Skocz do zawartości

Pierwszy Wjazd Do Usa A Ubezpieczenie


E=mc2

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowując, przylatując przed lutym 2016, w zasadzie w pierwszych dniach powinienem wejść na stronę "New York State of Health" i zapisać się do programu online.

Jeżeli po 15 lutego 2016, zaraz po przyjeździe powinienem zapisać się poprzez Special Enrollment Period, również online.

Czy najpierw poczekać na numer SSN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Czyli nie trzeba czekać na SSN.

Jeszcze tylko dopytam. W zasadzie pierwszą rzeczą po przyjeździe będzie zapisanie się właśnie do Obamacare przez Special Enrollment Period.

Jednak gdy już będę pracował będę musiał zmienić plan, lub wypisać się w ogóle z Obamacare, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Czyli nie trzeba czekać na SSN.

Jeszcze tylko dopytam. W zasadzie pierwszą rzeczą po przyjeździe będzie zapisanie się właśnie do Obamacare przez Special Enrollment Period.

Jednak gdy już będę pracował będę musiał zmienić plan, lub wypisać się w ogóle z Obamacare, prawda?

Nie prawda - jezeli pracodawca bedzie oferowal ubezpieczenie jako benefit to bedziesz chcial sie wypisac bo zwyle plany oferowane przez pracodawcow sa lepsze i znacznie tansze jezeli chodzi o monthy premiums. Jezeli nie, to zostaniesz w Obamacare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki @kzielu. Już chyba wszystko jasne.

Myślałem, że jak zacznę pracować i przekroczę próg 400%, to nie będę mógł korzystać z Obamacare. Bo w ten sposób, jak ktoś się zapisze w styczniu jako bezrobotny do Obamacare a następnie znajdzie prace za 200k, to (zakładając, że pracodawca nie zaoferuje mu jakiś pakietów) będzie korzystać z Obamacare dla najbiedniejszych przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki @kzielu. Już chyba wszystko jasne.

Myślałem, że jak zacznę pracować i przekroczę próg 400%, to nie będę mógł korzystać z Obamacare. Bo w ten sposób, jak ktoś się zapisze w styczniu jako bezrobotny do Obamacare a następnie znajdzie prace za 200k, to (zakładając, że pracodawca nie zaoferuje mu jakiś pakietów) będzie korzystać z Obamacare dla najbiedniejszych przez rok.

Ja dokladnie jak to dziala to przyznam ze nie wiem bo sam z Obamacare nie korzystam, tylko wez pod uwage ze Obamacare to jest po prostu ogolnodostepne ubezpieczenie - nie oznacza ze kazdy dostaje doplaty itp.... Oznacza ze sa oferowane ubezpieczenia bez zadnych warunkow dotyczacych pre-existing conditions i dla _niektorych_ najmniej zarabiajacych jest pomoc w postaci doplat. Jezeli Ci sie zmieniaja zarobki, to najprawdopodobniej musisz to zglosic i zmienia Ci sie premiums / zabiora doplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Chciałbym odświeżyć ten temat. Moja sytuacja wygląda tak, jak pewnie większości. Pracy będę szukał po przylocie, tak więc jest kwestia ubezpieczenia.

Trafiłem trochę przypadkowo na stronę: http://www.insubuy.com

Uzupełniłem tam ten formularz (stan Nowy Jork, na okres 53dni) i jest kilka ofert

Np. Patriot America (nie wiem czemu, ale nie działa mi copy&paste na tej stronie, to wkleje tak):

insurance.png

W cenie 126$ jest maximum 1mln$ z 250$ deductible (za 53dni). Czy do dobra cena? Czy jest tu jakiś haczyk (bo wydaje mi się trochę niska)? Co sądzicie o planach na tej stronie?

PS. Czytałem o Obamacare w tym wątku, ale jak za to mogę zapłacić już z Polski i po przylocie nie martwić się o ubezpieczenie, to może bym się skusił. Chodzi o te pierwsze dni/miesiące, mam nadzieje że w trakcie znajdę pracę, gdzie jakiś pakiet ubezpieczeniowy będzie w benefitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...