Skocz do zawartości

Pozbawienie Orderu J. T. Grossa


Kamieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Są ważniejsze rzeczy do zmiany w Polsce na czas obecny. Czy odebranie tego orderu któremuś z bolków coś poprawi w życiu przeciętnego Polaka, czy zatrzyma np. emigrację młodych, zatrzyma prywatyzację firm państwowych i przekręty rządu? Moim zdaniem takie pierdoły powinno się odłożyć na później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ważniejsze rzeczy do zmiany w Polsce na czas obecny. Czy odebranie tego orderu któremuś z bolków coś poprawi w życiu przeciętnego Polaka, czy zatrzyma np. emigrację młodych, zatrzyma prywatyzację firm państwowych i przekręty rządu? Moim zdaniem takie pierdoły powinno się odłożyć na później...

No tak, teraz nie masz tych kilku minut bo wlasnie poprawiasz byt przecietnego Polaka i namawiasz emigrantow na powrot do kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierze polowy co ludzie wypisuja na temat Grossa.

Wiele polakow nie przebaczy mu ze pokazal faktyczna historie, a nie taka, jaka sobie polacy o sobie wymyslili. Jest powod dlaczego slyszy sie o polakach, ze sa nietolerancyjni, rasisci i anty semici.

Potwierdzaja to czesto, ostatnio wypisujac zenujace wrecz komentarze na forach dostepnych dla wszystkich na temat imigrantow z Syrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierze polowy co ludzie wypisuja na temat Grossa.

Wiele polakow nie przebaczy mu ze pokazal faktyczna historie, a nie taka, jaka sobie polacy o sobie wymyslili. Jest powod dlaczego slyszy sie o polakach, ze sa nietolerancyjni, rasisci i anty semici.

Potwierdzaja to czesto, ostatnio wypisujac zenujace wrecz komentarze na forach dostepnych dla wszystkich na temat imigrantow z Syrii.

a ja mysle, ze tej calej sytuacji nie da sie zbyt prosto wytlumaczyc

byli podczas wojny tacy, co pomagali.jedni bardziej, inni mniej interesownie

byli tacy, co odwracali glowe, byli tacy, co donosili

i trudno ich wszytskich oceniac, bo zaden narod nie dziala z klucza, wiec tak naprawde nie wiemy, czy iksinski wydal rodzine zydowska, bo ktos mu obiecal realne profity, czy tez moze dlatego, ze mu esesmani zagrozili, ze zgwalca zone i corke, zamorduja synow i jeszcze strzela matce w glowe.

jak sobie czlowiek spokojnie siedzi w czasach pokoju, w ogrzanym domu, z kolacja (nawet jesli byle jaka) na stole, to latwo wyrokami rzucac na prawo i lewo

z drugoiej strony tez nie mozna zamknac sie i udawac, ze wszyscysmy byli swieci i pomocni, a te zydki paskudne teraz nas atakuja. dajcie spokoj.

mnie tam na przyklad bardzi ucieszylo, ze w pewnym momencie przestalismy odbrazawiac historie i przyznalismy sie do mordu w jedwabnem. bo byl, wydarzyl sie. tak samo cieszy jak ruscy przyznajacy sie do zbrodni katynskich.

mnie tam takie rzeczy przywracaja wiare w czlowieka.

i teraz jedna rzecz, ktora mnie przeraza: nikt nie pobiera zadnych lekcji z takich wydarzen. zamiast robic wszystko, zeby nigdy nie bylo powtorki z holokaustu, raczej wolimy babrac sie w tym kto bardziej, kto mniej winny, kto ofiara, a kto juz zupelnie nie.

i tylko nakreca sie spirala wzajemnej nienawisci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle, ze tej calej sytuacji nie da sie zbyt prosto wytlumaczyc

byli podczas wojny tacy, co pomagali.jedni bardziej, inni mniej interesownie

byli tacy, co odwracali glowe, byli tacy, co donosili

i trudno ich wszytskich oceniac, bo zaden narod nie dziala z klucza, wiec tak naprawde nie wiemy, czy iksinski wydal rodzine zydowska, bo ktos mu obiecal realne profity, czy tez moze dlatego, ze mu esesmani zagrozili, ze zgwalca zone i corke, zamorduja synow i jeszcze strzela matce w glowe.

jak sobie czlowiek spokojnie siedzi w czasach pokoju, w ogrzanym domu, z kolacja (nawet jesli byle jaka) na stole, to latwo wyrokami rzucac na prawo i lewo

z drugoiej strony tez nie mozna zamknac sie i udawac, ze wszyscysmy byli swieci i pomocni, a te zydki paskudne teraz nas atakuja. dajcie spokoj.

