Skocz do zawartości

Pilne Proszę O Pomoc! Wyjazd Uk - Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja wlasnie zrezygnowalam z GC. MOzesz probowac z bialym paszportem, ale cala procedura w USA trwa. Tegonie zalatwi sie w tydzien. Koszty tez inne. Ja aplikujac o GC bylam jeszcze w USA, w ciagu kilku miesiecy sytuacja sie zmienila iwrocilam z rodzina do Europy, konkretnie do Szwajcarii. Nie zaluje decyzji. Mialam juz wyznaczona wizyte w konsulacie na marzec, ale dzisiaj zadzwonilam i zrezygnowalam. Stwierdzilismy z mezem, ze nie oplaca nam sie wracac do USA, a sztucznie utrzymywac GC przez latanie co pol roku jest bez sensu.

Mnie sie wydaje, ze szkola jest wazna,mozesz ja skonczyc w UK, a potem starc sie o wyjazd do USA, jesli bardzo tego chcesz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a ciekawe skąd pieniądze na to wezmę? kurs pielęgniarski to około 100 tys dolarów !

Mnie kosztował 6 tysięcy. Ale miałam szczególną sytuację. W Twoim wypadku nie opłaca się kończyć szkoły pielęgniarskiej w USA. Postaraj się o biały paszport, skończ studia w UK, jedź do USA i zdaj NCLEX. Jak Ci się nie będzie podobało to zawsze możesz wrócić do UK.

Edit: Sorry, nie 6 a 9 tysięcy.

ja bym bral karte i startowal w usa na Twoim kierunku.penwie niektore przedmioty by Ci przepisali

Nie przepiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Albo chcesz wyjechać albo nie. Powiem tak. Póki twoja babcia żyje masz choćby znikoma podporę w USA ale masz. Powiedzmy szczerze po zakończeniu twojej nauki w UK i tak wszystko musisz zaczynać w USA on nowa. Odpowiedzi typu najpierw szkola potem USA wsadź sobie między bajki. Jeśli teraz nie skorzystasz prawdopodobnie nigdy więcej nie otrzymasz takiej szansy! Zawód pielęgniarz jest obostrzony kwalifikacjami bardziej niż inne zawody. Ciężka praca po 12 godzin, ale jedna z najbardziej płatnych. W innych zawodach w USA praktycznie nikt nie prosi cię o papier jeśli nie startujesz na posady państwowe, a o to trudno.Tutaj jako rezydent masz dofinansowania w szkolnictwie w swoim County mniej lub bardziej. To nie Europa. Tutaj liczy się doświadczenie w zawodzie. Na podstawie samego papieru nikt nie będzie chciał cię zatrudnić zwłaszcza w tym segmencie gdzie ofert pracy jest bardzo dużo, ale jak mi to powiedziano są to ofery dla pracowników na tz. "relokacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy szczerze po zakończeniu twojej nauki w UK i tak wszystko musisz zaczynać w USA on nowa. Odpowiedzi typu najpierw szkola potem USA wsadź sobie między bajki.

Sorry, ale ja jestem pielęgniarką i wiem z kim pracuję. Cała masa osób kończy szkoły pielęgniarskie poza USA. Nikogo nie obchodzi skąd masz dyplom. Liczy się zdany NCLEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jackie za odp!!!. Zielony w karty, jesli masz edukacje z PL ( a tak podejrzewam) to sie wcale nie dziw. Wez pod uwage tez fakt, ze ja studiuje w kraju anglojezycznym. Po studiach w UK, dyplom przyajmniej pielegniarki jest uznawany automatycznie w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii nalezy tylko dokonac rejstracji. W USA doczytalam, pielegniarki z uk (mimo innego programu studiow) musza zrobic 3 miesieczne praktyki plus zdac NCLEX. Np. po studiach pielegniarskich w Polsce szansa na pracę z polskim dyplomem w w.w. (aus, kan, nz) krajach jest praktycznie zerowa i zazwyczaj trzeba zdawac IELTS bardzo wysoko plus dorabiac klasy, a czasem zaczynac od nowa studia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...