Skocz do zawartości

Brak Odpowiedzi, Ponad 3 Miesiące Oczekiwania Na Wizę B2


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Nie doszukałem się nigdzie żadnych informacji na temat sytuacji, która ma miejsce. Otóż zacznę od początku.

9 listopada 2015 roku miałem spotkanie wizowe z konsulem w ambasadzie krakowskiej. Rozmowa przebiegła w bardzo przyjemny sposób, na koniec konsul jeszcze powiedział " you should get a visa, have a nice trip" po czym zabrał mój paszport. Każdy dostawał wizy w ciągu maksymalnie 14 dni od rozmowy. Ja czekam już ponad 3 miesiące i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Czy ktokolwiek z Was w ogóle miał kiedyś taką sytuację ? Dzwoniłem do ambasady i Pani powiedziała, że konsul nie podjął jeszcze decyzji i że czekają na odpowiedź od departamentu stanu.

Czy mogą w ogóle tak długo przetrzymywać mój paszport? Co sądzicie o tej sytuacji? Czy to oznacza, że nie dostałem wizy? Na zdrowy rozum jeśli dostałbym odmowę to raczej paszport powinienem miec już dawno spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy masz tak

W większości takich spraw to jest do 60 dni..w innych przypadkach jest to dłużej..i tego nikt Ci nie powie ile to może trwać.tutaj masz to wyjaśnione

https://travel.state.gov/content/visas/en/general/wait-times.html/

Czasami to się konczy z wiza a czasami bez wizy nawet jak na rozmowie bylo ze masz wizę ..

Ty sam może wiesz co wpisales..powiedziales nie tak

Lub tez ktos ma podobne dane i musza Cię wykluczyć..tak bywają takie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa odbyła się w naprawde fajnej atmosferze. Jeśli chodzi o DS160 to wpisałem danę rodziny do której się wybieram, planowaną date podróży i jak długo tam mam zamiar przebywać. Stąd moje obawy. Teraz chcąc nawet lecieć do innego kraju gdzie potrzebuje paszportu, jestem trochę uziemiony. Fajnie byłoby wiedzieć chociaż ile maksymalnie może potrwać taki proces. Chyba raczej rok czasu nie będą trzymać paszportu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz podałes jakies info. Co to za rodzina? Twoja? Czy to wogole rodzina czy tzw " wujek/ciocia"? Obywatele? Jak uzyskali status? To jest wszystko ważne. Dla USA i dla ciebie.

Jedno jest pewne - pisze to nie znając twoich szczegółów - jesli ktokolwiek do kogo tam jedzies uzyskał obywatelstwo w sposób taki ze kiedyś wyjechał i nie wrócił to twoje szanse maleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rodzina - wujek i ciotka. On urodził się w USA, ona przyjechała z rodzicami w 84 roku więc jest obywatelką od dosyć długiego czasu. Zwykli ludzie. Przykre jest to, że dają wizy podejrzanym ludziom a mnie na kilka tygodni tak długo trzymaja w niepewności.

Ale powiedz mi, co im tak dlugo schodzi? Czy rzeczywiście aż tak kontrolują czy aż tyle mają wniosków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly i LX - serdeczne dzięki za pomoc ;) Tj wspomniałem wcześniej. Boli mnie też to, że nie mogę polecieć teraz nawet do Egiptu na tydzień, gdyż mój paszport jest przetrzymywany tak długo.

Nic, trzeba czekać i nie marudzić :)

Jak tylko dostanę paszport z powrotem to pochwale się ile im zeszło i czy w ogóle dostałem wizę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...