Skocz do zawartości

Wyprawa Usa 04/05 2016


iwonasebek

Rekomendowane odpowiedzi

Też przewidujemy wydać coś w tych granicach. Jednak dobrze zdajemy sobie sprawę, że może wyjść ciut więcej. Po prostu trzeba być przygotowanym na taką ewentualność.

A w ile osób jedziecie? Ja chciałabym tak w cztery osoby pojechać :) . Chcieć to ja sobie mogę :lol: .

My również obralibyśmy taką trasę. W naszym wypadku nie zda to jednak egzaminu. O tej porze dojazd do parku Yellowstone może być ograniczony. Dlatego chcę tam dojechać w późniejszym okresie, jak zrobi się trochę cieplej. Chociaż to też nie daje nam 100% pewności, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy w 4, z tym że jedna osoba jeszcze nie ma wizy :) Ale zakładamy, że ją dostanie :)

I planujemy wyjazd na przełomie czerwca i lipca. Wiem, upał wtedy niemiłosierny, ale jedna z nas nie dostanie urlopu wcześniej.

Jakoś to przecierpimy :P

A Yellowstone nie mamy w planie na ten wypad.

"Jedynie" Grand Canyon i Monument Valley :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noclego $90 na osobę czy za 4 osoby? bo z opisu (i kalkulacji) wygląda jakby za 4 - szczerze to chyba jest to nieosiągalne. Rok temu w podobnych terminach na FL płaciłam 80-100 za pokoj 2 osobowy w zwykłych (ale nie najgorszych) motelach. Więc liczyłabym 180-200 za noc za 4 osoby, co daje max $8860...

i zeby nie bylo, to nie hejt, tylko droba uwaga do założeń ;)

W większości moteli nie ma znaczenia czy śpi 2 czy 4 osoby - płaci się za pokój. Poza tym są np. strony typu hotwire, czy nyop na priceline więc poza sezonem średnia $100 jest jak najbardziej możliwa.

... Oczywiście, że trzeba płacić za każdy wjazd do NP. Jednak jak się poszuka to można ładnie zminimalizować opłaty za wstęp do Parków :-)...

Za $80 można kupić roczny wstęp do wszystkich parków narodowych. http://www.nps.gov/findapark/passes.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na trzy tygodnie, to macie strasznie dużo do zaliczenia! :)

My planujemy trzy tygodnie i wstępnie miało być z SF do Miami (razem z Key West), ale ostatecznie odrzuciłyśmy SF i startujemy z LA, żeby nie gnać na złamanie karku.

Za wjazd do Grand Canyon też trzeba zapłacić. Przynajmniej takie info znalazłam na stronie parku, kiedy siedziałam nad planowaniem naszego wyjazdu :)

Niby duzo do zaliczenia ale jest to jak najbardziej mozliwe

Nie da sie tego wszystkiego zobaczyc, chyba ze chcecie spedzic 3 tyg w samochodzie

Uwierz mi ze sie da. Zalezy jakie ma sie priorytety. Jesli zechca siedziec 4 czy 5 dni w Las Vegas czy Nowym Orleanie to moze byc ciezko wyrobic sie w podanych datach, gdzie na kazde z tych miast 2 dni spokojnie wystarczy, a na niektore nawet 1 dzien.

Jedynie trzeba odpowiednio zaplanowac trase. Wedlug mnie z jednym miejscem moze byc problem czyli Yellowstone. Wiekszosc miejsc ktore maja w planie zwiedzic znajduje sie na poludniu USA, a Montana akurat na polnocy

W większości moteli nie ma znaczenia czy śpi 2 czy 4 osoby - płaci się za pokój. Poza tym są np. strony typu hotwire, czy nyop na priceline więc poza sezonem średnia $100 jest jak najbardziej możliwa.

Za $80 można kupić roczny wstęp do wszystkich parków narodowych. http://www.nps.gov/findapark/passes.htm

Dokladnie tak jak agatenka napisala. W wiekszosci moteli placimy za pokoj a nie za osobe.

A w przypadku parkow narodowych wystarczy kupic Annual Pass za $80 na wszytkie parki, choc wydaje mi sie ze nie dotyczy on tych parkow nalezacych do Indian.

Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze sam dwukrotnie przejechalem samochodem z jednego wybrzeza do drugiego w ok. 3 tygodnie (pierwszy raz przez polnocne stany, drugi raz przez poludniowe stany - samemu).

Za wynajecie samochodu na 25 dni zaplacilem $1200 (Full size sedan), duzo wczesniej zarezerwowany poprzez strony economybookings.com lub rentalcars.com, motele srednio $45-65 za noc. Trasa ok. 4200 mil.

Wycieczka zrealizowana bezposrednio po programie w&t wiec w moim przypadku odpadly koszty przelotu PL-USA-PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

faktycznie jest to już cieplejszy okres ale dacie radę :-). Uważajcie tylko na anomalia przyrodnicze bo lubią płatać psikusa ;) .

