Jump to content
Paula21

K-1 Plus Dziecko

Recommended Posts

Witam. W maju zaczynamy z narzeczonym staranie się o wizę narzeczeńską. Na forum jest bardzo dużo informacji, jednak chciałabym mieć kilka najważniejszych informacji na bieżąco. A mianowicie: czy jak ojciec mojej córki u notariusza po angielsku napiszę zgodę na wyjazd i pobyt dziecka w USA jednocześnie zobowiązując mnie do odwiedzania go 1-2 razy w roku z dzieckiem to czy taka treść wystarczy? Mam nadzieję, że tak. Na nic więcej liczyć nie mogę. Ile cała procedura trwa?

Czy konsula można prosić o rozmowę po polsku? Pracę w USA zamierzam podjąć dopiero po dojściu do siebie po szoku związanym z "urodzeniem się na nowo". Inny kraj,ludzie,topografia, zaklimatyzowaniu i uzyskaniu uśmiechu córki (bardzo się cieszy, ale ciężka droga przed nią, wszystko nowe i inne). Także będzie czas na angielski (chodzę dwa lata tu na naukę języka angielskiego, córka też. Ale wychodzi się z zajęć i nie ma z kim gadać, ćwiczyć, dlatego taki brak pewności siebie, na miejscu na pewno pójdzie szybciej z językiem).

Z góry dziękuję za pomoc.

Pracę w USA zamierzam podjąć dopiero po dojściu do siebie po szoku związanym z "urodzeniem się na nowo".

Zanim uzyskasz pozwolenie na prace to gwarantuje Ci, ze w ciagu tego czasu kilka razy odrodzisz sie na nowo. :P

Rozmowę możesz mieć w j.polskim.

Co do tego pisma to ok :)

Najważniejsze abyś jak sie da włączyła sie np jako wolontariuszka wtedy język i aklimatyzacja będzie szybka i mila :)

Ha,ha. Z tym odradzaniem to prawda. Wiem, że nie wszystko od razu i trochę to potrwa. Tu pracuję jako opiekunka osób starszych, więc na początek może i rzeczywiście wolontariat i powoli się rozkręce:) Dziękuję za odpowiedź.