Skocz do zawartości

Firma "premium Tax" I Dofinansowanie Do Zwrotu Podatku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was rozliczał się kiedyś z podatku z firmą "Premium tax" - http://taxpremium.city-brand.pl ?

Mają niskie ceny (99zł) ale po otrzymaniu ich umowy mam wiele wątpliwości. Największa z nich dotyczy oferowanego "dofinansowania" do zwrotu podatku federalnego. Załatwiają ponoć dodatkowe 1.000 USD "dofinansowania" tylko, że nie chcą napisać o co dokładnie chodzi a ja mam obawy czy to np. nie jest jakiś kredyt, który w przyszłości przyjdzie mi spłacić. Dodam, że załatwienie tych 1.000 USD kosztuje u nich 50%, czyli 500 USD!!!! Co więcej jeśli nie chcę, żeby się o to starali to mam zapłacić za zwykłe rozliczenie o 60% więcej (159zł zamiast 99zł). Ktoś z Was się orientuje co to za dofinansowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat nie dawał mi spokoju, szczególne, że gdy moja dziewczyna zadała to niewygodne pytanie na grupie na facebooku, która zbierała chętnych do rabatu to... została usunięta z grupy (i jej pytania pewnie też).

Zadzwoniłem więc bezpośrednio do urzędu. Pani z IRS poinformowała mnie, że w USA są dwie możliwości studenckich dofinansowań z czego chodzi chyba o American Opportunity Credit (AOTC) bo tam max. dofinansowanie w przypadku braku podatku do odliczenia wynosi własnie 1.000 USD (szczegóły na https://www.irs.gov/individuals/aotc).Są jednak dwa "ale":

1. Dofinansowanie to dotyczy tylko rezydentów podatkowych USA a będąc w USA na Work&Travel jesteśmy nierezydentami (pobyt w danym roku w USA musiałby przekroczyć pół roku)

2. Dofinansowanie to nie jest nagrodą za studiowanie tylko częściowym zwrotem kosztów studiów. Koszty te muszą być udokumentowane na specjalnym formularzu 1098-T wydawanym przez amerykańską uczelnię. Jeśli ktoś studiuje w USA to na koniec roku dostaje z uczelni podsumowanie wpłaconego czesnego i innych poniesionych kosztów (książki, pomoce naukowe itd.). Ten dokument jest podstawą uzyskania kredytu. Podanie o dofinansowanie można złożyć bez tego formularza jednak później trzeba go dosłać do IRS.

Jednym słowem jeśli ktoś studiuje w Polsce i jedzie do USA na W&T to nie ma prawa do tego dofinansowania no bo w zasadzie czemu rząd USA miałby dawać polskiemu studentowi 1.000 USD? "Powiększony zwrot"? Jak zwrot może być wyższy niż suma wpłaconych zaliczek?

Pół biedy jeśli to chwyt marketingowy i powiększone zwroty nigdy się nie pojawią. Problem będzie jednak wtedy gdy firma wystąpi do IRS o ten kredyt i zostanie on przyznany. Wówczas za jego uzyskanie zapłacisz 500 USD a później dostaniesz pismo z IRS z wezwaniem do udowodnienia poniesionych kosztów i w efekcie tego wezwanie do zwrotu tego 1.000 USD. Jeśli firma nie przekaże ci tej korespondencji to dług będzie rósł o odsetki a ty dowiesz sie o nim dopiero przy ubieganiu się o kolejną wizę do USA.

Może firma proponuje inne dofinansowanie, ale dlaczego chcą napisać o co dokładnie chodzi? Szczególnie, że zapytałem to kilka dużych firmach rozliczających podatki i żadna z nich o czymś takim nie słyszała. A tu "super" oferta firmy, która miesiąc temu pojawiła sie na rynku i nie ma o niej żadnej opinii w internecie (poza ich fanpagem gdzie jest kilkanaście świetnych opinii - wszystkie dodane w ciągu kilku dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Moi znajomi z Turcji mieli w ubiegłym roku problem właśnie z American Opportunity Credit. Jakiś pośrednik z Facebooka zaproponował im załatwienie po W&T zwrotu powiększonego o 1000$ (z tego zainkasował po 400$ prowizji). Dostali swoje czeki a kilka miesięcy później pismo z urzędu z prośbą o dostarczenie zaświadczenia z uczelni (wtedy wyszło, że to American Opportunity Credit). Pośrednik już się nie odzywał, więc zignorowali to pismo. Po kolejnych 3 miesiącach dostali wezwanie do zwrotu $1000 plus jakieś drobne odsetki. Jeden zapłacił bo wracał w tym roku na W&T, pozostali nie planowali już wyjazdu więc nie płacili, ale co kilka miesięcy dostają pismo z wyższą kwotą.

Cwaniaków nie brakuje zatem na całym świecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...