Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Z Kanady Na Mniej Niż 24 Godziny


Rekomendowane odpowiedzi

A jak myślicie (jesteście pewnie doświadczeni w bojach z konsulem :) ): To że będę chciał zwiedzić USA podczas pobytu w Kanadzie zwiększy moje szanse na dostanie promesy wizowej? Bo jak tak pomyśleć, to jednak wtedy faktycznie brzmi jak plany podróżnicze, a nie zwykły lot PL<->USA :)

Watpie czy to, ze bedziesz chcial zwiedzic USA podczas wizyty w Kanadzie, zwiekszy lub zmniejszy Twoje szanse. Wez pod uwage, ze jesli bedziesz wjezdzal\przechodzil Kanada->USA, to tam odsetek ludzi z wizami jest niewielki, stad CBP moze Ci poswiecic wiecej czasu... Tak jak poswiecono mi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie słuchaj baranów powyżej - No z kilkoma wyjątkami bo Amerykę będziesz oglądać na youtube. Konsul sie spyta co planujesz, to powiesz (mam nadzieje ze to prawda) ze jedziesz do Toronto i jest bardzo prawdopodobne ze będziesz chciał zrobić krotki wypad do USA. Nie wiesz na ile, to zależy od planów, czasu itp itd. Wize potrzebujesz na wszelki wypadek żeby mieć wybór. Możesz dodać ze w przyszłością wybierasz sie do USA i mając wize możesz załapać sie ma ciekawe promocje biletów lotniczych.

To jest uczciwe i wg mnie zrozumiałe tez dla konsula.

Wszelkie gadki w stylu:

1. Jadę do USA bo jest taniej - bzdura, przy obecnej cenie dolara nie jest. Kanada jest tańsza i tak ci może odpowiedzieć konsul dając odmowę;

2. Jadę do USA żeby zobaczyć Niagare ze strony amerykańskiej - bzdura, nie jest i tak tez ci może odpowiedzieć konsul dając odmowę.

Na pytanie gdzie sie zatrzymasz, odpowiadasz, motel lub couchsurfing itp itp dodajesz ze sa to budget vacation itp itd.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz do jakiej Prowincji lecisz,do jakiego stanu lecisz?a tutaj mozesz zostac zapytany i co chcesz zwiedzac

znam przypadek kogos kto lecial do Yukonu a jechal na Alaske na pare dni ,,np rybki ;)

na granicy bylo przyjmnie ,tak samo z wiza ;)-pytanie padlo jak z wedkarstwem i gdzie sa dobre miejsca w Polsce na lowienie :)

kazdy kto jest wedkarzem odpowie bez trudu ;)


lx13 cos taki sie zrobil nerwowy i moze bez baranow dobrze :)

luklew zobacz moze jaki jest kurs dolara i czasami oplaca sie robic zakupy w USA ;)

a czasami nie

a te odmowy to wiesz ile osob tak mowi ze chce zobaczyc Niagare po drugiej stronie USA,i co,,,wychodza z wiza bo to sa normalne odpowiedzi

teraz dokonaj wyboru kto,co i jak mowi,tzn pisze :)

mysle ze dokonasz dobrego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos baranów - nie napisałem wprost o kogo mi chodzi.

Nerwowy? Wiesz z tym forum jest coś nie tak. Ludziom ewidentne kombinującym jak sie dostać nielegalnie do USA świadomie sie w tym pomaga radząc jak kłamać, natomiast osobnikom którzy z wielkim prawdopodobieństwem chcą jechać do USA turystycznie doradza sie tak ze na bank wyjdą z odmowa - jesli posłuchają tych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłócić o pierdoły, dla mnie jest właśnie przyjazna atmosfera na forum, często się zdarza, że raczej robi się z jakiegoś forum wielkie koło wzajemnej adoracji i każdego nowego się olewa. Ja dostałem masę odpowiedzi i wskazówek, nawet jeśli są jakieś błędne, to jednak wypłynęły z chęci pomocy. Nie ukrywam, że bardziej bałem się, że to forum to może być zamknięte środowisko tak samo i tak samo nieprzyjemne jak polacy dla polaków w UK. Ale myliłem się :)

Fakt faktem, że czytałem sobie temat o rozmowach z konsulem i niektóre historie odmów są faktycznie smutne. Ja jednak traktuję to z dystansem, wszak chcę USA zwiedzić raczej przy okazji, dlatego odmowa tak bardzo mnie nie zaboli. Stracone $160 już bardziej, bo wtedy zawsze by się mogło przydać w Kanadzie :)

Także dzięki wam wszystkim! Wiem już jak to mniej więcej wygląda, w tym tygodniu pomyślę czy aplikować o tę wizę czy może skupić się jedynie na Kanadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx13 forum to ludzie a ludzi to mozesz spotkac roznych na tym swiecie

wiele spotkalem takich ze mnie olali,a inni robili,robia zle to im sie klaszcze-pomaga i teraz pokaz mi w tym prawidlowosc :)

a czy wyjda z wiza czy tez bez to nie ma super podpowiedzi,jedne sa lepsze,inne gorsze i zalezy od danej osoby jak sie zachowa,powie na samej rozmowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj baranów powyżej - No z kilkoma wyjątkami bo Amerykę będziesz oglądać na youtube. Konsul sie spyta co planujesz, to powiesz (mam nadzieje ze to prawda) ze jedziesz do Toronto i jest bardzo prawdopodobne ze będziesz chciał zrobić krotki wypad do USA. Nie wiesz na ile, to zależy od planów, czasu itp itd. Wize potrzebujesz na wszelki wypadek żeby mieć wybór. Możesz dodać ze w przyszłością wybierasz sie do USA i mając wize możesz załapać sie ma ciekawe promocje biletów lotniczych.

To jest uczciwe i wg mnie zrozumiałe tez dla konsula.

Wszelkie gadki w stylu:

1. Jadę do USA bo jest taniej - bzdura, przy obecnej cenie dolara nie jest. Kanada jest tańsza i tak ci może odpowiedzieć konsul dając odmowę;

2. Jadę do USA żeby zobaczyć Niagare ze strony amerykańskiej - bzdura, nie jest i tak tez ci może odpowiedzieć konsul dając odmowę.

Na pytanie gdzie sie zatrzymasz, odpowiadasz, motel lub couchsurfing itp itp dodajesz ze sa to budget vacation itp itd.

Powodzenia!

Lepiej posluchaj barana lx13 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze nie podjąłem decyzji co robić, dziś rano wstałem i świetna pogoda wzbudziła mój optymizm, co spowodowało, że przed uczelnią jeszcze wysłałem wniosek i zrobiłem wpłatę! :)

Rozmowa umówiona na czwartek o 10:45.

Zostawiłem jednak opcje w DS-160 "less than 24 hours" gdyż po prostu to pokrywa mi się najlepiej z tym co faktycznie chcę zrobić. Nie jestem dobrym kłamcą, a liczę że konsul będzie równym człowiekiem, który da szansę młodemu studentowi :)

Stresik jest, ale staram się sobie mówić, że odmowa nie zepsuje mojej wyprawy tak bardzo. I szczerze mówiąc bardziej byłbym zły że nie spróbowałem niż jak dostanę odmowę :)

Ale obym jednak dostał wizę :D

Dam znać wam zaraz po rozmowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...