Skocz do zawartości

Pozbawienie Orderu J. T. Grossa


Kamieniec

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie ze byly cale organizacje pomagajace ludnosci zydowskiej, przeciez nikt temu nie przeczy. i wszyscy sweietnie pamietaja, ze mamy najwiekszy odsetek na swiecie osob odznaczonych sprawiedliwym wsrod narodow swiata!

generalnie jednka katlia ma absolutna racje, ze przekrojowo jestesmy narodem antysemitow

i argument, ze twoj dziadek ratowal nie ma tu wiellkiej sily przebicia, bo w jego miejsce bylo pietnastu takich, ktorzy wydali wlasnego sasiada, zeby po nim majatek zgarnac. moze i nie pietnastu, liczb dokladnych nie znam, ale sadzac po pogardzie z jaka wspolczesny polak o zydach sie wypowiada, wcale nie musze byc daleka od prawdy

a i nieudokumentowanych przypadkow dzialania na szkode mamy pewnie wiele, ale kto sie do tego przyzna...

pamietaj tez prosta marketingowa zasade, ktora dokladnie tak tutaj dziala: jeden zly przyklad zainspiruje do posiadania opini dziesiatki, podcza gdy ten dobry ledwie sie zauwazy. bo natura ludzka, czy tego chcemy czy nie, zaklada, ze postepowanie uczciwe mamy w ustawieniach domyslnych, wiec odstepstwo od normy widzimy bardziej niz norme.

ja sie za te zle przyklady wstydze i nie uwazam, ze trzeba rozprawiac sie z tymi, ktorzy o nich mowia, a wrecz przeciwnie.

niemcy sa winne drugiej wojny swiatowej, a moja babke z dziecmi przechowali niemcy w piwnicy

czy to juz powod, zeby sie niemcy od strasznej zbrodni odzegnywali?

widzisz, ja osobiscie uwazam, ze trzeba patrzec do przodu, choc z drugiej strony grupa tak makabrycznie zdziesiatkowana jak zydzi i trwajaca ciagle w tej makabrycznej traumie po niemal calkowitej czystce etnicznej, nie moze z psychologicznych przyczyn po prostu zapomniec

i ja sie temu zupelnie nie dziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierze polowy co ludzie wypisuja na temat Grossa.

Wiele polakow nie przebaczy mu ze pokazal faktyczna historie, a nie taka, jaka sobie polacy o sobie wymyslili.

Co ludzie wypisuja na temat Grossa nie ma zadnego znaczenia.

Wazne jest co Gross mowi o Polakach. Jezeli twoim zdaniem stwierdzenie, ze " w czasie wojny Polacy zabili wiecej zydow niz Niemcow" jest ta faktyczna historia to nie mamy o czym rozmawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy za lub przeciw ale mało kto wie lub pamięta skad wziela się ta niespotykana nienawiść do Zydow w takich miejscowościach jak Jedwabne. Otóż tamte tereny 17 września 1939 roku (dziś rocznica) zostały zajęte przez Armię Czerwona ale po ataku Niemiec na Zwiazek Sowiecki w czerwcu 1941 zostały opanowane przez kolejnego okupanta.

Co robili Żydzi pod panowaniem sowieckim?

Wielu, przeważnie biedota żydowska (nie wiedzieć czemu biedni ludzie garneli się do komunistów chociaż pod ich władzą poza jednostkami nie zaznali jakichś szczególnych profitów) witala komunistow z entuzjazmem, zakładali komitety i rwali się do władzy ludowej można powiedzieć - nieprzeciętnie. Gdy zmienił się okupant, na dodatek majacy zupełnie odmienne plany wobec Żydów Polacy bardzo często brali odwet na potomkach Mojzesza i ludzie, często bardzo prości żeby nie powiedzieć prostaccy, rewanżowali się Zydom za całkiem niedawne wysługiwanie się komunistom ze wschodu. Rewanżowali się tak jak umieli albo tak jak im się wydawało najsprawiedliwiej.

Trzeba zastrzec - nie wszyscy Żydzi tak postępowali, nie wszyscy Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gross podaje zrodla -- dane zebrane takze od od innych polskich historykow. Czy zgadzam sie?

Nie wiem, ale jak dotad nie widzialam zadnych argumentow ze Gross sie myli, przesadza albo klamie.

Bardzo mozliwe ze, tak jak z historia o Jedwabnym, to jest niestety bolesna prawda. An inconvenient truth.

Wiem jedno: Polacy tez byli zaszokowani Jedwabnym, i tez nie chcieli tego wierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...