Jump to content

Wyjazd Do Usa Z Niepełnoletnią Bratanicą. Wizyta W Ambasadzie - Z Kim Jechać?


Recommended Posts

Witam serdecznie :)

w czerwcu chciałabym pojechać ze swoją niepełnoletnią bratanicą (15lat) do USA w odwiedziny do mojej mamy, w najbliższym czasie musimy udać się do Ambasady, ale nigdzie nie mogę znaleźć info o tym kto w tej Ambasadzie fizycznie powinien być. Wiadomo ja :D ale jeżeli chodzi o bratanicę - czy obecność obojga rodziców jest koneiczna czy wystarczy jeden rodzic? Znalazłam info, że dziecko do 14 r.z. nie musi się wstawiać do Ambasady...a co w przypadku gdy ma powyżej 14 lat? No wiadomo, że musi, ale czy z obojgiem rodziców? Jeszcze znalazłam info odnośnie samej podróży do USA "zaleca, aby w przypadku, gdy dziecko podróżuje tylko z jednym rodzicem lub z opiekunem, osoba towarzysząca dziecku posiadała pisemną zgodę drugiego rodzica (lub obojga rodziców) na jego wyjazd poza granice kraju. Urząd Celny i Straż Graniczna Stanów Zjednoczonych zaleca, aby pismo było napisane w języku angielskim, potwierdzone notarialnie i zawierało stwierdzenie; “Potwierdzam, że moja żona/ mój mąż/inna osoba podróżuje poza granice kraju z moim synem/córką i wyrażam na to zgodę”".

Dziękuję za każdą wskazówkę

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 27
  • Created
  • Last Reply

Dobra, już nie będę wydzwaniała na infolinię skoro tam mam się dowiedzieć tego samego :P

A jak wygląda kwestia opłaty? Czy za dwie wizy można zapłacić z jednego konta? Np. za moją i bratanicy wizę zapłacić z mojego konta/konta mamy mojej bratanicy czy za swoją wzię muszę płacić ze swojego konta, a za bratanicy wizę z konta Jej mamy? Chyba nic nie pomieszałąm? ;)

Link to comment
Share on other sites

Super, dziękuję za odpowiedź :) jeszcze pytanie 0 gdzie dodaje się te osoby? Dotarłam do kroku 5 czyli mam podać dane paszportu - mojego paszportu. Czy gdzieś później będę mogła dodć jeszcze jedną osobę? Jest tu też punkt "Numer potwierdzenia DS160: *", ale ja jeszcze nie wypełniałam DS160. Uhhh nie wiem o co chodzi

Link to comment
Share on other sites

Wszystko sie zgadza, dziękuję :) Wnioski wypełnione, opłata zrobiona :)

Teraz czekam aż przelew dojdzie :) Dodałam druga osobę do opłaty. Rozumiem, że numer potwierdzenia ten CGI jest taki sam dla mnie jak i dla bratanicy?

Jeszcze mam pytanie odnośnie dokumentów - czy moja bratowa musi mieć jakieś dokumenty potwierdzające, że jest mamą małoletniej? Akt urodzenia? Jak to jest z wizytą - czy trzeba gdzieś wcześniej podać, że niepełnoletnia będzie z mamą? Czy to jest oczywiste. Czy bratanica musi mieć jakieś zaświadczenie ze szkoły? Cokolwiek?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...