Skocz do zawartości

Podróż Ze Zwierzakiem Do Usa- Dokumenty


buleeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Nie wiem czy wybrałem dobry dział na to pytanie. Planuję przetransportować 2 koty do USA. Lufthansa udostepnia mozliwosc przelotu ze zwierzeciem. Ja chciałbym jednak zapytać o dokumenty potrzebne na granicy na lotnisku w USA.
Wyrobiłem im paszport (jest on w jezyku polskim i angielskim), gdzie wbita jest pieczątka polskiego weterynarza szczepionki przeciw wściekliźnie.
Wszczepiłem mikroczipy i zarejestrowałem je w bazie danych

Wiem, że powinienem wyrobić im dokument ważny przez 10 dni iż dane zwierzę jest zdrowe(??).

Pytam więc kogoś- a wiem, że na pewno coś takiego się już komuś przydarzyło- czy to wszystko czego wymagają na lotnisku? Jak wygląda ten dokument, który jest ważny 10 dni i gdzie go dostać ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po pierwsze musisz pamiętać, że szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność 21 dni po jego wykonaniu czyli innymi słowy dopiero 22 dnia po szczepieniu możesz teoretycznie przekroczyć granicę.

Teoretycznie, gdyż dopiero wówczas musisz pofatygować się razem z kotami do Powiatowego Lekarza Weterynarii (dalej PLW) właściwego ze względu na Twoje miejsce zamieszkania. Numery mikroczipów zostaną odczytane, wszystko zostanie zweryfikowane i jeśli wszystko będzie OK, PLW dokona legalizacji paszportów (jest do tego odpowiednia strona w dokumencie.) Ponadto PLW wystawi Ci Świadectwo Zdrowia dla zwierząt i dopiero te dwa dokumenty (zalegalizowany paszport i świadectwo zdrowia) upoważniają Cię do wyjazdu z kotami bez stresu.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

/-/ lekarz weterynarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo zdrowia jest ważne 15 dni od daty podpisania przez PLW jednak dla własnego bezpieczeństwa udaj się najpóźniej przed wylotem jak możesz. Zreszta zadzwoń sobie do nich to Ci wszystko powiedza. A tak z ciekawości w jakim powiecie miszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...