Skocz do zawartości

"ucieczka" Do Nowego Jorku


pawelko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak inni, odradzam taki krotki przyjazd. 5 dni to minimum zeby zobaczyc, docenic, i pojesc. Uwazam, ze naprawde trzeba polazic po najrozniejszych czesciach Manhattanu zeby zrozumiec jak bardzo sie roznia te wszystkie dzielnice.

Potwierdzam. Byłam w tamtym roku tylko na weekend w NY i w zasadzie czuje się jakbym w ogóle tam nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferry na Statue of Liberty & Ellis Island $18. Niestety na stuatue nie dalo rady wejsc jesli chcesz wejsc na statue trzeba zrobic rezerwacje 3 miesiace wczesniej. Dlatego pytam kiedy byles i ile placiles.

Anubis mówiła o promie Staten Island, który jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem w Stanach, ale po przeczytaniu kilku tematów stwierdziłem, że NYC to nie jest dobre miejsce do zwiedzania/życia. Chyba, że wybrałbyś sie tam na 2-3 dni maks. Wnioskuję to z faktu, iż podobno jest tam wiele ,,nieciekawych i niebezpiecznych" miejsc, a także sporo śmieci. Poza tym NYC, jako drugie największe centrum handlu światowego, jest też pewnie jednym z droższych miejsc i wątpię, żeby dąło się je zwiedzić ,,po kosztach" Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić :)

a ja po pobycie w NYC uwazam, ze sie troche bzdur naczytales ;) W NYC nocą czuję się znacznie bezpieczniej niż w Warszawie. Jest tam mnostwo miejsc do zwiedzania i trzeba by tam spedzic co najmniej miesiąc, zeby ogarnac wiekszosc atrakcji :) Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kosztach sie nie wypowiem, ale znajoma zeszlego lata pojechala i przez couchsurfing znalazla nocleg o jakichs fajnych ludzi niemal w samym centrum (i za darmo!)

tylko tam trzeba szukac z duzym wyprzedzeniem, bo to popularny kierunek

to chyba jedno z tych miast, ktore niezalezeni od tego, ile czasu poswiecisz na zwiedzanie, nie da sie zobaczyc. ja spedzilam tam 5 intensywnych dni w 1995 roku, prom z widokiem na manhattan, statua wolnosci i wieze wtc zrobily na mnie spore wrazenie, ale bardziej wspominam dosc kuriozalna wycieczke do bebechow metra --- dla mnie to chyba do teraz niezapomniana wycieczka. nie wiem tylko, czy da sie te podziemia niedostepne dla podrozujacych w ogole gdzies jakos oficjalnie zobaczyc. jesli znajdziesz taka opcje, GORACO polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...