Skocz do zawartości

Komu Eta A Komu Wiza Do Kanady?


jannapa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że idę na łatwiznę, ale muszę znależć odpowiedż na pytanie niemal natychmiast, a po 40 minutach szukania ciągle nie mam pewności....

Obywatel Bułgarii na wizie studenckiej w USA chce wyjechać do Kanady na weekend (wyjazd organizowany przez szkołę, do której chodzi, na festiwal teatralny). Trzy różne strony znalazłam i podstawowe info mówi mi, że ta osoba potrzebuje wizy. Ktoś mu wmówił, że nie, więc planuje podróż bez wizy. Zanim zasięję zairno niepokoju, może mi ktoś potwierdzić, że nie ma żadnych wyjątków dla obywateli Bułgarii przebywających czasowo na wizie turystycznej w USA?

Będę wdzięczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjaśniłam - wyjazd po 15. marca. bułgar to dzieciak, któremu ktoś coś powiedział, a ja postanowiłam dla spokoju sprawdzić. i jak byk na stronach kanadyjskich rządowych stoi, że musi mieć wizę. nie eTA tylko wizę. i tak zamiast popadać w szał, mozolnie sprawdzam strony w ang. ale chyba sobie odświeżę mój zardzewiały bułgarski i przeszukam ich msz. urgh. zawsze się w jakieś bagno musze w kopać z tą swoją potrzebą pomagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjaśniłam - wyjazd po 15. marca. bułgar to dzieciak, któremu ktoś coś powiedział, a ja postanowiłam dla spokoju sprawdzić. i jak byk na stronach kanadyjskich rządowych stoi, że musi mieć wizę. nie eTA tylko wizę. i tak zamiast popadać w szał, mozolnie sprawdzam strony w ang. ale chyba sobie odświeżę mój zardzewiały bułgarski i przeszukam ich msz. urgh. zawsze się w jakieś bagno musze w kopać z tą swoją potrzebą pomagania...

Jesli ma wize studencka to eTA i jesli wlatuje do Kanady to eTA. http://www.cic.gc.ca/english/department/acts-regulations/forward-regulatory-plan/eta-expansion.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjaśniłam - wyjazd po 15. marca. bułgar to dzieciak, któremu ktoś coś powiedział, a ja postanowiłam dla spokoju sprawdzić. i jak byk na stronach kanadyjskich rządowych stoi, że musi mieć wizę. nie eTA tylko wizę. i tak zamiast popadać w szał, mozolnie sprawdzam strony w ang. ale chyba sobie odświeżę mój zardzewiały bułgarski i przeszukam ich msz. urgh. zawsze się w jakieś bagno musze w kopać z tą swoją potrzebą pomagania...

Podejrzewam a nawet jestem w 100% przekonany ze jako "odrdzewiacz" doskonale sprawdzilaby sie oryginalna bulgarska Rakija, ewentualnie jakis inny ersatz z procentami.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma wize studencka to eTA i jesli wlatuje do Kanady to eTA. http://www.cic.gc.ca/english/department/acts-regulations/forward-regulatory-plan/eta-expansion.asp

Tak sie zastanawiam po co szukac na stronach bulgarskich.

patrze i rozumiem, ze tylko jesli wlatuje samolotem. albo zle czytam. chyba zadzwonie jutro do ambasady kanadyjskiej, bo wlasnie takie kruczki mnie kompletnie dezorientuja...

baj de lej: bulgarskie ministerstwo jakos nie aktualizowalo strony od 2013 roku:/ klasyk - mieszkalam tam 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze i rozumiem, ze tylko jesli wlatuje samolotem. albo zle czytam. chyba zadzwonie jutro do ambasady kanadyjskiej, bo wlasnie takie kruczki mnie kompletnie dezorientuja...

baj de lej: bulgarskie ministerstwo jakos nie aktualizowalo strony od 2013 roku:/ klasyk - mieszkalam tam 5 lat

TAK. ETA tylko samolotem, ladem lub morzem ETA niepotrzebna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyway, zakladam, ze musi miec wize i bede sie tej opcji trzymac. dla spokoju zadzwonie jeszcze do jakiejs ambasady, zeby sie upewnic.

rakiji nie mam, ale nie zaluje, bo to jak paliwo lotnicze. ale jakis dobry mezzek albo cos z winnicy katarzyna pewnie rozwiazalby mi jezyk.

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ktos sie duzoo myli

stronami do sprawdzania to sa strony rzadowe Kanady a tutaj kto moze leciec,wjechac na teren Kanady bez wizy:

Bulgaria

icon-check.gif You need a visa to visit or transit Canada.

http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp

wiecej o wizie do Kanady tutaj pisze,jakie dokumenty,jak ma zdjecie wygladac bo sa pewne zmiany od dobrych lat i sluchaj osob ktore mialy wize do Kanady pare miesiecy temu a nie lat ;)

http://www.cic.gc.ca/english/visit/apply-how.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

tak w ramach dopowiedzenia konca historii:

podzielilam sie wiedza, ale chyba na za bardzo skomplikowany ten proces z mojej strony wygladal, bo mi podziekowano i powiedziano, ze antka kobyly szwagier raz sie ubiegal o wize dla swojego internaszynal studenta i dostal w cztery dni.

i tak, wlasnie dzisiaj papiery zladowaly na moim biurku. nosz &*^%$#%^&$

wyjazd 22 kwietnia, dzieciak jest minor *&^#$@^% po prostu...

eh, tak tylko frustracje wyrazam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...