Ojciec Dyrektor Posted April 12, 2015 Report Posted April 12, 2015 Mam pytanie. Koncze teraz liceum, mam propozycje od członka rodziny aby studiować w Stanach. Mam zapewnione pieniądze na naukę, miejsce do mieszkania.Czy mogę i o jaką wizę starać się po zdaniu matury? Czy muszę zacząć studia tu i dopiero starać się o wizę studencką? Jak to wszystko wygląda od strony prawnej?
KaeR Posted April 12, 2015 Report Posted April 12, 2015 Wiza F-1. Nie musisz zaczynac studiow w Polsce, ale juz chyba za pozno, zeby zaczac studia w tym roku. Musisz tez pozdawac wymagane egzaminy. Reszta byla na tym forum ponad 10 razy. Poszukaj sobie.
katlia Posted April 12, 2015 Report Posted April 12, 2015 Konczysz szkole w Polsce, piszesz mature, zdajesz odpowiednie testy amerykanskie (SAT, SATII, ACT -- zalezy od uczelni co wymagaja) egzamin TOEFL (znajomosc angielskiego), wysylasz aplikacje na studia w USA, jak juz jestes akceptowany idziesz po wize studencka z listem od uniwersytetu. O jakiej uczelni myslicie? Bo procedura jest troche inna zaleznie czy chcesz sie dostac na community college i inna niz na 4-letni uniwersytet. Pare uwag: twoj sponsor bedzie musial pokazac (papier z banku) ze stac go na twoje studia nim dostaniesz wize. Twoj sponsor tez musi zdac sobie sprawe, ze cale studia bedzie placic out-of-state tuition ktora czesto jest dwa razy tyle co placa tutejsi. Na wizie studenckiej mozesz pracowac tylko na kampusie uczelni, 20 godzin tygodniowo max; to sa prace ktore placa miedzy $8-$10/godzine.
KaeR Posted April 12, 2015 Report Posted April 12, 2015 Twoj sponsor tez musi zdac sobie sprawe, ze cale studia bedzie placic out-of-state tuition ktora czesto jest dwa razy tyle co placa tutejsi. Dwa razy to jak bedzie mial szczescie. Czesto jest to 3 razy wiecej. Pare uwag: twoj sponsor bedzie musial pokazac (papier z banku) ze stac go na twoje studia nim dostaniesz wize. A dokladniej zanim dostanie I-20 ze szkoly.
KaeR Posted April 12, 2015 Report Posted April 12, 2015 Thanks, Kaer Nie ma za co, ale widze, ze masz dobre serce serce, ze dziekujesz w imieniu OP. Na wizie studenckiej mozesz pracowac tylko na kampusie uczelni, 20 godzin tygodniowo max; to sa prace ktore placa miedzy $8-$10/godzine. ...i z tego co pamietam 40 godzin w lecie.
sly6 Posted April 13, 2015 Report Posted April 13, 2015 pewnie odpowiedzi masz na tej stronie co do wizy studenckiej http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typefandm.asp z tym dzialem tez sie dobrze zapoznaj http://forum.usa.info.pl/forum/45-studia-i-nauka-w-usa-wizy-f-1-m-1/
Anna J Posted June 2, 2015 Report Posted June 2, 2015 A na jak długo można dostać taką wizę studencką? Czy np. można dostać wizę na 4 miesiące - kurs językowy, a potem ją przedłużyć? Czy trzeba składać podanie na wizę na 1 rok?
sly6 Posted June 2, 2015 Report Posted June 2, 2015 Mozna takie cos zrobic wazne aby miec podstawy do tego i znalesc taka osobe-osoby co wiedza jak kto dobrze zrobic a nie wezma kase a reszta to Twoja sprawa.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.