Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Z Kanady Na Mniej Niż 24 Godziny


Rekomendowane odpowiedzi

Kaer czytając twoje posty śmiem twierdzić ze twoja linia doradcza pokrywała sie z moja. Jeśli jednak jestes aż tak samokrytyczny wobec siebie to ja wymiękam - masz do tego prawo ;)

Przez wlasne roztargnienie doszedlem do blednych wnioskow wczesniej. Mea culpa.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, za to ja mam pytanie w drugą stronę. Lecę we wrześniu do NY, po raz 3 w życiu, i planujemy z rodziną pojechać sobie do Kanady na cały dzień max na 2 dni (np. Montreal lub Toronto). Wszyscy mamy nowe paszporty biometryczne, natomiast wizy amerykańskie w starych paszportach (dlatego każdy z nas leci z dwoma paszportami). I teraz pytanie na jakich w ogóle zasadach przekracza się granicę na tak krótki okres, gdy po max 2 dniach planuję wrócić do USA? Jak to wszystko wygląda? Co np. z I-94 się wówczas dzieje? I co mówię/robię na granicy gdy już wjeżdżam z powrotem do Stanów?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opuszczasz stany więc na powrocie będziesz musiał wypełnić wniosek I-94 od nowa i nie ma gwarancji że urzędnik Cię puści :)

If taking short trips (30 days or less) to Canada, Mexico, or the Caribbean Islands during the course of your visit to the U.S., hold onto your I-94 or I-94 (W); it should only be turned in when you leave the U.S. to return home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze Was zrozumiałem ale wobec tego coś się chyba przez te 4 lata pozmieniało? Nie wypełnia się już w samolocie I-94 i nie załączają tego do paszportu na czas pobytu w US? Jak to wygląda wszystko? Wprowadzili elektroniczne I-94? Jesli tak, to jadąc do Kanady musze na granicy powiedzieć, że wrócę w ciągu kilku dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiele sie zmienilo i zobacz po tematach po forum kiedy to sie stalo

chcesz to drukujesz sobie taki I-94 a jak nie chcesz to Twoja sprawa :) wypelniasz aby druk celny ;)

Nie musisz mowic na granicy ze wracasz,mozesz byc max 30 dni w Kanadzie-Meksyku aby wjechac na tym samym I94 i dlatego dobrze miec go w reku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...