Skocz do zawartości

Emigracja Do Usa Dla Absolwenta Studiów Nie Posiadającego Tam Rodziny


MAteo963

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę tego posta dlatego ,że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania w innych podobnej tematyki.

Chodzi mi o to że chcę wyjechać do USA i nie ukrywam że do dziewczyny która jest tam na zielonej karcie dodam tylko nie jesteśmy narzeczeństwem (Ale powiedziała że mi pomoże pozwoli mi mieszkać u siebie i załatwi prace w prawdzie na czarno ale lepsza taka niż żadna ). Moja prośba do was polega na tym że był bym ogromnie wdzięczny za porady o jaki typ wizy powinienem się starać i jakieś praktyczne porady. Ja jestem studentem studiów drugiego stopnia politechniki na kierunku elektrotechnika studia kończę gdzieś chyba w maju i zaraz po nich bym wyjechał mam 24 lata mój angielski jest komunikatywny ale cały czas się uczę co do doświadczenia zawodowego to mam małe bo cały czas się uczę ma studiach dziennych.

Myślałem nad wizą W1B ale nie mam pracodawcy który by mnie ściągną rozważam również wizę J1 (rozpoczęcie nauki w szkole angielskiego ale wtedy nie mógł bym pracować legalnie :() moim marzeniem jest zielona karta ale nie mam pomysłu jak ją zrobić . Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wizą W1B ale nie mam pracodawcy który by mnie ściągną rozważam również wizę J1 (rozpoczęcie nauki w szkole angielskiego ale wtedy nie mógł bym pracować legalnie :() moim marzeniem jest zielona karta ale nie mam pomysłu jak ją zrobić . Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

No to juz w sumie podales wszystkie mozliwe opcje. Rozumiem z W1B to literowka.

Zadna z nich nie jest opcja na stale. Jedyne co pozwoli Ci pozostac na stale to slub z obywatelem/rezydentem i loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko jedno wyjście jeżeli chcesz legalnie mieszkać i pracować w USA. Ślub ze swoją dziewczyną .Najlepiej będzie jeśli ona wcześniej przejmie obywatelstwo wtedy sprawa pójdzie szybciej.

Nie myśl o loterii bo możesz nigdy nie wylosować .To jest lotto.

Nie ma innej opcji w Twoim przypadku.

Praca na czarno i np.przesiedzenie wizy turystycznej może tylko skomplikować Ci starania w przyszłości o legalny pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dziś się dowiedziałem że można spróbować zamieszkać tam za pomocą wizy turystycznej. To znaczy pojechać tam na turystycznej i na miejscu starać się o zmianę wizy i nawet można tak pokombinować że aż na stałe można zostać :)

Powiedzcie proszę co o tym myślicie

Wiesz jak sie pokombinuje to mozna i prezydentem Polski zostac. Slowo kluczowe "pokombinowac" jest bardzo pojemne. Pokombonowac, ze slub wezmiesz?

Uzywam sobie takiej mojej klasyfikacji postow i dzis prowadzisz w rankigu: Mam takiego pomysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dziś się dowiedziałem że można spróbować zamieszkać tam za pomocą wizy turystycznej. To znaczy pojechać tam na turystycznej i na miejscu starać się o zmianę wizy i nawet można tak pokombinować że aż na stałe można zostać :)

Powiedzcie proszę co o tym myślicie

Ze to idiotyczny pomysl i w dodatku niezgodny z prawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem studentem studiów drugiego stopnia politechniki na kierunku elektrotechnika studia kończę gdzieś chyba w maju i zaraz po nich bym wyjechał mam 24 lata mój angielski jest komunikatywny ale cały czas się uczę co do doświadczenia zawodowego to mam małe bo cały czas się uczę ma studiach dziennych.

Rany boskie, włos się na głowie jeży, jak się czyta posty ludzi, którzy teraz studiują... Jak kurna oni zdali maturę?

@MAteo963 - słyszałeś o znakach interpunkcyjnych? Przecież zacytowanego przeze mnie zdania nie idzie zrozumieć za pierwszym razem. Wydaje mi się, że Twój polski jest również komunikatywny, ale powinieneś się również i tego języka jeszcze pouczyć.

Co do pomysłu - cóż... Pomysł na podobnym poziomie co język pisany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pracodawcy który by mnie ściągną

to piękne.

Polska sobie strzeliła w kolano otwierając drogę szkołom wyższym w Kiełbowie Kościelnym do nadawania stopni naukowych.

Ale w odpowiedzi na pytanie: jak się ma dwadzieścia kilka lat, mało się myśli o konsekwencjach swoich czynów. Jeśli nie masz planu na natychmiastową legalizację pobytu, raczej zastanów się dobrze, bo możesz przypadkiem zamknąć sobie drogę do emigracji na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...