Skocz do zawartości

Kupno Domu W Okolicach Chicago


GosiaEm

Rekomendowane odpowiedzi

MOD: Post wydzielony od siedmioletniego wątku. Bez nekropostingu, proszę!

Witam!

Podbijam wątek, ponieważ ja z mężem również nosimy się z kupnem domu i szukamy fajnego miejsca.

Mamy 15-mies synka i drugiego w drodze, więc nasze priorytety to bezpieczeństwo i edukacja na dobrym poziomie.

Planujemy przeznaczyć na dom 200k-300k. Nie jest to wiele, ale widziałam, że można nabyć nieruchomości w tej cenie, nawet jeśli wymagałyby jakiegoś remontu.

Wolimy omijać south suburbs, nawet jeśli dane miejsce jest bezpieczne, to wiadomo co się w 'sąsiedzwie' dzieje...

Czytałam statystyki kryminalne i demograficzne i zainteresowały mnie następujące miejsca: Lake Bluff, Highland Park, Geneva oraz Buffalo Grove. Czy ktoś może coś więcej napisać o nich z własnego doświadczenia? Jak wygląda tam życie, etc?

A może ktoś zaproponuje jakieś ciekawe miejsce?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Buffalo Grove polecam.

Sami mieszkamy w Wheeling, przy granicy z BG.

Szkola srednia z BG jest wszem i wobec chwalona, wiec patrzcie zeby dom podlegal pod dystrykt BGHS.

Z polecanych miejsc:

Przedszkole Literki na Milwaukee,

Restauracja Bob Chinn's,

Fresh Farms

Des Plaines River Trail (jesli lubicie rowery)

Krystyna's Deli (Dundee/Elmhurst)

jedyny minus dla mnie to dojazd po poludniu z Chicago, wszystko na zachod stoi, od Willow/Palatine po Deerfield, dlatego staram sie uciekac "na druga strone torow" jak najnizej sie da i dalej na polnoc po Elmhurst.

Jak jeszcze cos mi sie przypomni to dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MOD: Post wydzielony od siedmioletniego wątku. Bez nekropostingu, proszę!

Witam!

Podbijam wątek, ponieważ ja z mężem również nosimy się z kupnem domu i szukamy fajnego miejsca.

Mamy 15-mies synka i drugiego w drodze, więc nasze priorytety to bezpieczeństwo i edukacja na dobrym poziomie.

Planujemy przeznaczyć na dom 200k-300k. Nie jest to wiele, ale widziałam, że można nabyć nieruchomości w tej cenie, nawet jeśli wymagałyby jakiegoś remontu.

Wolimy omijać south suburbs, nawet jeśli dane miejsce jest bezpieczne, to wiadomo co się w 'sąsiedzwie' dzieje...

Czytałam statystyki kryminalne i demograficzne i zainteresowały mnie następujące miejsca: Lake Bluff, Highland Park, Geneva oraz Buffalo Grove. Czy ktoś może coś więcej napisać o nich z własnego doświadczenia? Jak wygląda tam życie, etc?

A może ktoś zaproponuje jakieś ciekawe miejsce?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Czy mogłabyś podać linka do tych statystyk kryminalnych i demograficznych dla północnych przedmieść, z którego korzystałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...