Skocz do zawartości

Dalsze Kroki Po Przyznaniu Wizy.


Mateusz20

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Co czyniliście po przyznaniu wizy, chodzi mi tu o zamykanie spraw w Polsce itd.

Zrobiłem sobie listę rzeczy do zrobienia, ale to nowa sytuacja i wiadomo, zawsze można o czymś zapomnieć, dlatego tworzę ten temat, bo przyda się pewnie wielu użytkownikom forum.

Najlepiej gdyby wypowiadały się osoby, które mieszkają już w USA, bo mogą nas uprzedzić co zrobili lub czego zapomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hahaha, ale tak na poważnie już. Trzeba opłacić 165$ za kartę, na miejscu zgłosić się po SSN i wypełnić ten papier o wojsku.
A w Polsce? Sprzedać to co zbędne, pozałatwiać dentystów itp. bo tam drogo, zamknąć konto w banku.

Ps. na miejscu numer telefonu będzie aktywny? Kilka rzeczy wymaga potwierdzenia sms nowej lokalizacji, urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wylotem:

- sprzedaliśmy co było do sprzedania (a w sumie nawet więcej :) przez olx

- zrobiliśmy mały objazd po znajomych, bo w sumie nie wiedzieliśmy kiedy znowu będzie okazja się spotkać

- wypowiedziałem umowy typu kablówka, komórki itp.

- konta w banku nie zamykałem, bo tam miałem oszczędności na start - do przelewów PL-US korzystam z transferwise.com

- zarezerwowałem hotel, żeby mieć gdzieś spać po przyjeździe

- kupiłem też tymczasowe ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny - http://www.visitorscoverage.com/green-card-health-insurance/plans/

- jeżeli potrzebujesz samochodu po przylocie, to sprawdź czy przewoźnik którym lecisz nie oferuje czegoś w pakiecie z biletem - myśmy wzięli Suburbana za niecałe $300/tydzień z ubezpieczeniem i podatkami

Po przylocie

- pierwsze co to SSN i telefony, bo nasze komórki z Polski oczywiście działają, ale zupełnie się to nie opłaca. Numer z Polski, który z abonamentu przeszedł na kartę, używam tylko jak muszę jeszcze zrobić jakiś przelew w Polsce

- potem mieszkanie, szkoła, konto w banku, praca, samochód, jakieś podstawowe meble - nam wszystko zajęło trzy tygodnie żeby się ogarnąć. Nawet kartę kredytową bez zabezpieczenia udało mi się dostać w Bank of America

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wylotem:

- sprzedaliśmy co było do sprzedania (a w sumie nawet więcej :) przez olx

-

- kupiłem też tymczasowe ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny - http://www.visitorscoverage.com/green-card-health-insurance/plans/

Czesc.

ile kosztowalo ubezpiecznie na doroslego/dziecko¿?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...