Co do wizy to uważam, że nie powinien być żaden problem. Ja pamiętam jak sama załatwiałam wize. lle ja się naczytałam negatywnych opini, itp. A tutaj okazało się to całkiem przyjemną pogawędką.

Jeśli macie możliwość przesiedzieć w tych miejsach to warto sobie na spokojnie zwiedzić Grand Canyon. Na prawdę warto...a widoki o wschodzie i zachodzie słońca bezcenne :D .

Ja ciągle zastanawiam się jaką trasę obrać aby zachaczyć Yellowstone i może dość tak, że zmieni się koncepcja. Na to jest jeszcze trochę czasu więc luzik.

Planujemy w 4, z tym że jedna osoba jeszcze nie ma wizy :) Ale zakładamy, że ją dostanie :)

I planujemy wyjazd na przełomie czerwca i lipca. Wiem, upał wtedy niemiłosierny, ale jedna z nas nie dostanie urlopu wcześniej.

Jakoś to przecierpimy :P

A Yellowstone nie mamy w planie na ten wypad.

"Jedynie" Grand Canyon i Monument Valley :)


Hejka,

dokładnie jest tak jak napisali ;)

A zdradzisz sposób? ;)


A w przypadku parkow narodowych wystarczy kupic Annual Pass za $80 na wszytkie parki, choc wydaje mi sie ze nie dotyczy on tych parkow nalezacych do Indian.

Dokładnie Annual Pass nie uwzględnia parków podlegających pod Indian. Za wstęp trzeba zapłacić oddzielnie. Monument Valley i Antelope Canyon ( tutaj są dwie ceny, zależy od tego z którego punktu ruszacie do zwiedzania Kanionu..z dolnego czy górnego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wraz z mężem poszukuje osób chętnych na wspólny wypad do USA na okres ok 3 tygodni.

Wstępny plan wyjazdu do USA

Termin: 29/30.04.2016 – 22/23.05.2016

Wylot: Warszawa-Orlando/Miami bądź Phoenix

( w zależności na co się zdecydujemy )

Powrót: San Francisco bądź Salt Lake City/LA – Warszawa

Trasa przejazdu (w przybliżeniu) :

- Miami/Key West

- Cape Canaveral/Kennedy Space Center

- Orlando

- Daytona Beach/ tor wyścigowy

- St. Augustine

- Nowy Orlean

- Dallas

- Rosewell

- Phoenix

- Sedona

- Grand Canyon

- Monument Valley (za wstęp trzeba płacić, gdyż park podlega pod Indian)

- Moab

- Arches NP

- Antelope Canyon (za wstęp trzeba płacić, gdyż park podlega pod Indian)

- Canyolands

- Bryce Canyon

- Zion NP

- Las Vegas

- Los Angeles

- Death Valley

- Monterey

- Yosemite NP

- Yellowstone

- Salt Lake City

- Napa Valley

- San Francisco

Koszta:

Wspólne

- Wynajęcie samochodu (1700 – 3000$) w zależności od tego skąd weźmiemy

- Nocleg ok 90$ x 23 dni

- Paliwo ok 1100$

- Wstęp do parków NP ok 160$ na 5 os

Łącznie: ok (5030$-6330$)x3,80(kurs dolara)= (19114-24054zł)/5 osób

Na osobę wychodzi: ok 3823-4811zł

Dodatkowe indywidualne koszta to:

- wiza 160$ ok. 608 zł (cena pewnie nie zmieni się do końca roku/wszystko zależne jest od kursu dolara)

- bilet lotniczy (cena będzie zależała od promocji/opcji połączeń)

- ubezpieczenie na czas podróży

- wyżywienie (najlepiej policzyć ile dziennie chciałoby się wydać)

- dodatkowe wejścia do zwiedzanych miejsc (orientacyjnie mogę wyliczyć, jak będziemy wiedzieli co chcemy zwiedzać)

- przyjemności

Tak w skrócie przedstawia się cała wyprawa. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam w kosztach. W razie dodatkowych pytań proszę pisać iwonasebek@onet.pl

Pozdrawiam i czekam na chętnych :D

Wiesz, nie zrozum ludzi zle, zazwyczaj pojawiaja się "negatywne" komentarze nie dlatego, ze ktoś chce zrobic komus innemu na zlosc, tylko po prostu chce przedstawic pełny obraz sytuacji.

Tez kiedys miałem plany przejechania USA od wybrzeza do wybrzeza. I wszystko DA się zrobic, ale trzeba znac koszta czegoś takiego.

Opierając się na moim ostatnim doświadczeniu powiem tak - przejechaliśmy LA-Kanion-Las-Vegas-Sequoia/Yosemite-San-Francisco-LA (co jak wiesz jest zaledwie skrawkiem USA) w przeciągu dwóch tygodni, i spędzilismy w samochodzie, z włączonym silnikiem, dokładnie 55 godzin. To jest piec 11-godzinnych dni, właściwie połowę czasu. W to się wlicza nieprzywidywalne opóznienia, korki, czy tez zwykłe kręcenie się po mieście. Osobiście nie wyobrazam sobie spedzenia takiego czasu z obcymi w zasadzie ludzmi, zwazywszy, ze trudno jest ze znajomymi, ale kazdy jest inny.