mnie tam na przyklad bardzi ucieszylo, ze w pewnym momencie przestalismy odbrazawiac historie i przyznalismy sie do mordu w jedwabnem. bo byl, wydarzyl sie. tak samo cieszy jak ruscy przyznajacy sie do zbrodni katynskich.

mnie tam takie rzeczy przywracaja wiare w czlowieka.

i teraz jedna rzecz, ktora mnie przeraza: nikt nie pobiera zadnych lekcji z takich wydarzen. zamiast robic wszystko, zeby nigdy nie bylo powtorki z holokaustu, raczej wolimy babrac sie w tym kto bardziej, kto mniej winny, kto ofiara, a kto juz zupelnie nie.

i tylko nakreca sie spirala wzajemnej nienawisci.

Ale tutaj chodzi również o prawdę historyczną i to, że próbuje się teraz wmówić w ogólnoświatowych mediach, że to Polacy byli autorami obozów koncentracyjnych i to, że to Polakom chodziło o eksterminacje Żydów. Polacy jako naród jeden z nielicznych w większości przypadków starał się uchronić Żydów od ich zgubnego losu, często ryzykując przy tym własne życie. (ale nie przeczę, że byli też Polacy, którzy donosili) Naród Polski zasługuje na wdzięczność.

Mówisz o nakręcającej się spirali wzajemnej nienawiści. Tutaj w zupełności się z Tobą zgodzę, że narody powinny dążyć do pojednania i wybaczać sobie. Ale musi być to zbudowane na zdrowych relacjach, trzeba ustalić prawdę historyczną i jeżeli jest taka potrzeba to jedna strona powinna oficjalnie przeprosić drugą. Nie da się od tak zapomnieć historii. Trzeba wyciągać z niej wnioski i budować fundamenty współpracy na czystej prawdzie historycznej. Wtedy jest pewność, że ten fundament będzie trwały. Tutaj nawiązuje np. do relacji Polski z Ukrainą i tzw. Wołynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, kazda osoba ktora ma cwierc mozgu wie kto zbudowal obozy koncentracyjne. Bez przesady.

"Polacy jako naród jeden z nielicznych w większości przypadków starał się uchronić Żydów od ich zgubnego losu... " Tia.... jeszcze jeden mit historyczny.

Ale i tak uwazam, ze zachowanie polakow w WW2 to jedna sprawa (nie oceniam, wiem co grozilo) -- a antysemityzm przed i po jest warty ogromnej krytyki. Tylko wiele polakow po prostu nie chce tego akceptowac jako fakt historyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, odnosząc się do tematu nadal podtrzymuję swoją tezę że POLACY nie mordowali żydów podczas II wojny światowej, co próbuję wmówić ten wyżej wymieniony Pan.

"Oj, kazda osoba ktora ma cwierc mozgu wie kto zbudowal obozy koncentracyjne. Bez przesady. "

W mediach podawane są fałszywe informacje na ten temat i jeżeli nie będzie oficjalnego, zdecydowanego sprzeciwu ze strony społeczeństwa i władz polskich to ta historia zacznie się zamazywać. Nie bądzmy naiwni. :)

" Tia.... jeszcze jeden mit historyczny." Noż, aż nie wiem jak to skomentować...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Pomocy_%C5%BBydom

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata

E:Pomijam fakt, nieudokumentowanej pomocy, której nie da się policzyć. Mam kilku znajomych i dodatkowo sam mój pradziadek ukrywał żydów. Dziś już o tym nikt nie pamięta.(prócz rodziny)

Myślę, że po prostu trolling się tutaj odstawia. :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W mediach podawane są fałszywe informacje na ten temat" -- eh, tam. Zupelna przesada. Od czasu do czasu ktos (przewaznie jakis reporter ktory nie ma 30 lat i glebokiej wiedzy historycznej) sie przejezyczy, w pospiechu niechlujnie cos napisze, i od razu polacy glosno szukaja jakiejs konspiracji.

Wracajac do WW2, poczytaj sobie (gdziekolwiek) o masowej organizowanej pomocy dla Zydow w Holandii, Grecji, Danii i Szwecji.

Zgadzam sie, ze Polska powinna byc chwalona za ilosc uratowanych Zydow, zwlaszcza biorac pod uwage koncentracje slozb niemieckich w Polsce i czym grozila pomoc.

Ale mowiac ze Polska byla "jeden z nielicznych..." to tez przegiecie.

Jezeli wymgamy od innych dokladne dane co/kto/kiedy na tematy historyczne, to chyba tez powinnysmy tego wymagac od samych siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...