Jump to content

Import Produktów Z Polski Do Usa


redfox

Recommended Posts

Witam,
być może ktoś z Was, użytkowników tego forum, posiada wiedzę praktyczną na temat importu produktów do USA, chodzi mi o opłaty celne, normy i regulacje prawne dla różnych grup produktów, jak: odzież, obuwie, zabawki dla dzieci, żywność itp. Jakie wymagania powinien spełniać importer, jakie ewentualnie certyfikaty, wymagania co do oznaczeń powinny spełniać poszczególne grupy produktów by można je było legalnie wprowadzić na rynek USA.
Jeśli znacie jakąś agencję celną bądź firmę doradczą z siedzibą w NJ (ewentualnie sami posiadacie doświadczenia w w/w temacie) zajmującą się tego typu sprawami proszę o informację bądź kontakt na priv.

Link to comment
Share on other sites

Z tym jest niezle zamieszanie i musisz miec ludzi, ktorzy wiedza jak wpisywac wszystko w dokumenty, zeby przeszlo (zwlaszcza jesli dot. art. spozywczych). Musisz miec ludzi, ktorzy to od Ciebie kupia i wreszcie musisz miec pieniadze na inwestycje, ktora moze sie nie zwrocic od razu (mam na mysli koszty kontenerow, dystrybucji, oczekiwanie kiedy odbiorcy Ci zaplaca, ryzyko przeterminowania towarow, wynajem magazynu, oplaty itd.)

NJ i okolice sa juz "obstawione" przez firmy, ktore ciezko bedzie Ci przebic, bo oni sa w branzy od lat i maja ceny ciezkie do przeskoczenia - czego nie wiesz, to to, ze sklepy, ktore sprzedaja te artykuly zarabiaja najwiecej. Z tego co pamietam to ok 40%-50%. Utkwilo mi to w pamieci, bo pamietam, ze nie moglam uwierzyc, ze cena czekolady milki jest bodajze $0.40 od tego kto sprowadza, a reszta to marza, ktora narzuca sprzedajacy.

To jest naprawde nie takie latwe jak sie wydaje - znam ludzi, ktorzy chcieli w cos takiego wejsc i po obliczeniu wszystkiego wycofali sie. Oni chcieli wejsc wlasnie na rynki NJ/NY/PA i po rozmowie z kilkoma ludzmi "z branzy", z odbiorcami itd. po prostu zrezygnowali.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...