Skocz do zawartości

Miejsca Docelowe Dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Może komuś się przyda:

Dane o bezrobociu w największych aglomeracjach za 10.2016

Rank Metropolitan area October 2016
1 Boston-Cambridge-Nashua, MA-NH Metropolitan NECTA 2.6
2 Denver-Aurora-Lakewood, CO Metropolitan Statistical Area 2.9
3 Salt Lake City, UT Metropolitan Statistical Area 3.0
4 Minneapolis-St. Paul-Bloomington, MN-WI Metropolitan Statistical Area 3.1
5 Austin-Round Rock, TX Metropolitan Statistical Area 3.2
6 Dallas-Fort Worth-Arlington, TX Metropolitan Statistical Area 3.6
6 Indianapolis-Carmel-Anderson, IN Metropolitan Statistical Area 3.6
8 San Antonio-New Braunfels, TX Metropolitan Statistical Area 3.7
9 Nashville-Davidson--Murfreesboro--Franklin, TN Metropolitan Statistical Area 3.8
10 Columbus, OH Metropolitan Statistical Area 3.9
10 Louisville/Jefferson County, KY-IN Metropolitan Statistical Area 3.9
10 San Francisco-Oakland-Hayward, CA Metropolitan Statistical Area 3.9
10 San Jose-Sunnyvale-Santa Clara, CA Metropolitan Statistical Area 3.9
10 Washington-Arlington-Alexandria, DC-VA-MD-WV Metropolitan Statistical Area 3.9
15 Milwaukee-Waukesha-West Allis, WI Metropolitan Statistical Area 4.0
16 Cincinnati, OH-KY-IN Metropolitan Statistical Area 4.1
16 Kansas City, MO-KS Metropolitan Statistical Area 4.1
16 Raleigh, NC Metropolitan Statistical Area 4.1
19 Richmond, VA Metropolitan Statistical Area 4.2
19 Seattle-Tacoma-Bellevue, WA Metropolitan Statistical Area 4.2
21 Oklahoma City, OK Metropolitan Statistical Area 4.3
21 St. Louis, MO-IL Metropolitan Statistical Area(1) 4.3
23 Baltimore-Columbia-Towson, MD Metropolitan Statistical Area 4.4
23 Providence-Warwick, RI-MA Metropolitan NECTA 4.4
25 Charlotte-Concord-Gastonia, NC-SC Metropolitan Statistical Area 4.5
25 Hartford-West Hartford-East Hartford, CT Metropolitan NECTA 4.5
25 Orlando-Kissimmee-Sanford, FL Metropolitan Statistical Area 4.5
25 Phoenix-Mesa-Scottsdale, AZ Metropolitan Statistical Area 4.5
29 Rochester, NY Metropolitan Statistical Area 4.6
29 Virginia Beach-Norfolk-Newport News, VA-NC Metropolitan Statistical Area 4.6
31 Jacksonville, FL Metropolitan Statistical Area 4.7
31 Portland-Vancouver-Hillsboro, OR-WA Metropolitan Statistical Area 4.7
31 Tampa-St. Petersburg-Clearwater, FL Metropolitan Statistical Area 4.7
34 Los Angeles-Long Beach-Anaheim, CA Metropolitan Statistical Area 4.8
34 San Diego-Carlsbad, CA Metropolitan Statistical Area 4.8
36 Atlanta-Sandy Springs-Roswell, GA Metropolitan Statistical Area 4.9
36 Buffalo-Cheektowaga-Niagara Falls, NY Metropolitan Statistical Area 4.9
38 Cleveland-Elyria, OH Metropolitan Statistical Area 5.0
38 New York-Newark-Jersey City, NY-NJ-PA Metropolitan Statistical Area 5.0
40 Houston-The Woodlands-Sugar Land, TX Metropolitan Statistical Area 5.1
40 Miami-Fort Lauderdale-West Palm Beach, FL Metropolitan Statistical Area 5.1
40 Philadelphia-Camden-Wilmington, PA-NJ-DE-MD Metropolitan Statistical Area 5.1
43 Sacramento--Roseville--Arden-Arcade, CA Metropolitan Statistical Area 5.2
44 Detroit-Warren-Dearborn, MI Metropolitan Statistical Area 5.4
44 Memphis, TN-MS-AR Metropolitan Statistical Area 5.4
44 New Orleans-Metairie, LA Metropolitan Statistical Area 5.4
47 Chicago-Naperville-Elgin, IL-IN-WI Metropolitan Statistical Area 5.5
47 Las Vegas-Henderson-Paradise, NV Metropolitan Statistical Area 5.5
47 Pittsburgh, PA Metropolitan Statistical Area 5.5
50 Birmingham-Hoover, AL Metropolitan Statistical Area 5.7
51 Riverside-San Bernardino-Ontario, CA Metropolitan Statistical Area 6.1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bezrobocia, jeśli ktoś chce znaleźć pracę i pracować to osiągnie to w każdym mieście niezależnie od stopy bezrobocia. 

Jeśli ktoś oczekuje 28 dni płatnego urlopu rocznie od zaraz plus każde święto wolne, to te statystyki o bezrobociu może sobie wsadzić... Wówczas chyba zostaje jedyna opcja - poseł na sejm RP - ale to mało miejsc mają i rekrutacja co 4 lata tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czarex napisał:

Odnośnie bezrobocia, jeśli ktoś chce znaleźć pracę i pracować to osiągnie to w każdym mieście niezależnie od stopy bezrobocia. 

Jeśli ktoś oczekuje 28 dni płatnego urlopu rocznie od zaraz plus każde święto wolne, to te statystyki o bezrobociu może sobie wsadzić... Wówczas chyba zostaje jedyna opcja - poseł na sejm RP - ale to mało miejsc mają i rekrutacja co 4 lata tylko...

