Skocz do zawartości

Kolejka W F2A I Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

jogoda ponoc o obywatelstwie to sa bajki i prosze w takie cos nie wierzyc ..Jest wiele wnioskow i jest zator ktory byl tez kiedys,prosze poczytaj na tym forum tutaj

kolejna sprawa to Twoj maz teraz dostanie obywatelstwo,poinfomujecie o tym urzad i za pare miesiecy bedzie wiza na pobyt staly

jak by sie tak stalo ze Twoj maz nie bedzie miec obywatelstwa to czekasz na swoja kolej a to moze byc za rok,2 ..musisz sprawdzac biuletyn i miesiace ktore sa rozpatrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja była nieco podobna (maż jest obywatelem a nie stałym rezydentem), też przed wylotem były obawy. Z racji na to, że miałam krótkie międzylądowanie na JFK przechodziłam przez szybką odprawę w ramach short connections. Otrzymałam kilka standardowych pytań (kiedy raz ostatnio byłam w US, w jakim celu i na jak długo jadę, gdzie i jak długo pracuję) i dostałam stempelek na 6mcy. Fakt faktem nie powiedziałam że jadę odwiedzić mężą a tylko że w odwiedziny rodziny i znajomych (co de facto było prawdą :) ). Nie ma się co bać, to że macie złożone wnioski etc wskazuje jednoznacznie że wybieraliście niełamiącą żadnego prawa formę zalegalizowania swojego pobytu w USA. A chyba normalne jest, że chcemy się raz na jakiś czas zobaczyć z ukachanym :)

Oczywiście na wszelki wypadek miałam zaświadczenie o zatrudnieniu w mojej firmie (duze korpo, więc bez problemu po ang wystawili), potwierdzenie złożenia wniosku i130 oraz inne dokumenty poświadczające związek z krajem (np jeśli macie umowy wynajmu/kredyt/etc) - na wszelki wypadek gdybym została skierowana na 'secondary interview'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jogoda ponoc o obywatelstwie to sa bajki i prosze w takie cos nie wierzyc ..Jest wiele wnioskow i jest zator ktory byl tez kiedys,prosze poczytaj na tym forum tutaj

kolejna sprawa to Twoj maz teraz dostanie obywatelstwo,poinfomujecie o tym urzad i za pare miesiecy bedzie wiza na pobyt staly

jak by sie tak stalo ze Twoj maz nie bedzie miec obywatelstwa to czekasz na swoja kolej a to moze byc za rok,2 ..musisz sprawdzac biuletyn i miesiace ktore sa rozpatrywane.

<script type="text/javascript"></script> Kurcze, nic z tego nie rozumiem :) W co nie mam wierzyć ?

Visa Bulletin śledzę na bieżąco. ale nic mi nie daje to, że teraz widzę informację że rozpatrują wnioski z października czy listopada 2013 bo mój wniosek był złożony w listopadzie 2014 i nie wiem czy np od tego czasu jest zastój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja świetnie rozumiem wszystko, znakomicie wytłumaczył mi to mój prawnik imigracyjny.

Nie pytam tutaj o nic tylko o ten list który otrzymałam. Wiem że czeka się ok 20-24 miesięcy na interview itp ale nie wiem tylko czy ten list o wstrzymaniu rozpatrywanym wniosku dostaje każdy czy tylko ja jestem jedną z nielicznych ?! wszystko inne wiem i nie potrzebuje komentarzy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz adwokata a teraz zobacz,pare razy kiedys pisalismy o tym wstrzymaniu,o tych pismach,,Nie Ty pierwsza oraz ostatnia takie pismo dostaniesz,dostajesz

np 1 rok nie bylo kolejki ,sprawy szly szybko a teraz znow jest kolejka i znow ludzie beda dostawac takie pisma

tak kiedys ludzie dostawali takie pisma :)

zastoj moze byc na wczesniejszych datach a teraz to widac ze wiele osob zlozylo dokumenty,za jakis czas znow moze bedzie mniej ;)

masz nie wierzyc w to za rok miałam już się cieszyć papierami ale się pochrzaniło, bo ponoć dopiero GC dostanę jak mój mąż zda obywatelstwo (też za ok 3,5 roku :/ ) czekasz na swoja kolej i tyle,,jedynie obywatelstwo Twojego meza przyspieszy sprawe :) bo przejdzie Twoja sprawa do innej kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...