Skocz do zawartości

Problem Ze Sponsorem


Rekomendowane odpowiedzi

I nie brałam adwokata.

Niech ktos mnie poprawi, ale twoj maz powinien pojechać do ciotki i wyrobić sobie prawo jazdy na jej adres i wrócić do Polski, a następnie poskładać zeznania podatkowe. Pytanie czy wogole pracował? Wtedy moze taki domicile przejdzie, ale nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laurels to raczej trochę za skomplikowane bo on w Stanach był raz na wakacjach, nie pracował bo dopiero studia kończymy a ich specyfika pozwala na pracę w zawodzie dopiero po studiach.

A gdybym znalazła pracodawcę w USA, który by mnie zatrudnił to wtedy mam możliwość ubiegania się o wizę CR1? Czy to wystarczy żeby pokazać im zamiar przeniesienia się na stałe do USA czy już zupełnie inna kategoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laurels to raczej trochę za skomplikowane bo on w Stanach był raz na wakacjach, nie pracował bo dopiero studia kończymy a ich specyfika pozwala na pracę w zawodzie dopiero po studiach.

A gdybym znalazła pracodawcę w USA, który by mnie zatrudnił to wtedy mam możliwość ubiegania się o wizę CR1? Czy to wystarczy żeby pokazać im zamiar przeniesienia się na stałe do USA czy już zupełnie inna kategoria?

??? CR1 jest tylko i wylacznie na podstawie malzenstwa. Pracodawca nie ma absolutnie nic do rzeczy, wizy pracownicze to zupelnie inna kategoria, znacznie trudniejsza i bardziej oblegana a przede wszystkim sa to wizy tymczasowe i nie pozwalajace na staly pobyt. CR1 jezeli ma sie malzonka obywatela jest tysiac razy latwiejsza droga emigracji niz wiza pracownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście głupie pytanie, sorry

u nas jest problem z domicile i nie wiem czy da się to rozwiązać

Nie ma zadnego problemu - generalnie moim zdaniem znacznie latwiej rozwiazac problem z domicile niz dostac wize imigracyjna w jakis inny sposob. Problem jest ale dosc latwo go rozwiazac, malzonek musi tylko w tym celu za przeproszeniem ruszyc dupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalinkowanych przez kogoś wyżej informacjach jest bardzo klarownie po angielsku napisane jak ludzie sobie radzą z tym problemem, poczytaj sobie. Wystarczy ze pojedzie do ciotki, założy konto w banku na jej adres, odbierze Ssn jesli nie ma, moze wystąpić o kopie, zgłosi sie do voter registration ze chce glosowac, wyrobi prawo jazdy i moze wracać do Polski składać na ciebie dokumenty. Te dokumenty stanowią podstawę, ze ma zamiar osiedlić sie w Stanach. Znasz angielski to poczytaj sobie. A jesli nigdy nie pracował to zeznań podatkowych nie potrzeba. Sprawa wcale nie taka trudna do załatwienia. Dla chcącego nic trudnego :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak my składaliśmy dokumenty to nie mieliśmy wynajętego mieszkania, bo chcieliśmy dopiero pozniej szukać jak bedzie bliżej wyjazdu, wiec każdy adres w Stanach podawaliśmy adres rodziców męża, mimo ze nigdy tam po przyjeździe nie mieszkaliśmy. Przekraczając granice we wszystkich dokumentach było x, a my jechaliśmy do miejsca y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...