Jump to content

Czy Aplikowanie O Gc Anuluje Wizę Turystyczna?


Recommended Posts

Witam, razem z obywatelka USA pobieramy sie w Polsce, następnie występujemy o zielona kartę.

Posiadam obecnie wizę turystyczna, czy w momencie aplikowania o gc wiza ta zostanie anulowana?

Czy ktoś doświadczony może udzielić przydatnych wskazówek dotyczących procesu mojego przypadku? Pozdrawiam Jacek

Link to comment
Share on other sites

Tutaj masz krok po kroku jak starać się o wizę CR-1 (nie występujesz o zielona kartę, występujesz o wizę małżeńską umożliwiająca ci wjazd do USA) http://www.visajourney.com/content/i130guide1. Przygotuj się na około rok oczekiwania.

Z tego co wiem, twoja wiza turystyczna będzie dopiero anulowana w momencie rozmowy decydującej o przyznaniu ci ( lub odmówieniu :P ) CR-1 i odbywającej się w Ambasadzie.

Link to comment
Share on other sites

..Bo tak jest i już. Powodem może być to, ze przyjeżdżając do USA masz od razu możliwość podjęcia pracy i otrzymujesz zielona kartę. Przy wizie K1 dopiero po przyjedzie i ślubie składasz papiery na pozwolenie o prace i kartę. I trwa to parę ładnych miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego proces o uzyskanie Cr1 miałby trwać dłużej niż proces o wizę K1?

nam za kilkanaście dni minie 6mcy od dnia złożenia wniosku. Przy dobrych wiatrach za ok3 mce powinnam mieć CR1, ale to jeśli nie będzie dodatkowych opóźnień w NVC. Więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Plus jest taki, że nadal w tym okresie można podróżować na B1 - choć są oczywiście szanse, że urzędnik zawróci Cie z granicy

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam ponownie, pozwólcie że odświeżę temat. Aplikuję o zieloną kartę, proces trwa. Jednakże posiadam ważną wizę turystyczną, więc chciałbym pojechać odwiedzić/zwiedzać USA w okresie wakacyjnym.
Czy ktoś miał podobny przypadek, gdy aplikował o zieloną kartę i jednocześnie starał się wjechać na wizie turystycznej ?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...