Na Twoją wstępną trasę potrzeba co najmniej 3 kierowców, a po jakimś czasie będzie się i tak wykończonym.

Odrębną kwestią jest one way care rental, jezeli znajdziecie jakąś "ekonomiczną" opcję to dajdzie znac, bo na pewno się ludziom przyda. Samochód tez lepiej wybrac z wyzszej półki, z wygodnym siedzeniem.

Tak czy inaczej, zyczę udanej wyprawy!

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie zrozum ludzi zle, zazwyczaj pojawiaja się "negatywne" komentarze nie dlatego, ze ktoś chce zrobic komus innemu na zlosc, tylko po prostu chce przedstawic pełny obraz sytuacji.

Tez kiedys miałem plany przejechania USA od wybrzeza do wybrzeza. I wszystko DA się zrobic, ale trzeba znac koszta czegoś takiego.

Wiadomo zeby przejechac z jednego wybrzeza do drugiego trzeba sie liczyc z dosc sporymi kosztami.

Autorka tematu pisala ze byla juz wczesniej w USA wiec ma pelny obraz sytuacji i zdaje sobie sprawe z kosztow.

Opierając się na moim ostatnim doświadczeniu powiem tak - przejechaliśmy LA-Kanion-Las-Vegas-Sequoia/Yosemite-San-Francisco-LA (co jak wiesz jest zaledwie skrawkiem USA) w przeciągu dwóch tygodni, i spędzilismy w samochodzie, z włączonym silnikiem, dokładnie 55 godzin. To jest piec 11-godzinnych dni, właściwie połowę czasu. W to się wlicza nieprzywidywalne opóznienia, korki, czy tez zwykłe kręcenie się po mieście.

Kazdy chyba zdaje sobie sprawe na co sie pisze, przeciez USA to ogromny kraj i wiadomo ze troche czasu zajmie przejazd z jednego wybrzeza na drugie. Chca zobaczyc jak najwiecej wiec trzeba sie poswiecic. Zawsze pozostaje alternatywa czyli samolot, ale wtedy nie zobaczy sie tyle co podczas wycieczki samochodem.

Trase ktora podales powyzej nie zaliczalbym do skomplikowanych, standardowa trasa ktora mozna by polecic osobom udajacym sie pierwszy raz na wycieczke po USA (trasa w zupelnosci dla jednego kierowcy).

Z mojego doswiadczenia trasa NY-PA-MI-IL-MO-KS-CO-UT-ID-OR-WA ponad 70 godzin jazdy, wyszlo dokladnie 5170 mil, 26 dni, jeden kierowca.

Czyli jest to mozliwe

Na Twoją wstępną trasę potrzeba co najmniej 3 kierowców, a po jakimś czasie będzie się i tak wykończonym.

Czy potrzeba czy nie to juz jest kwestia indywidualna. Jesli maja przykladowo 23 dni, a do przejechania 5000 mil, to dziennie wychodzi srednio 200 mil, a chyba nie powiesz mi ze do 200 mil potrzeba 3 kierowcow?

Wiadomo ze nie zawsze bedzie to 200 mil dziennie, w jeden dzien moze byc tylko 100 mil, a w nastepny dzien 400 mil.

Tak jak pisalem w moim wczesniejszym poscie, trzeba odpowiednio zaplanowac trase i nawet jeden kierowca da rade. Im wiecej kierowcow tym wyzsze koszty wypozyczenia, juz pomijajac fakt czy sa powyzej czy ponizej 25 lat.

Odrębną kwestią jest one way care rental, jezeli znajdziecie jakąś "ekonomiczną" opcję to dajdzie znac, bo na pewno się ludziom przyda. Samochód tez lepiej wybrac z wyzszej półki, z wygodnym siedzeniem.

Jak ja wypozyczalem 2 lata temu to "one-way rental" bylo wliczone w cene w economybookings.com

Tu sie zgadzam w 100% ze wygodny samochod wyzszej klasy to podstawa przy pokonywaniu takich odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

przepraszam, że tak późno odpisuję :( . Widzę, że gosc333 :):):) uprzedził mnie i bardzo rzeczowo wszystko opisał. Dziękuję Ci za to bardzo mocno ;) .

Jeśli chodzi o kierowców to ja i mąż jesteśmy mobilni. Oboje poruszamy się na co dzień samochodem.

W zeszłym roku w dwóch kierowców przejechaliśmy ok 14 tyś. kilometrów, więc naprawdę wiem co to są za odległości :) . Dzięki temu mieliśmy wiele okazji aby podziwiać Amerykę. Zobaczyliśmy ją prawie od każdej strony. Nawet mieliśmy okazję poznać co to jest prawdziwa burza i tornado. Przeżycie bezcenne ;) .

Pozdrawiam :) i dalej czekam na chętnych.

Ps. Plan zawsze można uszczuplić to nie jest żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...