Skocz do zawartości

"ucieczka" Do Nowego Jorku


pawelko

Rekomendowane odpowiedzi

WTC to już torchę za późno. Chyba, że tam teraz coś nowego postawili oprócz tych kwadratowych wodospado-wglębień. A z marzeń nie można się śmiać :)

Morav, ty jestes bardziej papieski niz sam Papiez. W okolicy stoi kilka WTCs tak marginesie. Kiedy ktos mowi, ze WTC bedzie zwiedzal, moze mu chodzic o cala okolice finansowa z Wall Street.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Morav, ty jestes bardziej papieski niz sam Papiez. W okolicy stoi kilka WTCs tak marginesie. Kiedy ktos mowi, ze WTC bedzie zwiedzal, moze mu chodzic o cala okolice finansowa z Wall Street.

Nie wiem o co chodzi z Papieżem, ale podoba mi się :) Widzisz, a ja całe życie myślałem, że jest/było tylko WTC wieża wschodnia i zachodnia. Człowiek uczy się całe życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jutro jade do NYC - zamowilam pokoj przez airb&B za okolo $100/noc. Sa tansze mozliwosci w bardziej odleglych czesciach miasta -- ale jezeli bedziesz tam na 2-3 dni, to nie chcesz tracic czasu na dojezdzanie do Manhattanu.

Jak inni, odradzam taki krotki przyjazd. 5 dni to minimum zeby zobaczyc, docenic, i pojesc. Uwazam, ze naprawde trzeba polazic po najrozniejszych czesciach Manhattanu zeby zrozumiec jak bardzo sie roznia te wszystkie dzielnice. Chinatown ma ogromny urok zwlaszcza dla europejczyka ktory nigdy w Azji nie byl; nie przejsc sie po Central Park nie powinno byc legane :) Jak juz wydajesz tyle forsy na bilet/lokum, to wydaj troche wiecej i naprawde poznaj miasto. Nie zapominaj ze sama zmiana czasu jest meczaca i ze bedziesz najbardziej zmeczony wlasnie wtedy kiedy chcesz najwiecej zwiedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Zgodzę się, że 2-3 dni to zdecydowanie za krótko i szkoda marnować $ na taką wycieczkę. Tak jak pisałem w pierwszym poście, chciałbym spędzić w NY 6-7 dni, ewentualnie 5 też powinno wystarczyć. Z tym Chinatown to świetny pomysł - zupełnie zapomniałem o tej dzielnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzeum Historii Naturalnej możesz wejść za 1$ Może to dziwne, ale podana cena to jest "suggested" price i można powiedzieć, że chce się zapłacić np 2 , 3 lub 1$ i nikt tego nie ocenia - po prostu tak jest.

Ja za siebie i za koleżankę chciałam zapłacić po 3$ ale nie mogłyśmy znaleźć 2$ (miałyśmy tylko się gdzieś zapodziały jak szybko szukałyśmy) to nam dała bilety i powiedziała, że 4$ za nas dwie tez jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie obserwatorium na 102 piętrze 1WTC - 29 maja

Miejskie muzea wpuszczają za "co łaska"

Chinatown - b. dobra i niedroga nowa restauracja 456 przy 69 Mott St. (nie pytajcie dlaczego taka nazwa, może właściciel obstawił ten numer i wygrał fundusze na otwarcie)

Przejażdzka Staten Island ferry - darmowa, świetne widoki na statuę wolności i panoramę Manhattanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...