wizę turystyczną na 10 lat, to mogę 10 lat siedzieć w USA ;) (Odpowiedź brzmi - Nie. Pobyt na wizie turystycznej to max. 6 miesiecy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp1 loteria wizowa powstala w latach 90tych i zgloszenia byly wysylane na kartce,czy to w kartke czy to czystej ;) wazne aby byl odpowiedni format i dane

a do tego odpowiednio zaadresowana koperta :) pozniej odpowiedz przychodzila listem w kopercie formatu A4 i czekalo sie tak przez 2 miesiace ..pod koniec lipca mozna bylo wyjechac na wakacje ;) jak sie nie dostalo koperty

wiem bo kiedys poczta ten temat podlapala i zarabiala na takich co chcieli wysylac zgloszenia., ;)

Ja to wiem,tyle ze ta loteria w ktorej wujek bral udzial byla 2 lata temu no i rzekomo wujek wyslal podanie na kilka dni przed losowaniem ;)

Z tym urodzeniem dziecka to nie raz slyszalam,ze jak urodzisz to dostaniesz obywatelstwo z miejsca.

Duzo ludzi w Polsce mysli,ze jak wizy zniosa to od razu moga z calym dobytkiem na zawsze do Ameryki przyleciec i sobie tu zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...