Oczywiście, że tak - 90% racji

Ale zawsze ciut łatwiej będzie tam gdzie bezrobocie jest niższe

Ponadto, jeśli ktoś śledzi wskaźniki bezrobocia przez jakiś czas to można wysnuć ciekawe wnioski:

- np. tam gdzie systematycznie spada to może wskazywać, że miasto jest na fali wznoszącej, rozwija się i może warto się nad takim miejscem docelowym zastanowić :)

 

Albo miasta które od dłuższego czasu są w czołówce najniższego bezrobocia: jak np Austin czy Denver :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne spojrzenie, bo jest pewne bezrobocie strukturalne, więc trzeba skorelowac to ze strukturą ludności. Poza tym w moim poprzednim miejscu pracy wiele ludzi dojezdzalo dość daleko do pracy. 

Ja patrzę jaki przemysł dominuje w danym rejonie. U nas np. jest wojsko i przesunięcie jednego lotniskowca powoduje zmiany na rynku pracy. Po tapnieciu 2008-2010 następuje dywersyfikacja, żeby nasz rejon nie został złapany ze spuszczonymi spodniami. Wiemy jak było z Detroit.

Temat jest dłuższy, ale nie wydaje mi się, że różnica dwóch punktów procentowych ma duże znaczenie. Wiele też zależy od kwalifikacji emigranta. Jak ktoś chce robić w nowych technologiach to nie musi od razu do CA jechać. NC też nie ma czego się powstydzic... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze powiedziane „Rejon”. Trzeba pamiętać, że miasta w USA wyglądają inaczej niż w Europie i Citi to aglomeracje, a Town to nasze miasta. Do tego trzeba powiedzieć, że w USA aglomeracje tworzą metra co jest praktycznie znikomym zjawiskiem w Europie i tak Detroit Metro to największa na świecie aglomeracja miejska. City w USA to przeważnie piękne Downtown (centrum) z pierścieniem slamsow, a potem niekończące się przedmieścia stworzone z miasteczek. Dodać trzeba iz nie jedno krotonie nawet w Downtown możesz spotkać pole namiotowe bezdomnych. Inaczej jest w Europie gdzie miasto posiada centrum z nie jedno krotonie stara częścią miasta, a na obrzeżach znajduje się wlasnie przedmieście.


Wracając do tematu. 

Migracja zarobkowa w USA jest znacznie szybsza niż nam się wydaje w Polsce. My tylko znamy migracje naszych rodziców bądź dziadków. Tu, natomiast mieszka się tam, gdzie ma się prace. Czasem jak ktoś chce zaoszczędzić na podatku katastralnym za dom to mieszka nawet dwie godziny samochodem od pracy, ale to rzadko się zdaza.

Gdzies gdzie żylo sie dobrze 30 lat temu teraz może stanowi poważne zagrożenie dla twojego miru domowego. Dzielnica czy nawet osiedle może sie zmienic nie do poznania. Przykladem jest miasto Hamtramck w Detroit Metro gdzie 30 lat temu żylo 90% polakow w miescie 65 tysiecznym a teraz zaledwie 15%. To tak w skrocie na podstawie naszej narodowosci. Przedstawia potecial migracji ludzi w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne informacje.  Prosze jeśli możesz mi pomóc daj znać jak że szkołami mam dziecko w wieku 7 lat liczy się dla mnie by miało dobra szkole jednak obawiam się że nie wiem jakimi kryteriami mam się kierować nigdy nie byłam w stanach jadąc tam zamykamy jakas cześć naszego życia i idziemy dalej nie chce dziecku mieszać w głowie jeśli wyjedziemy muszę liczyć się z tym że jedziemy tam na stałe chciałabym wybrać podobne kierunki jak ty podoba mi się również california o niej też bardzo myślimy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2017 o 10:33, minia111 napisał:

Cenne informacje.  Prosze jeśli możesz mi pomóc daj znać jak że szkołami mam dziecko w wieku 7 lat liczy się dla mnie by miało dobra szkole jednak obawiam się że nie wiem jakimi kryteriami mam się kierować nigdy nie byłam w stanach jadąc tam zamykamy jakas cześć naszego życia i idziemy dalej nie chce dziecku mieszać w głowie jeśli wyjedziemy muszę liczyć się z tym że jedziemy tam na stałe chciałabym wybrać podobne kierunki jak ty podoba mi się również california o niej też bardzo myślimy 

Najproście na stronach/aplikacjach agentow nieruchomosci weryfikowac poziom szkol w danej okolicy

ja np korzystam z www.trulia.com

Jak klikniesz jakies nieruchomosci w danej okolicy to podaja odrazu dane o jakosci szkol w danym rejonie czy tez poziomie przestepczosci.

Co do szkol: publiczne szkoly w USA sa oceniane w skali 1-10 (10 to te najlepsze)  no i musiz pamietac ze obowiazuje rejonizacja. Czyli wybierajac konkretne miejsce zamieszkania dziecko pojdzie do konkretnej szkoly - no chyba ze stac Cie na prywatna wtedy mozesz poslac gdzie chcesz.

Wiadomo tez ze jesli wybierzesz rejon z b. Dobrymi szkolami to ma to tez odbicie na poziomie cen kupna czy wynajmu

My mamy dzieci w wieku 3 i 5 wiec starsze juz w te wakacje moglo by zaczac Elementary School (nasza podstawowka - w usa obowiazuje 3 stopniowa edukacja tak jak teraz w PL - czyli masz Elementary School, Middle School i High School) i to glownie one nas interesuja :)

Trulia pokazuje tez jak dana szkola wypada na tle innych szkol w danym dystrykcie i w danym stanie w zakresie podstawowych przedmiotow.

 

w razie pytan pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...