Skocz do zawartości

"ucieczka" Do Nowego Jorku


pawelko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dawna marzyłem o wyprawie do NY na kilka dni, i czas najwyższy zrealizować to marzenie. Pomijając kwestię wizy turystycznej i biletów na samolot, to chciałbym dowiedzieć się od Was - mieszkańców USA / NY lub osób które były lub będą, ile pieniędzy powinienem zabrać na takową wyprawę. Zakładając, że nie mam wygórowanych wymagań co do noclegu (czyste łóżko + toaleta), oraz nie zamierzam szaleć z płatnymi atrakcjami (poza Muzeum Historii Naturalnej, ewentualnie wykupię New York Pass). Wieksze zakupy raczej też odpadają - jedynie jakieś gadżety czy pamiątki dla bliskich. W zasadzie, to chciałbym zrealizować tą wyprawę "po kosztach". Czy 1000-1500$ będzie wystarczającą kwotą, czy też będę musiał sięgnąć głębiej do kieszeni? Chciałbym spędzić w USA jakieś 6-7 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nigdy nie byłem w Stanach, ale po przeczytaniu kilku tematów stwierdziłem, że NYC to nie jest dobre miejsce do zwiedzania/życia. Chyba, że wybrałbyś sie tam na 2-3 dni maks. Wnioskuję to z faktu, iż podobno jest tam wiele ,,nieciekawych i niebezpiecznych" miejsc, a także sporo śmieci. Poza tym NYC, jako drugie największe centrum handlu światowego, jest też pewnie jednym z droższych miejsc i wątpię, żeby dąło się je zwiedzić ,,po kosztach" Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić :)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NYC to nie jest dobre miejsce do zwiedzania?

Ja byłam kilka lat temu 4-5 dni i na pewno jeszcze kiedyś tam pojadę ;)

OP - myślę, że ta kwota spokojnie Ci wystarczy. Jeśli oczywiście masz na myśli, że tyle ze sobą zabierzesz. Chociaż w tej cenie powinien też zmieścić się hotel i też wystarczy na zwiedzanie i pobyt. Przynajmniej mnie by wystarczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem w Stanach, ale po przeczytaniu kilku tematów stwierdziłem, że NYC to nie jest dobre miejsce do zwiedzania/życia. Chyba, że wybrałbyś sie tam na 2-3 dni maks. Wnioskuję to z faktu, iż podobno jest tam wiele ,,nieciekawych i niebezpiecznych" miejsc, a także sporo śmieci. Poza tym NYC, jako drugie największe centrum handlu światowego, jest też pewnie jednym z droższych miejsc i wątpię, żeby dąło się je zwiedzić ,,po kosztach" Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić :)

2-3 dni to zdecydowanie za krotko. Oprowadzalem kilka osob w weekend i ledwo liznelismy NY. Jak bylem 5 dni (zwiedzanie od rana do nocy), to dopiero moglem powiedziec, ze widzialem NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa 1500 dolarów :D Źle przeczytałem ;)

NYC to nie jest dobre miejsce do zwiedzania?

Ja byłam kilka lat temu 4-5 dni i na pewno jeszcze kiedyś tam pojadę ;)

OP - myślę, że ta kwota spokojnie Ci wystarczy. Jeśli oczywiście masz na myśli, że tyle ze sobą zabierzesz. Chociaż w tej cenie powinien też zmieścić się hotel i też wystarczy na zwiedzanie i pobyt. Przynajmniej mnie by wystarczyło ;)

A orientujesz się po ile są budżetowe hotele w NYC?

Kaer, a co byś polecił do zwiedzania w NYC? Ja wprawdzie najprędzej w przyszłym roku bym się wybierał, ale zawsze dobrze wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaer, a co byś polecił do zwiedzania w NYC? Ja wprawdzie najprędzej w przyszłym roku bym się wybierał, ale zawsze dobrze wiedzieć :)

Sa tu na forum dobre watki na ten temat. Ja w 2-3 robie jazde obowiazkowa czyli ESB, rejs wokol Manhattanu bez wysiadania na Liberty and Ellis Islands, WTC, Central Park itd.

A orientujesz się po ile są budżetowe hotele w NYC?

Internet wylaczyli? ;) Ja zawsze budzetowo jestem w NY i place okolo $130-160 za noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus to naprawdę zależy od tego, co chce się zobaczyć ;)

Ja odwiedziłam studio telewizyjne NBC, poza tym Madison Square Garden i Radio City Music Hall (gdzie byłam też na koncercie). Do tego wjazd na Empire State Building i Top Of The Rocks (które wydawało mi się lepsze, niż ESB). Plus muzeum Madame Tussauds Museum, rejs na Statuę i drugi rejs dookoła Manhattanu. No i oczywiście to, co za darmo, czyli Central Park i WTC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcę zobaczyć Muzeum Historii Naturalnej, Central Park i WTC. Ale (trochę pojadę tandetą - nie śmiejcie się) główny powód wycieczki do NY, to chęć zobaczenia na żywo wieczornej i nocnej panoramy miasta (+ fotki oczywiście) oraz spacer wśród tych wszystkich neonów, świateł, telebimów, itp... Zawsze o tym marzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcę zobaczyć Muzeum Historii Naturalnej, Central Park i WTC. Ale (trochę pojadę tandetą - nie śmiejcie się) główny powód wycieczki do NY, to chęć zobaczenia na żywo wieczornej i nocnej panoramy miasta (+ fotki oczywiście) oraz spacer wśród tych wszystkich neonów, świateł, telebimów, itp... Zawsze o tym marzyłem.

WTC to już torchę za późno. Chyba, że tam teraz coś nowego postawili oprócz tych kwadratowych wodospado-wglębień. A z marzeń nie można się śmiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...