Skocz do zawartości

Zakup Samochodu A Credit Score


Sweet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was takie oto pytanie: wyjezdzam do USA na wizie L-1 i firma zajmuja sie moja relokacja polecila mi firme ktora pomaga nowo przybylym bez credit score itd w zakupie samochodu.

Wlasnie jestem po telefonie z ich reprezentantem, ktory mowi, ze moze udzielic mi pomocy w zakupie samochodu na terenie USA nie majac credit score. Oczywiscie sa rozne opcje finansowania. Jest mozliwosc zakupu auta nowego badz kilku letniego.

Oczywiscie agent namawial mnie na zakup zupelnie nowego auta i mowiac o roznych benefitach takiego zakupu wspomnial o tym ze pomoze mi to budowac credit score.

Ciagle slysze jakie to jest niesamowicie wazne w USA aby budowac credit score, i teraz pisze do Was z prosba o porade i realne spojrzenie na sprawe. Czy taka opcja to jest naprawde cos z czego warto skorzystac w moim przypadku, czy po prostu ktos mi to wciska kit wykorzystujac sytacje sie ze nie znam?

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto przyklad wziety z jednego z pakietow:

- Exclusive Expat factory direct pricing for maximum savings

- Access to manufacturer financing and leasing programs without a local credit history

- Assistance obtaining low rate auto insurance without a local driving or credit history

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie zastanawial dluzej niz 2 sekundy bo to jest swietna oferta.

- factory direct pricing zwykle mozna z dealerem wynegocjowac chyba ze kupujesz model niszowy - natomiast zaoszczedzi Ci to negocjacji z najgorszym typem ludzi czyli dealerem... Bez wprawy ktorej podejzewam nie masz praktycznie na pewno zrobia Cie w konia w tychze negocjacjach (zeby poprzec to co mowie - ostatnie dwa z trzech samochodow kupilem ponizej dealer invoice, z 0% APR/60 months i dostalem wiecej niz pokazuje KBB za trade in - wiec generalnie czaje baze :) )

- Financing bez credit history - no brainer. Popatrz co tutaj swierzy imigranci dostawali - 10% APR to jest oprocentowaniem absolutnie kosmicznym i tylko dla absolutnych desperatow. 0.9 do 3% na 60 miesiecy jest akceptowalne zaleznie od modelu, 0% zwykle tylko oferuja niektorzy producenci i nie zawsze.

- Podobnie i insurance - z jakis powodow stawki zaleza od credit score. Wiecej pieniedzy Ci w kieszeni zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kzielu, po cichu liczyłam na Twoja odpowiedz:) dostałam wycenę na nowego mustanga w opcji lease albo loan i odrazu jakos pomyślało mi sie o Tobie:)

Moj problem polega na tym ze ja nie wiem czy chce sie wbijać na loan na dzien dobry. Myślałam ze moze by kupic cos mniejszego i tańszego za gotówkę na poczatek i potem myślec o zmianie auta bo wkoncu ja dopiero zaczne tam ze wszytskim i nie wiem ile lat zostanę. Przeciez rożnie to moze byc i taki loan mógłby byc utrudnieniem a z drugiej strony moze wlasnie pomógłby szybciej zbudować credit score a za tym idą oszczędności. no i jest jeszcze jeden myk - z jakiegoś powodu musiałabym zawrzec umowe ZANIM wyjadę. Nawet gdybym chciała auto odebrac dopiero za kilka miesięcy. Zastanawiam sie skad to ciśnienie na podpisywanie przed wyjazdem. Czy jest jakas luka w prawie czy cos. No i oni tez współpracują z AIG Travel (o ile dobrze pamietam) i oni do ubezpieczenia uwzględniliby ponoc moje lata jazdy w Europie. Bardzo jestem ciekawa jaka byłaby kwota takiego ubezpieczenia. A moze po prostu napisze Ci cyferkami jak to jest obliczone i powiesz czy faktycznie taka fajna oferta. wkoncu Wy tam znacie realia a ja dopiero sie ich naucze.

A powiedz mi jeszcze jedna sprawę, ten credit score to naprawde naprawde do wszytskiego jest brany pod uwagę? To nie jest tak ze to bardziej przydatne dla ludzi ktorzy beda chcieli w jakis sposob aplikować o pożyczki rożnego rodzaju w przyszłości? ale dla osob ktore chcą / mogą za gotówkę kupowac to takiego az znaczenia nie ma?

W sumie to mnie zaskoczyłeś ze credit score wpływa tez na wysokości stawki.

I w ogole dziekuje za wszelka pomoc. Zdaje sobie sprawę ze pewnie głupie pytania zadaje ale wole sie poradzić bardziej doświadczonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Credit score wplywa (niestety) na absolutnie wszystko. Nawet firmy od kablowki i utilities robia soft credit check w momencie instalacji (jako ze sie wlasnie przeprowadzilem to wiem ;-) )

Jezeli planujesz zostac na dluzej lub na stale to warto.

Teraz z zawieraniem umowy zanim wyjedziesz to nie mam pojecia o co chodzi - moze o typowa namolnosc dealera samochodow. Ja osobiscie nigdy bym nie kupil samochodu wczesniej go nie ogladajac - szczegolnie ze Mustangi sa produkowane z zwiazkowej fabryce (UAW) w Flat Rock, MI wiec lepiej im sie przyjzec przed kupowaniem. Moj byl custom order (zdecydowana wiekszosc samochodow w US jest sprzedawanych z placu - te ktore juz sa w posiadaniu dealera - w ten sposob mozna tez wynegocjowac nizsza cene) a i tak bardzo dokladnie go obejrzalem. Lease na Mustangi ma kiepski residual value i generalnie sie nie oplaca a na GT nie jest (lub nie byl - moze cos sie zmienilo) dostepny. Jak chcesz wrzucac numerki to ja chetnie spojrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też przy relokacji musieliśmy zawrzeć umowę na kupno auta przed wyjazdem, to był warunek, aby auto kupić "prosto z fabryki" w ten sposób zaoszczędziliśmy ponad $2000 na pośrednikach. My jesteśmy zadowoleni z tego, że skorzystaliśmy z tej możliwości. Po 3 miesiącach mieliśmy już karty kredytowe na $5000 a po roku na $7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglabys napisac mi jaka to firma i jakie warunki ci zaproponowano? Jesli nie na forum to to prosze na priv

Bede bardzo wdzięczna gdyż jestem w takiej sytuacji wlasnie teraz i musze podjąć ważna decyzje:)

Kzielu dzieki wielkie jestem ogromnie wdzieczna. Jak znajdę chwilke to napisze detale bo teraz nie bardzo mam taka mozliwosc. ja osobiście uwielbiam camaro ale to tylko ocenianie książki po okładce nigdy nie miałam nigdy nie jeździłam jedynie z wyglądu sie zakochałam:) ale niestety ta firma nie na kontraktu z chevy i camaro mogłabym wziasc tylko na lease :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...